Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Среда, 15 Июля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Хто на 20% платитиме менше, хто - на 30%: КП «Теплоенерго» повідомляє про наміри зміни тарифів на теплову енергію

 

4 июня 2020 16:15

Підприємство встановлює тариф на новий опалювальний сезон.

Комунальне підприємство «Теплоенерго» повідомляє про наміри зміни тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання по категоріях споживачів, послуги з постачання гарячої води.

Оголошення розміщене на офіційному сайті підприємства.

Кременчужанам нагадують: діючі тарифи для комунального підприємства «Теплоенерго»  встановили рішенням виконавчого комітету Кременчуцької міської ради 11 жовтня 2019 р. № 1367 та ввели в дію на строк з 17 жовтня 2019 р. по 30 вересня 2020 р.

Відповідно до п.57 Постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 р. № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на комунальні послуги» (із змінами згідно постанови КМУ №291 від 03.04.2019) для встановлення одноставкових тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання ліцензіат подає щороку до 1 червня уповноваженому органові відповідної територіальної громади, на території якої ліцензіат провадить ліцензовану діяльність, заяву і розрахунки тарифів на наступний планований період.

КП «Теплоенерго» підготувало розрахунки та пакет документів, необхідних для встановлення економічно обґрунтованих тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання по категоріях споживачів, послуги з постачання гарячої води, які надано на розгляд до виконавчого комітету Кременчуцької міської ради.

У таблицях ціни вказані без ПДВ

 

На зміну тарифів комунального підприємства «Теплоенерго» вплинули наступні фактори:

Зменшення витрат на паливо на 44,6 % пов’язане із зниженням тарифу на газ та його транспортування, тоді як зросли витрати на його розподіл. Тариф на природній газ знижений на 50,6% (тариф на природній газ, врахований в діючому з 17 жовтня 2019 р. тариф  на постачання теплової енергії становить 4493,64 грн. без ПДВ, в плановому – 2275,72 грн. без ПДВ – тариф з 1 травня 2020р. Тариф на транспортування природнього газу знижено з 157,19 грн. за 1 м3 без ПДВ до 124,16 грн., або на 21,0%. Тариф на розподіл газу зріс з 220,20 грн. за 1000 м3 без ПДВ до 290,00 грн. (а з 1 липня  2020 до 310,00 грн.), або 31,7%.

- Зменшення витрат на покупну теплову енергію на 29,6%, пов’язане із зниженням тарифу ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод».

Зменшення витрат на електричну енергію на 4,8% у зв’язку із зменшенням  тарифу на електричну енергію на 4,8%.

-) Всього витрати на воду та водовідведення для технологічних потреб зросли на 24,4% за рахунок збільшення тарифу,  а саме на водопостачання збільшився на 24,7%, а на водовідведення на 15,8% в порівнянні з тарифом. Відповідно вищезазначеного зросли витрати на придбання води для послуги з постачання гарячої води.

- Витрати на матеріали та інші матеріальні витрати, закладені в тарифі знизилися на 5,2%.

- Зросли витрати на оплату праці на 5 %, тому відповідно і нарахування єдиного соціального внеску. Зростання пов’язане із збільшенням прожиткового мінімуму відповідно до Закону України «Про державний бюджет на 2020 рік.

- Витрати на амортизацію зросли на 15,2% у зв’язку із придбанням та введенням в експлуатацію нових основних засобів.

Інші витрати КП «Теплоенерго» зросли на 17,6%. До інших витрат при розрахунку тарифу були включені витрати на ремонт підрядним способом, ремонт комп’ютерної техніки, послуги зв’язку, обслуговування обладнання зі сторони, орендна плата, вивезення відходів, аудиторські послуги, послуги банків, податки, витрати на утримання будівель та інші.

Відповідно до п. 4 рішення виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області № 1658 від 10.12.2018 р. при розрахунку тарифів були включені втрати, які виникли протягом періоду розгляду розрахунків тарифів, встановлення та оприлюднення, а також втрати, що виникли в період часового розриву між датами введення тарифів ПАТ «КВБЗ» та КП «Теплоенерго» у зв’язку із підвищенням вартості газу в розмірі  9 164,12 тис.грн.

- Відповідно до п. 6.9. Постанови НКРЕКП «Про затвердження Порядку розроблення, погодження, затвердження та виконання інвестиційних програм суб’єктів господарювання у сфері теплопостачання» № 1059 від 31.08.2017 були вилучені із структури тарифів невикористані кошти інвестиційної програми на 2018 рік в розмірі 5 217,58 тис. грн.  та  інвестиційної програми на 2019 рік в розмірі 8 657,76 тис. грн.

Також із структури тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання по категоріям споживачів, послуги з постачання гарячої води були вилучені та окремо розраховані витрати, пов’язані з укладанням договору про надання комунальної послуги, здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами та плата за абонентське обслуговування, яку, відповідно до статті 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальних послуг у багатоквартирному будинку. Відповідно до статті 4 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» встановлення граничного розміру плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента належить до компетенції Кабінету Міністрів України. Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 р. № 808 «Про встановлення граничного розміру плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента для комунальних послуг, що надаються споживачам багатоквартирних будинків за індивідуальними договорами» було встановлено граничний розмір плати.

 

 

Світлана Павленко

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться