Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вівторок, 24 Травня 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Градизьк бурлить: поліція провела численні обшуки, люди обурені їх діями, збирається Народне віче, де звернуться до органів влади, аби ті дали правову оцінку тому, що відбулося

3 травня 2022 16:15

Пряма мова мешканців Градизька, у яких відбувся обшук. Офіційно на сайті поліції Полтавщини про події у Градизьку ми інформації не знайшли, але запитали її і чекатимемо коментарів.

29 квітня в Градизьку громаду приїхало 29 груп поліції, які проводили численні обшуки. За наявною інформацією, ці події пов’язані з минулорічною кримінальною справою, в якій фігурують ловці риби, скупники риби та її переробники. Звісно, справу слід розслідувати, але і люди, і влада ОТГ здивована методами роботи правоохоронців.

"Люди кажуть, що перевертали все у будинках, в деяких вибивали двері...В одному з будинків люди бачили рибу хіба, що на Новий рік в салаті. Люди в щоці. У декого вилучили двигуни для човнів, в інших - морожену рибу, на яку були документи, а у декого, після обшуку зникли і гроші... Це робилося в той час, коли Президент каже, про відновлення роботи економіки, необхідність платити податки від роботи... Після цих обшуків люди зневірені у владу. Вони дякують поліції Полтавщини за "розбудову" нашої громади!" - так стило про події розповіли у селищній раді і порадили журналістам самим попитати, як відбувалися ті події у мешканців Градизька.

"Я ніколи відношення до риби не мала... Ну, на Новий рік у салаті її їла... яку рибу у мене шукали у постільній білизні? Як нам, звичайним людям захиститися від власної міліції? Дайте мені спокій!"

Пенсіонерка Валентина К. все, що пережила і згадувати не хоче, каже, що щодня переживає за солдат, які воюють з росією. А ті події, які трапилися з нею 29 квітня, згадує як страшніший епізод, ніж те, що показують по телебаченню з-під Харкова чи Донецька.

Того дня до її подвір’я, яке за словами жінки, зовсім не є взірцем для інших, бо родина ледь зводить кінці з кінцями, зайшли люди в формі та у штатському.

"Що сталося? Хто ви такі? Де я чи мої рідні завинили?..." - запитала непроханих гостей жінка і не отримала відповідь.

"Лише згодом одна з жінок сказала, що вони прийшли до мене шукати рибу. Але яку рибу у мене шукали - я не зрозуміла. З рибою не стикалася. Ну, на Новий рік у салаті її їла...

Я їм кажу - а де ж у мене ванни для риби чи зливна яма, чи спецзасоби для роботи з рибою? Де все це? А вони мовчать.

Я живу в злиднях. Ми ледь зводимо кінці з кінцями, а вони мені про рибу кажуть якусь... Хто рибою займається, той має кращі умови для проживання...

Я з переляку почала телефонувати знайомій, бо не знала, чи пропускати їх в хату, чи що робити, бо подумала ще підкинуть мені щось протизаконне. Одну сусідку попрохала стежити за одними міліціонерами, а інша, навпаки, мені порадила забрати до себе в кишеню гроші, які є на чорний день та золото, бо воно може до "гостей" ще прилипнути...

Я живу небагато - кажу вам відверто. Одна дитина у мене за кордоном і допомагає нам всім. Малий взяв телефон і знімав всі це на нього. Це їх трохи гальмувало, бо вели себе борзо... Я так і сказала, якщо нам щось підкинуть, я це відео всьому світу покажу...

Вони дивилися і в пралку, і на гардеробі, все розкидаючи... Ну де я б на гардеробі рибу тримала?

В залу зайшли все переглянули. В холодильник теж подивилися, ані риби, ні грошей...

Було, що жінці, яка з ними була, хтось зателефонував і вона каже - тут нічого не знайшли! А у відповідь почули - погано шукаєте. Тоді вони далі почали все ще більше перекидати з місця на місце...

Вони о 9-ій прийшли і майже півтори години мене тероризували. Дивилися все кажу - комори, дровник та ящики з-під птиці, що лежать з тих пір, коли її тримала.

Коли нічого не знайшли, склали папір, я не стала його підписувати. Нам обіцяли копію його дати, а не дали...

Знаєте, що цікаве. Там написано, що обшук тут проводився у Василя Шостки. А хто це такий, я не знаю і такої людини взагалі не знаю. Може помилилися?

Мене тоді так розтрясло від безсилля, що вони таке можуть робити з будь-ким, від того, що мене за людину не рахують, від того, що я поважного віку, а мене так ображали, що тиск зріс більше 200 на 120. Я швидку викликала, а вони кажуть - випийте пігулки та полежіть. Так у мене тіло почало труситися, то я сіла на велосипед і ледь до швидкої доїхала сама. Там ліків не було потрібних, в аптеку ще погнали і там випила ліки. У мене від цього аж ліва сторона перестала мене слухатися... Нога стала як дерев’яна...

Ви мені скажіть, як нам, звичайним людям, захиститися від власної міліції? Дайте мені спокій! Я хоч перед смертю надихаюсь спокійно, а не з такими стресами....

Ви знаєте, якби вони рибу шукали, то навіщо перевертати постільну білизну? Так у мене хоч при мені це робили, а он поруч лише дитина була вдома, коли прийшли ці негідники і там двері виламували...

Що ж це коїться в країні - там війна і тут також? Я ніколи відношення до риби не мала!" - вже плачучи, каже пані Валентина.

"Зараз більше немає чим зайнятися 150 правоохоронцям, які тут приїхали? Ми збираємо всією громадою кошти нашим бійцям на броніки, на тепловізори, а ці екіпіровані з ніг до голови і таке творять!?"

Олексій, з яким також поспілкувалася "Кременчуцька газета", каже, що він керівник рибоприймального виробництва. При цьому він стверджує, що вчасно платить податки, має всі відповідні документи на рибу і свою діяльність.

"Ми законослухняні. Ми тут на 5 тисяч чоловік 2 тисячі переселенців приймаємо. Всім допомогаємо. А так ставити людей "раком", як вони це зробили 29 квітня, не потрібно. Це не державницька позиція. Є питання - задавайте, ведіть себе чемно, проводьте обшуки, а не маски - шоу.

А то справа тягнеться з листопада 2021 року. Зараз більше немає чим зайнятися 150 правоохоронцям, які тут приїхали? Ми збираємо всією громадою кошти нашим бійцям на броніки, на тепловізори, а ці екіпіровані з ніг до голови і таке творять!?

З ким вони намагаються воювати? Зі своїм населенням, яке допомагає переселенцям та воїнам на фронті? Зараз ця їх акція підірвала довіру до влади у громади. Коли почалася війна, ми самі тут самоорганізувалися і оборону зробили, а поліції і не було. А тут тепер налетіли з 120 ухвалами про обшуки. Люди зневірилися тепер. Кажуть, нехай поліція б їх так охороняла, ніж влаштувала маски-шоу. У людей руки опускаються від побаченого...

Ми нічого протизаконного не робимо. У мене нічого не забрали. Бо і нічого не могли забрати. Я ж кажу - працюю законно! - каже Олексій.

"Ми ж тепер, після обшуків та вилучення, працювати не можемо... Президент каже - запускайте економіку, а ці все роблять навпаки. Як працювати, якщо так обрубали нам коріння?"

Ще одна співрозмовниця "Кременчуцької газети" Алла також відверто каже, що має відношення до рибозаготівлі, але працює законно.

"Вони ж прийшли до нашого подвір’я, коли дома був лише неповнолітній син. Він телефонує мені і каже, що на подвір’я влізли невідомі люди і лізуть у будинок. При цьому мені вони не телефонували, щоб я приїхала і відкрила їм двері. Навіщо лякати так дитину було?

Двері у нас зламали у допоміжній з будинком будівлі...

Рибу у нас морожену, на яку є документи, вилучили і документи на неї також вилучили.

Ось люди кажуть - навіщо працювати офіційно з документами, якщо і так вилучать і в іншому випадку також вилучать все?  

Ми ж тепер, після обшуків та вилучення, працювати не можемо... Президент каже - запускайте економіку, а ці все роблять навпаки. Як працювати, якщо так обрубали нам коріння?

До речі, у мого чоловіка приватне підприємство закрите ще було у 2014 році, а вони кажуть: "Він підприємець". Так нехай в своїх документах лад наведуть, а не наші вилучають", - каже пані Алла.

Інші мешканці Градизька розповідають, що правоохоронці в одному дворі грали у футбол і кидали м'яч у кільце, а інші зрізали двері болгарками і лазили через паркан.

Офіційно на сайті поліції Полтавщини про події у Градизьку ми інформації не знайшли, але запитали її і чекатимемо коментарів.

Всі розуміють, що слід навести лад та не давати бракон’єрам працювати, але ж певно не такими кроками, як розповідають мешканці Градизька.

А поки мешканці Градизька завтра вирішили провести Народне віче і звернутися до органів влади, аби ті дали правову оцінку діям правоохоронців.

 

 

Олег Булашев


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

 

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися