Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Суббота, 4 Июля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Губернатор каже, що всі навчальні заклади Полтавщини вчасно підготують до 1 вересня, але у Кременчуці не все так гарно

 

14 августа 2017 15:50

Як і у минулому році, при владі Віталія Малецького, вже стало традицією починати навчальний рік у ремонтах.

Нині в області триває підготовка освітніх закладів до нового навчального року. Проводяться ремонти, оновлюється матеріально-технічна база. Не дивлячись на певні проблеми, всі школи з 1 вересня запрацюють у повному обсязі. Про це, зокрема, йшла мова під час чергової апаратної наради у Полтавській ОДА.

Про хід підготовки навчальних закладів доповіла директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олена Харченко.

– Сьогодні в області працюють 635 дошкільних навчальних закладів, які відвідує понад 50 тис. дітей, – розповіла Олена Харченко. – Крім того, ми відновили роботу 16 ДНЗ та навчально-виховних комплексів.

Також продовжується створення опорних шкіл як осередку нового освітнього середовища. На 1 вересня їх налічуватиметься 21. При цьому, деякі школи мають у своєму складі філії, а до окремих підвозять учнів селищ, де немає ЗНЗ.

– Враховуючи прогнозовані показники, з 1 вересня 2017 року очікується,  що до навчання стануть майже 128 тисяч учнів, – говорить Олена Харченко.

Вже п’ять років поспіль, розповідає директор Департаменту освіти і науки ОДА, спостерігається збільшення кількості шкіл та дошкільних навчальних закладів з інклюзивним навчанням, а також щорічно зростає кількість дітей, охоплених ним.

Відзначили й те, що у школах області збільшилась кількість комп’ютерів. Зокрема, нині кабінети інформатики оснащені 837 навчальними комп’ютерними комплексами. А 76 шкіл області отримали 797 персональних комп’ютерів завдяки угоді між Урядами України та Китайської Народної Республіки.

Нині співвідношення кількості учнів до числа комп’ютерних пристроїв у школах області складає 10 до одного. У перспективі планують забезпечити технікою кожного учня.

Більше ніж півтисячі шкіл в області мають підключення до Інтернету. Проте, голова Полтавської ОДА Валерій Головко переконаний: безперебійний доступ до всесвітньої мережі повинен бути у кожному навчальному закладі.

– Швидкісний Інтернет – запорука якісного навчання, – наголосив Валерій Головко. – Тому такі технології мають охоплювати всі заклади області. Ми повинні досягати того, щоб учні не просто ходили до школи, а здобували там реальні знання.

Загалом, не дивлячись на існуючі проблеми, загрози зриву початку навчального року в жодній школі області немає.

– Звісно, невирішені питання є, – говорить Валерій Головко. – Але, попри це, 1 вересня свої двері відкриють 100% шкіл, як у містах, так і в сільській місцевості.

Проте сьогодні на апаратній нараді у мера Кременчука Віталія Малецького начальник департаменту освіти Генадій Москалик повідомив, що не всі заклади будуть відремонтовані до Дня знань. Частина ремонтів ще й, навіть, не почалася. Тож, як і у минулому році, при владі Віталія Малецького, вже стало традицією починати навчальний рік у ремонтах.

Зокрема так було у гімназії №11, де майже весь навчальний рік тривав ремонт спортзалу.

Клим Соколов

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться