Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
П'ятниця, 27 Січня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Хірург із Полтавщини, який оперує бійців на передовій, став Лауреатом «Ордену Святого Пантелеймона»

12 серпня 2022 08:15

Рятував майданівців у 2013-му і зробив кілька унікальних операцій.

Днями у Києві відбулось урочисте підбиття підсумків Всеукраїнського конкурсу Відзнаки за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона».

Серед 23 лауреатів від Полтавщини у номінації «Честь медичної професії» єдиний переможець –доктор медичних наук, доцент, завідувач кафедри №3 Полтавського державного медичного університету, провідний хірург, уродженець села Кам’яні Потоки ( Кременчуцького району) Сергій Панасенко. Він нагороджений орденом за самовіддане служіння українському народу, мужність і стійкість у боротьбі за здоров`я українців, за свободу і незалежність України у війні з російським агресором.

На жаль, Сергій Панасенко не зміг взяти участь в урочистостях. Нині хірург на фронті, за операційним столом повертає до життя поранених захисників України, повідомляє сайт ПДМУ.

Панасенко Сергій Іванович – доктор медичних наук, доцент, завідувач кафедри хірургії №3 Полтавського державного медичного університету, заступник голови ГО «Асоціація хірургів Полтавщини», експерт Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА з хірургії.

Загальний трудовий стаж – 33 роки, лікувальний – 23 роки, науково-педагогічний – 20 років. Навчався в Українській військово-медичній академії, був президентським стипендіатом, має персональні заохочення Міністра оборони.

Після звільнення в запас, із 2002 року працює в ПДМУ, де пройшов шлях від асистента до завідувача кафедри – керівника хірургічної клініки. Автор і співавтор 103 наукових та науково-педагогічних праць, співавтор 2 підручників, 6 патентів України та 37 раціоналізаторських пропозицій.

Сергій Панасенко – хірург-універсал широкого профілю. У його арсеналі операції найвищої складності. Він виконав унікальну, першу в Україні й одну із 7 відомих у світі успішних операцій при травматичному розриві шлуночків серця.

Військово-спеціальна підготовка Панасенка набула особливого значення в 2013 році, коли він надавав медичну допомогу постраждалим на Євромайдані. У лютому 2014 року в організованій операційній у кафе «Млинці» рятував поранених. Це була єдина професійна медична лікарська бригада на Майдані.

24 лютого 2022 року як офіцер запасу був мобілізований до лав ЗСУ на посаду ординатора хірургічної клініки (м. Харків). Зараз – начальник передового хірургічного відділення. Нагороджений медаллю "За врятоване життя", "За оборону Барвінково", орденом "Б. Хмельницького ІІІ ступеня".

 

За матеріалами Полтавської ОДА

 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися