Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вівторок, 18 Січня 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Громадянин Туреччини, який виїхав на залізничний переїзд на червоний заборонений сигнал світлофора, покарання не понесе

 

14 січня 2022 08:00

Судові справи.

Днями суддя Автозаводського районного суду Кременчука Андрій Малтиз, за участю захисника Олега Бублика,  розглянули адміністративний матеріал, який поступив із Батальйону патрульної поліції Управління патрульної поліції в Полтавській області Департаменту патрульної поліції відносно чоловіка  за ч.2 ст. 123 КпАП України (Порушення правил руху через залізничні переїзди).

Як сказано в постанові суду, в протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що 08 вересня 2021 року біля 13. 52  в м. Кременчуці по вул. Л. Богаєвського, буд. 12/52 водій, керуючи транспортним засобом FIAT,виїхав на залізничний переїзд на увімкнений червоний заборонений сигнал світлофора, чим порушив п. 20.5 правил дорожнього руху, за що передбачена відповідальність за ч.2 ст. 123 КУпАП.

Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності в судовому засіданні вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав.

Захисник Бублик О.І. в судовому засіданні пояснив, що прізвище його підзахисного не таке, як зазначено в протоколі, він є громадянином Туреччини й не розуміє українську мову, при оформлені протоколу не було забезпечено участь перекладача, а відтак було порушено право на захист.

Суддя, вислухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності обвинуваченого , захисника Бублика О.І., дослідивши матеріали справи приходить до наступних висновків.

Диспозиція ст. 123 ч.2 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за в`їзд на залізничний переїзд у випадках, коли рух через переїзд заборонений.

Пункт 20.5 «В» Правил дорожнього руху України передбачає, що рух через переїзд забороняється, якщо увімкнено заборонний сигнал світлофора чи звуковий сигнал незалежно від наявності та положення шлагбаума.

Відповідно до ст.280 КпАП України, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

В той же час , аналіз положень п. 7 ст. 247, ст..1, ст.. 7, ст.. 245 КУпАП, дозволяє зробити висновок про те, що в разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст.. 38 ч.2 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю без з`ясування обставин, передбачених ст. 280 КУпАП, в тому числі винуватості особи у вчиненні адміністративного правопорушення, що також в поєднанні із вимогами ст. 284 КУпАП, за змістом якої суд у резолютивній частині повинен викласти тільки одне із передбачених цією статтею рішень: про накладення адміністративного стягнення чи про закриття.

Оскільки відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення 08.09.2021 року та на момент розгляду справи минули строки накладення стягнення, передбачені ст. 38 КУпАП, це є підставою для закриття провадження відповідно до вимог ст. 247 КУпАП .

Тож суддя постановив провадження по справі про притягнення обвинуваченого до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 123 КУпАП закрити у зв`язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків накладення адміністративного стягнення, передбачених ст. 38 КУпАП.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

 

Клим Соколов

 

 

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

 

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися