Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Середа, 17 Серпня 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Головред «Кременчуцької газети» Булашев з трибуни парламенту розповів про психологічний тиск місцевої влади на ЗМІ та вседозволеність командира патрульних Борзенка

 

6 листопада 2019 17:15

На відео - виступ О.Булашева - з 03:42:50

«А тим часом криміногенна ситуація в місті, в питаннях грабежів і крадіжок майна, погіршується!»

Сьогодні у Верховній Раді відбулися парламентські слухання на тему «Безпека діяльності журналістів в Україні: стан, проблеми і шляхи їх вирішення». Одним із доповідачів був головний редактор «Кременчуцької газети», власкор інформагенції «УНІАН» у Полтавській області, співзасновник «Громадського ТБ.Кременчук» Олег Булашев.

«Ми сьогодні багато почули вже про порушення прав журналістів, а я хочу розповісти про події в Кременчуці Полтавської області і відзначити, що все починається з малого.

З того, коли мер ігнорує права журналістів, з того, коли розслідування справ з питань загроз журналістам не приносять результатів, з того, коли працівник поліції демонстративно порушує закон і бреше журналістам.

Отож, по-перше, вважаю, що за останні роки, в умовах гібридної війни ми достатньо уваги приділяємо як фізичній безпеці журналістів, так і цифровій. Але крім них слід говорити і про безпеку психологічну.

На мою думку, журналісти регіональних видань працюють в специфічних умовах. У малих містах, де нібито «все тихо і всі всіх знають», опозиційний до місцевої влади журналіст або ЗМІ стають об'єктами системного цькування, як на офіційних зустрічах, сесіях міськради і т.п., так і в соціальних мережах від фейкових коментаторів, скоріш за все, проплачених владою.

Наприклад, у Кременчуці влада влаштовує - як би сказати по м'якше - показове покарання і методом впливають тисне на журналістів, які з депутатом прийшли в школу, реагуючи на скарги батьків, подивитися якість харчування учнів. Нас не впустили в зал прийому харчування. Журналісти подали заяву в поліцію про перешкоджання нашій діяльності з боку педагогів. І незабаром в мерії вже зібрали педагогів, де звучали звинувачення на адресу ЗМІ.

Або ще приклад - в місті є сайт, який може дозволити написати собі все, що завгодно, облити безпідставно брудом з ніг до голови. Але юридично подати на нього в суд не можливо, так як це - ніби як і не ЗМІ і зареєстрований десь не в Україні.

Я вважаю, що професійним об'єднанням журналістів слід звернути на це увагу, і якщо це явище поширене не тільки в нашому місті, а в країні, то підготувати експертні рекомендації та алгоритми захисту журналістів в подібних умовах. Інакше, кажучи про фізичну небезпеку, ми ігноруємо ризики і першопричини.

Друге. І знову про те, що все починається з малого. Тут прошу представника нацполіції зафіксувати оголошені мною дані і провести перевірку викладеного. Журналісти готові передати перевіряючим поліцейським конкретні факти!

Так ось, є в Кременчуці начальник батальйону патрульної поліції Олександр Борзенко. Я так розумію, що у нього великий «дах» у вашому відомстві, так як він дозволяє собі багато і перевірки його діяльності поки не знаходять порушень, або нам про це офіційно не повідомляється. А кримінальна справа за перешкоджання журналістській діяльності відносно нього все розслідується і розслідується.

Спочатку цей горе-керівник вивів з сесії міськради оператора приватної телекомпанії «Візит» - так як меру і частині депутатів не сподобалися написи на його футболці (назва рок-панк-гурту), потім активно став ігнорувати права журналістів і громадян, а своїми діями, схоже, розвалює систему зсередини. Про яку довіру громадян до патрульної поліції може йти мова, адже довіра - це основний критерій роботи поліції, якщо такі керівники своїми діями довіру тільки руйнують?

Дії Олександра Борзенка критикують судді і депутати, представники Главку поліції в Полтавській області та громадські активісти. Журналісти практично щотижня пишуть про це, однак віз і нині там.

Кажуть, він навіть заявив, що якщо його звільнять, то в місті розженуть батальйон і патрульні переживають. Вони теж живуть в стресі. Крім того, вони звільняються не по одному-два, а масово. Поліцейські від того, що відбувається в батальйоні, опускають руки. Боротися з ним і його «дахом» в Києві, навіть при порушенні ним законів, вони не можуть.

А тим часом криміногенна ситуація в місті, в частині грабежів і крадіжок майна, погіршується!

Закінчуючи виступ, ще раз підкреслюю: що все починається з малого і якщо зараз не думати про психологічну безпеку, якщо зараз Нацполіція не відреагує на те, що я розповідав, а також на те, що ми готові надати перевіряючим конкретні факти порушень, то думаю, тоді гріш ціна наших подібних зібрань і попереду ми будемо чути ще більш жахаючі факти про порушення прав журналістів. Однак давайте вірити в краще і разом боротися за свої права», - сказав Олег Булашев.

Нагадаємо, справа про перевищення службових повноважень керівником патрульних Кременчука Борзенком дійшла до ДБР.
Мер Малецький та «Порнофильмы»: під час сесії кременчуцької міськради розгорівся скандал.

Журналістам на Полтавщині працювати небезпечно. Вже який рік поспіль.

Риба гниє з голови: прокуратура відкривала кримінальне провадження відносно кременчуцьких поліціянтів на чолі з Ботвиною.

 

 

Марина Соловей

 

 

 

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися