Судова справа.
22 жовтня 2024 року у Автозаводському районному суді Кременчука було розглянуто кримінальне провадження за обвинуваченням місцевого жителя, директора одного з підприємств, у нанесенні легких тілесних ушкоджень неповнолітньому, що призвели до короткочасного розладу здоров’я.
За матеріалами суду, 12 листопада 2023 року близько 15 години 30 хвилин обвинувачений знаходився по місцю роботи, де в цей час невідома особа через паркан підприємства перекинула скляну пляшку, яка пошкодила скло автомобіля. Вийшовши на вулицю, чоловік помітив раніше не знайомих чотирьох неповнолітніх осіб, які рухалися від підприємства у напрямку вул. Героїв Маріуполя.
В подальшому, чоловік прослідував за неповнолітніми та біля СТО наздогнав одного з них. На ґрунті раптово виниклих особистих неприязних відносин, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, схопив лівою рукою за комір куртки хлопця та правою рукою, стиснутою у кулак, наніс не менше двох ударів в область обличчя потерпілого. Після чого, продовжуючи свої протиправні дії, обвинувачений узяв обома руками вже двох хлопців за голову та наніс останньому удар коліном правої ноги в область обличчя, чим спричинив юнаку тілесні ушкодження.
Відповідно до висновку експерта внаслідок протиправних дій обвинуваченого у потерпілого утворилися тілесні ушкодження у вигляді: синця на передній поверхні шиї; садна на задній поверхні шиї, які за ступенем тяжкості відноситься до легких тілесних ушкоджень; закритої тупої травми носа у вигляді перелому кісток носа; синця на верхній повіці правого ока; синця в лівій навколоочній ділянці з переходом на спинку носа зліва, що за ступенем тяжкості відносяться до легких тілесних ушкоджень, які спричинили короткочасний розлад здоров`я.
Свою вину у скоєні інкримінованого йому кримінального правопорушення обвинувачений визнав повністю, пояснивши про обставини, що відповідають вступній частині вироку.
Підсудного, який раніше не був судимий, суддя визнав винним у вчиненні правопорушення за ч. 2 ст. 125 КК України та призначити йому покарання у виді штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (тисячу сімсот) грн.
Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку до Полтавського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Автозаводський районний суд м. Кременчука протягом тридцяти днів з дня його проголошення, а обвинуваченим, який перебуває під вартою, - в той же строк з моменту вручення йому копії вироку. Якщо вирок ухвалено без виклику особи, яка його оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.
Клим Соколов