Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Середа, 29 Березня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Хочеш тепла взимку – готуйся з літа: що купити кременчужанам замість «буржуйок»

Ми в Telegram

1 серпня 2022 08:30

При купівлі фахівці радять відштовхуватися не від обраного приладу, а від площі, яку треба зігріти. Тому й ціна питання коливається щонайменш в межах 900 грн–13 тис грн. І це без послуг електриків.

Через ситуацію, що склалася у місті після руйнації ворожими ракетами Кременчуцької ТЕЦ, перспектива наближення холодів все більше наштовхує містян перестрахуватися та самотужки подбати про альтернативні види обігріву власних квадратних метрів. Таку пораду дав містянам і мер Кременчука Віталій Малецький.

«У разі пошкодження рашистами державних газових та електричних мереж зігрітися в Україні зимою буде можливо лише пічним опаленням або буржуйками», – написав нещодавно очільник міста у Фейсбуку.

За законом перейти на індивідуальне опалення можна, однак лише у разі, коли не менше 75% мешканців будинку погодяться з цим. А далі кожній квартирі треба буде знайти чималі кошти–80 тис грн. Тоді підготовлять необхідний проєкт, за яким встановлять обладнання, що дозволить абонентам стати незалежними отримувачами послуги.

Зауважимо, установлення у квартирах тимчасових печей (буржуйок) заборонене з огляду на пожежну безпеку. Тож як кременчужани планують обігріватися самотужки та скільки для цього витрачають коштів? Наша редакція шукала відповіді на ці питання у місцевих магазинах.

Асортимент різноманітний – як і ціни

Обігрівачі, конвектори, «дувчики» тощо – така продукція на прилавках магазинів електротехніки час від часу оновлюється. Проте, як попереджають продавці, склади поступово стають порожніми, а ціни на обладнання за новими поставками, скоріш за все, будуть вище.

У одному із магазинів ми побачили електричний тепловентилятор потужністю 2 тис Вт за 800-900 грн. На сьогодні це один із найпростіших варіантів обігріву оселі. Можна придбати такий же прилад, але із терморегуляцією.

Для цього треба буде викласти з кишені вже 1 тис 300 – 1 тис 400 грн. Споживання електроенергії обігрівача залежить від кількох факторів: моделі, потужності, призначення тощо. Строк гарантії роботи приладу – 1 рік.

Привертають увагу також інфрачервоні обігрівачі, потужністю понад 1 тис Вт, тепло від яких «іде» шляхом нагрівання довколишніх предметів. Ціна на них коливається від 1 тис 200 грн до 5 тис грн. За словами продавців, такі прилади можуть швидко нагрівати приміщення, економити електрику та не пересушувати повітря.

Проте можуть мати згубний вплив на меблі і предмети інтер'єру–з'являються тріщини. Строк гарантії роботи такого приладу – 5 років.

Електроконвектори потужністю у 750 грн–1 тис 500 Вт, коштують у середньому від 1 тис 800 до 2 тис грн. Їхня робота відрізняється від інфрачервоних приладів тим, що вони, у першу чергу, нагрівають безпосередньо повітря.

Втім в обох видах обігрівачів є можливість захиститися від перегріву. Окрім цього прилад автоматично відключається при перекиданні. Але разом з ним бажано купувати зволожувач повітря. Строк гарантії роботи конвектора – від 1 до трьох років.

Зараз у кременчуцьких магазинах представлений не великий асортимент масляних обігрівачів (радіаторів). Як коментують продавці, вони нагріваються довше та нерівномірно розподіляють тепле повітря в приміщенні, а ще мають низький коефіцієнт корисної дії. Тому сьогодні вони не користуються високою популярністю у клієнтів. Однак тим, хто хоче сушити речі на радіаторі – це досить вдалий варіант. Такі невеликі прилади коштують від 1 тис 800 грн до 2 тис грн і вище. Строк гарантії – від 1 року.

За словами продавців, найбільший попит у місті цього сезону на керамічні електропанелі. Їх можна придбати за 2 тис 100–5 тис грн і вище. Вартість залежатиме від потужності та фірми виробника. Панель має конвекційну частину (переганяє холодне та гаряче повітря по кімнаті) і інфрачервону функцію (нагрівання предметів), використовує не багато електроенергії.

«У середньому наші кімнати по 10-14 кв. м. Якщо ми вмикаємо панель у холодній кімнаті на 12 кв. м, під час нагрівання приміщення вона споживатиме близько 600 Вт/год, а коли вже нагріє кімнату, вимикатиметься автоматично. Бажану температуру ви налаштовуєте завдяки зовнішньому сенсору», - розповів продавець магазину «Тепло-клімат» Олександр.

Тобто прилад вимикається автоматично, коли досягає заданої температури. Строк гарантії роботи приладу – 5 років.

За аналогічним клімат-контролем працюють і інверторні кондиціонери, які теж, як не дивно, вважаються досить енергономічними. Вони виглядають, як кондиціонери, але працюють «два в одному»: нагрівають повітря (коли холодно) та охолоджують при спекотних температурах. При купівлі звертайте увагу на площу, яку плануєте обігрівати, щоб не переплачувати 8-10 тис грн за бренд виробника.

«Кондиціонери діляться на кілька видів. Одні, наприклад, можуть обігрівати у зимовий час від мінус 7 і до мінус 25, а то і мінус 30 градусів. Інші – максимально при мінус 10. Ціна обладнання залежить від можливості обігріву при низьких температурах.
Ось кондиціонер за 12 тис грн обігріватиме квартиру при 15 градусів морозу. У залежності від площі він споживатиме від 0,8 і 1 кВт/год (подібно до керамічної панелі). А ось ще один кондиціонер – він уже має зимовий комплект, який розігріває піддон, компресор і дренажну систему. У ньому ще є Wi-Fi, це коли ви їдете додому і вже можете його ввімкнути. Він коштує 18 тис 200 грн», – коментує Олександр.

Додайте до цього ще вартість доставки приладу до будинку (залежить від відстані та поверху, на який треба підняти).

Установка такого кондиціонера обійдеться у понад 3 тис грн. Строк гарантії – 5-6 років.

Для ванни представлена рушникосушарка потужністю 160 Вт/год. Температуру сушіння у 35-45 градусів та 60 градусів можна налаштовувати самостійно. Також прилад обігріватиме саму кімнату (до 6 кв. м). Вартість обладнання коливається від 2 тис грн і вище.

У перспективі холодної зими громадяни також можуть придбати еклектрокилими (від 800 до 3 тис грн) чи еклетропростирадла (850-950 грн).

Зауважимо, майже всі аналогічні прилади можна замовити в інтернет-магазинах. Це дозволить зекономити від 500 грн та навіть до 1 тис грн.

Чи «вибиватиме» електрику

Стабілізатор напруги для не потужних приладів обігріву, як, наприклад, електроконвектор, масляний радіатор, керамічна панель і навіть кондиціонер не потрібен. Про це кажуть працівники деяких магазинів. Чи дійсно це так, ми запитали у електриків.

«Включення керамічної панелічи радіатора не призведе до вибивання автомату захисту на щитку. Вмикаєте його у будь-яку розетку і грієтесь. Тим паче, якщо у приладі є датчик регулювання. Кондиціонер – це уже інша розмова. У кожного свої потужності. Але якщо до цього у будинку не виникало частих електронесправностей, кондиціонер, скоріш за все, їх також не спровокує»,–  розповідає електромонтер Володимир щодо потужностей будинку.

За його словами, стабілізатор струму потрібен лише для окремої будівлі. Наприклад, якщо ви вирішили перезимувати на дачі і обігріватися електроприладами.

«Багатоповерхівки, починаючи від 5-поверхівок, обладнані трьома фазами напруги: А, В, С. Лічильники розраховані таким чином, щоб рівномірно розподіляти електрику та сумарно обслуговувати 380 В напруги, або 220 В плюс/мінус 20% (по ДСТУ на електрику). Припустимо, на фазі А, підключеній до струму, у під’їзді, споживають електрику усі мешканці, а на фазі В – лише 2 родини, а інші, уявимо, виїхали за кордон. На третій фазі, наприклад, така ж ситуація. Тоді виходить таке явище, як «перекос фаз», через нерівномірність навантаження системи. Тобто, там, де багато людей – напруга не 220 В, а 205 чи 200 В. Тож там лампи будуть ледь жевріти. А там, де ніхто не мешкає, напруга буде у 260 В. Щоб це перевірити наочно, на електрощитовій ставлять спеціальний невеликий прилад. Якщо ж електрику вибиває, значить на щитовій будинку згорів запобіжник, який пошкоджується зазвичай або від перенавантаження, або короткого замикання», – прокоментував фахівець.

У такому випадку мешканцям варто звертатися до управляючої компанії будинку, жителям Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку – до електрика.

Якщо ж у багатоповерхівці і раніше вибивало електрострум – можлива установка додаткової трансформаторної підстанції. Вона допоможе «підтягувати» необхідну електрику для більших потужностей споживання. Але це, за його словами, не захистить будівлю від раптового короткого замикання.

«До всього варто підходити без фанатизму. Наприклад, якщо мешканці поговорили зі своєю управляючою компанією і виявили, що будинок підключений до навантаженої іншими будинками трансформаторної підстанції, питання установки додаткової підстанції варто піднімати. Якщо ж у будинку мешкає не так багато громадян і до цього не було подібних проблем – їх особливо і не виникатиме взимку», – підсумував електрик.

Інші фахівці радять звернути увагу на «щиток», що знаходиться у власній квартирі. Скоріш за все, знадобиться встановити додатковий автоматичний перемикач. Це дозволить регулювати напругу під час роботи кількох приладів: наприклад, одночасно ввімкнені праска, мікрохвильовка та кондиціонер.

«Загалом на квартиру подається максимум 3,5 кВт енергії. Кондиціонер бере від 0,8 до 1 кВт. Тож для безперебійної роботи обладнання встановлюють окремий автомат. І коли система напружена, автомат «вимикає» роботу того чи іншого пристрою, а не усю квартиру разом», – прокоментував працівник одного з магазинів.

Нагадаємо, Лунін пропонує мешканцям області готуватися до тяжкої зими.

Попереду найскладніша зима для України. До чого готуватися кременчужанам?

«Можна перейти на індивідуальне опалення? Можна! А газу не буде»: роз’яснення ПрАТ «Кременчукгаз».

 

Ліна Романченко

 

Фото автора


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися