Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 23 Січня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Хто і як найбільше наповнює бюджет Кременчуцького регіону

 

12 вересня 2020 09:00

Податківці поділилися з нами ТОП-10 найкрупніших платників податків по Кременчуцькому управлінню. Виходить, що з 10 підприємств у цьому переліку три підприємства з групи Костянтина Жеваго. А ще кожна п’ята гривня в обласний бюджет – це внесок підприємств групи «Ferrexpo». Відповідно, на кошти з бюджету області будують об’єкти інфраструктури не лише у Кременчуці та Горішніх Плавнях, а й у Лохвиці та Миргороді, Пирятині та Гадячі.

Реформа децентралізації дозволила суттєво наростити доходну частину місцевих бюджетів. Про це нещодавно заявив Президент України Володимир Зеленський. Кременчуцька газета вирішила завдяки даним, отриманим на наш запит до Кременчуцької податкової інспекції, дізнатися, як формуються доходи місцевого бюджету. Їх умовно можна поділити на власні (ті, які органи місцевого самоврядування можуть «заробити») та передані (ті, які місцевим бюджетам передають із державного бюджету на безповоротній основі. Їх ще називають міжбюджетними трансфертами). Проте зупинимося на тих коштах, які міста, так би мовити, заробляють.

За даними місцевих податківців, до їхнього управління надходить звітність не лише з Кременчука, а й із Горішніх Плавнів, Кременчуцького, Глобинського, Козельщинського районів. Податківці поділилися з нами ТОП-10 найбільших платників податків по Кременчуцькому управлінню за 2019 рік.

З цих даних ми бачимо, що з 10 підприємств до найкрупніших платників податків відносяться три підприємства з групи Костянтина Жеваго: Полтавський та Єристівський ГЗК, «Кременчукм’ясо».

Майже аналогічна ситуація з платниками податків і в 2020 році.

Проте, якщо аналізувати глибше, то найбільший податок, який іде від підприємств у місцевий бюджет – це податок на доходи фізичних осіб (ПДФО).

«Податок на доходи фізичних осіб є основним податком у наповненні місцевих бюджетів. Зазначимо, що за 7 місяців 2020 року надходження ПДФО до бюджету м. Кременчука складають 72,4% до загальної суми податкових надходжень.
Відповідно до Бюджетного кодексу України, податок на доходи фізичних осіб розмежовується наступним чином:
- 25 % – до доходів загального фонду Державного бюджету України;
- 60 % – до доходів загального фонду бюджетів міст, районних бюджетів, бюджетів об'єднаних територіальних громад;
- 15 % – до доходів загального фонду бюджетів міст обласного значення», – пояснює нам заступник керівника Кременчуцької податкової інспекції Алла Шуба.

ПДФО, ставка якого дорівнює 18%, сплачується підприємством із доходу своїх працівників. Таким чином, великий обсяг ПДФО свідчить, у першу чергу, про велику кількість працівників на підприємствах ТОП-платників. Також цей показник залежить від розміру заробітної плати.

За даними місцевої податкової інспекції, у 2020 році (січень-травень) у ТОП-15 найбільших платників ПДФО увійшли 4 підприємства з орбіти «Ferrrexpo».

Перший у рейтингу – Полтавський ГЗК, який у середньому щомісяця сплачує 24 млн 502 тис грн ПДФО. Далі йде КВБЗ з 14 млн грн податку, Укртатнафта з 10 млн 340 тис грн і залізниця з 6 млн грн. ПДФО.

На шостому місці рейтингу – Єристівський ГЗКЗ: 5,1 млн грн щомісячної плати ПДФО, на 8 місці – Феррострой із 3 млн грн ПДФО, а на 14 – Фероліт із 2 млн грн ПДФО.

Слід зазначити, що рейтинг по сплаті ПДФО майже повторюють рейтинги по сплаті військового збору – 1,5% від доходів працівників та Єдиного соціального внеску – 22% від доходу працівників. ЄСВ – податок, з якого формується Пенсійний фонд.

І якщо обсяг сплаченого ЄСВ (22%) нижче обсягу ПДФО (18%), то такий перекіс свідчить про високі зарплати частини працівників вказаних компаній.

Перекіс відбувається внаслідок того, що ПДФО нараховується на весь дохід працівника, незалежно від розміру. А ЄСВ має граничну максимальну базу оподаткування – 55 845 грн на місяць у 2019 році. Всі, хто отримує дохід більше цього порогу, сплачує 22% лише від зазначеної суми.

А ще підприємства групи  «Ferrexpo» платять кошти в обласний бюджет. Це важливий податок – екологічний податок. Він сплачується з фактичних обсягів викидів шкідливих речовин в атмосферу, скидів у воду, а також зі зберігання радіоактивних відходів.

У податковій нам повідомили, що трійка лідерів з цього виду податку така: перше місце за Полтавським ГЗК, друге – за Єристівським ГЗК і трете – за Кременчуцькою ТЕЦ.

Цікаво, що у переліку немає Кременчуцького НПЗ чи Кременчуцького заводу техвуглецю, які розташовані в північній промзоні Кременчука, і на роботу яких найбільше нарікають містяни з приводу забруднення повітря.

Проаналізувавши лише частину отриманих даних, бачимо, що підприємства групи  «Ferrrexpo» найкраще наповнюють коштами бюджети в регіоні.

Саме за ці гроші будують дороги, ремонтують об’єкти соцкульбпобуту, виплачують зарплати та пенсії, придбавають комунальну техніку і т.п.

«Щодо останнього, то тут хочеться особливо наголосити, що підприємства групи  «Ferrrexpo» вкладають кошти в бюджети регіону – а місцева влада Кременчука на чолі з Віталієм Малецьким придбаває на них МАЗи, а не місцеві КрАЗи, тим самим проявляє неповагу до місцевого товаровиробника та містян в цілому.

Це своєрідна політична корупція. Як би ми не ставилися до подій у Білорусі, але там Президент Олександр Лукашенко підтримує вітчизняний МАЗ, і чиновники припустити не можуть навіть у думках придбання для комунальних підприємств українських КрАЗів чи яких-небудь китайських машин.

У нас місцева та обласні влади купують МАЗи, тим самим працюють проти кременчужан, і інакше, ніж зрадниками, їх назвати неможливо.

І не дай Бог, війна з північним сусідом, і МАЗИ зламаються, то що тоді робити військовим? Мабуть, ви самі зможете відповісти на це запитання», – говорить заступник директора АвтоКрАЗу, віце-президент футбольного клубу Ворскла Геннадій Музика.

І про обласний бюджет

За даними офіційного звіту про доходи обласного бюджету за 2019 рік, слід звернути увагу, що 2346,5 млн грн – це доходи загального фонду без урахування міжбюджетних трансфертів (прямі доходи обласного бюджету), і екологічний податок – 64,2 млн грн. З них 50 млн грн або 78% сплатило Феррекспо.

Якщо взяти отримані обласні доходи і суму, яку сплатили в бюджет області підприємства  «Ferrrexpo», то виходить, що це кожна п’ята гривня (456 млн грн). А з бюджету області будують об’єкти інфраструктури не лише у Кременчуці та Горішніх Плавнях, а й у Лохвиці та Миргороді, Пирятині та Гадячі.

Це означає, що  «Ferrrexpo» податками фінансує багато територій Полтавщини.

Візьмемо для прикладу лише Кременчуцький регіон. З обласного бюджету у 2019 році були виділені кошти бюджету Кременчука на забезпечення житлом учасників АТО, на придбання комунальної техніки, на реконструкцію навісу станції швидкої допомоги, на реконструкцію з добудовою приміщеня рентгенкабінету онкодиспансеру, будівництво критого спорткомплексу на вул. Трьох космонавтів, на реконструкцію системи водопостачання в медколледжі, шкірдиспансері, тубдиспансері.

Вже у 2020 році з облбюджету фінансується забезпечення житлом учасників АТО (4 млн грн), будівництво спормайданчика у госпіталі ветеранів, реконструкція будівлі в онкодиспансері.

Також з обласного бюджету за рахунок фонду розвитку територій у Кременчуці профінансовано розміщення малої архітектурної форми та благоустрою частини території для гри у шахи у м. Кременчуці, капітально відремонтовано покрівлю нежитлової будівлі на вул. Миколаївській, 1А, проведено комплексний благоустрій території з облаштуванням зон спортивного та масового відпочинку в районі будинку № 80 на проспекту Лесі Українки, капітальний ремонт приміщень (заміна вікон) в ДНЗ №12, ДНЗ №13, ЦРД №26, капітальний ремонт приміщень 3-го поверху в комунальному некомерційному медичному підприємстві «Центр первинної медико-санітарної допомоги №2» м.Кременчука, капітальний ремонт вестибюлю в ДНЗ (ясла-садок) №59, капітальний ремонт санвузлів в ДНЗ (ясла-садок) №4, капітальний ремонт фасаду Кременчуцького міського центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю, придбано татамі для боротьби з дзюдо, спортивний тренажер та інше.

За рахунок коштів фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області у 2019 -2020 роках виділено кошти Кременчуцькому лісовому господарству на придбання телевізійної системи раннього виявлення лісових пожеж ВПК-1600 та вежі мобільної решітчастої металевої ВПК 48L, на створення і вирощування захисних лісонасаджень на землях державного лісового фонду і землях запасу сільських і селищних рад, Кременчуцькій рятувально-водолазній станціі надані кошти на відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану річок шляхом придбання багатофункціональної самохідної установки класу амфібія Truksor ДМ 5045 та розчищення і поглиблення прибережних (пляжних) літоралей.

Регіональному ландшафтному парку «Кременчуцькі плавні» виділені кошти на матеріально-технічне оснащення комунальної установи природно-заповідного фонду регіонального ландшафтного парку «Кременчуцькі плавні», а також на створення картографічних матеріалів із використанням безпілотного літального апарату для охорони територій регіонального ландшафтного парку. Виділені кошти і на виготовлення проектної документації з берегозакріплювальних та протиобвальних споруд на береговій лінії о. Зелений регіонального ландшафтного парку «Кременчуцькі плавні», комунальному виробничому підприємству «Кременчуцьке міське управління капітального будівництва» – на реконструкцію каналізаційної насосної станції СП-17 у м. Кременчуці та багато іншого.

Нагадаємо, Ferrexpo в 2019 году уплатила более 2,8 млрд гривень налогов и сборов в Украине.

Ferrexpo за 2019 год инвестировала в украинские активы более 5,8 млрд грн: это позволило создавать новые рабочие места, а налоги с их поступления пополнили бюджеты.

 

Олег Булашев

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

 

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися