Кременчуцька газета
Середа, 31 Травня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

«ЄС» на засідання сесії Полтавської облради виносить проект звернення до керівництва країни щодо повернення доплат військовим

23 березня 2023 09:45

Проект звернення.

 

Депутат Полтавської обласної ради восьмого скликання, керівник фракції «Європейська солідарність»  Ігор Процай за для зниження соціальної напруги, виносить на розгляд чергової сесії облради проект звернення депутатів до Президента України, Верховної Ради України щодо повернення доплат військовим.

«З 1 лютого 2023 р. Міністерство оборони скасувало додаткову винагороду в 30 000 грн військовим та силовикам, які «не перебувають на передовій» - начебто з мотивів «справедливого підходу».

Ми депутати Полтавської обласної ради виступаємо категорично проти скасування доплат для військовослужбовців та вимагаємо повернути додаткову винагороду в 30 000 грн. для українських військових і силовиків, навіть якщо вони не перебувають безпосередньо на фронті.

Ми впевнені, що саме скасування цієї доплати є абсолютно несправедливим.

По-перше, визначення зон військових дій часто довільне, не враховує перебування під обстрілами з боку окупанта, ракетних атак і їх відбиття. Щоденне перебування наших військових на таких позиціях безпосередньо пов’язане із величезними ризиками для їхнього життя і здоров’я.

По-друге, влада по суті вимагає знімати ці виплати з тих, хто був поранений і через це вже не може перебувати на передовій, або з тих, хто перебуває на відновленні перед поверненням до зони бойових дій. Це неприпустимо.

По-третє, значна частина згаданих доплат у 30 тис. грн. витрачаються на закупівлю спорядження, форми, нормальних бронежилетів чи спальників, на ремонт авто і приміщень, в яких змушені перебувати військовослужбовці. Закуповується й інше обладнання, необхідне для несення служби.

На тлі численних корупційних скандалів у Міністерстві оборони та інших органів влади тим більше цинічне рішення уряду щодо скорочення грошового забезпечення військових виглядає

Вимагаємо застосовувати економію коштів виключно щодо статей, які в умовах війни не є пріоритетними:

по-перше, є можливість зекономити на будівництві і ремонті доріг. Їх можна буде відбудувати після Перемоги;

по-друге, пропонуємо зекономити на фінансуванні т.зв. «телемарафону», телеканалів «Рада» та «Дом/Фрідом», які давно не виконують свою функцію і лише споживають бюджетні кошти, обслуговуючи владу і її приватні інтереси.

по-третє, варто звернути увагу на надлишкові видатки Державного бюро розслідувань і Офісу генпрокурора України, які варто привести у відповідність з витратами інших органів влади.

Закликаємо Верховну Раду України підтримати, а Президента України невідкладно підписати закон про зміни до бюджету, яким спрямувати достатній ресурс на забезпечення українських військовослужбовців виплатами, а також боєприпасами та засобами розвідки і захисту.

Вимагаємо не економити на наших воїнах, не забирати їхні кошти – а шукати можливості, щоб забезпечити обіцяне всім військовим і підвищити виплати для тих, хто на передовій»,- сказано у проекті звернення.

Чи підтримують звернення депутати стане зрозуміло під час найближчої сесії Полтавської облради.

 

Клим Соколов

 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися