Кременчуцька газета
Середа, 31 Травня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Індексація пенсій: кому з кременчужан доплачують зараз, а кому ще треба почекати

19 березня 2023 09:00

Розмір підвищення розраховується індивідуально. Перерахунок – автоматично.

Цього місяця переважна більшість кременчуцьких пенсіонерів отримає більше грошей. Адже з 1 березня розпочалася індексація, яка стосується 407 тисяч мешканців Полтавщини. У Головному управлінні Пенсійного Фонду у Полтавській області (ГУПФ в Полтавській області, – далі) вказують, що відповідно до Постанови від 24 лютого 2023 року №168 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році», розмір індексації пенсій становить 19,7%. Це торкнеться майже всіх одержувачів.

У відповідь на інформаційний запит нашої редакції у ГУПФ в Полтавській області повідомили, що станом на 1 березня 2023 року контингент одержувачів пенсійних виплат в Кременчуці становить 56 тис 500 осіб, станом на 1 березня 2022 року було 56 тис 700 осіб та 59 тис осіб за звітній період 2020 року. Тобто видно, що з кожним роком пенсіонерів у нас все менше. Із початку повномасштабного вторгнення росії в Україну у Кременчуці зареєструвалося 39 вимушених переселенців, які отримують пенсії.

Вперше індексують найнижчі виплати

Особливістю березневої індексації є те, що коло громадян, соціальні гарантії яких зростають, значно розширилось. Тому ще проводиться перерахунок найнижчих пенсій. «Раніше для таких пенсіонерів збільшення виплат відбувалося не під час індексації, а лише у зв'язку з підвищенням прожиткового мінімуму, який зростає більш повільними темпами, ніж індексація. Розмір підвищення розраховується індивідуально, але за будь-яких розрахунків пенсії зростуть не менше, ніж на 100 гривень, але не більше, ніж на 1 тис 500 гривень. У середньому, підвищення становить 400-700 гривень. Усі можливі надбавки – доплата за вік, стаж тощо – не підвищуватимуться», – йдеться в повідомленні.

Єдиною категорією громадян, яка не підпадає під індексацію, є люди, чиї пенсії перевищують максимально встановлені законом виплати (зараз максимальна пенсія становить 20 тис 930 грн).

Від найнижчої до найвищої

Середній розмір пенсії на Полтавщині станом на 1 березня 2023 року становить 4 тис 761 грн. Найменший відповідає прожитковому мінімуму для осіб, які втратили працездатність, і з 1 грудня 2022 року становить 2 тис 93 грн. Найбільший розмір такої виплати у Кременчуці становить 163 тис 956 грн (щомісячне довічне грошове утримання суддів за Законом України «Про судоустрій і статус суддів»). Середній розмір пенсії у Кременчуці складає 5 тис 703 грн.

Військових і «чорнобильців» не оминули

Від 1 березня цього року основний розмір виплат військовим пенсіонерам без урахування надбавок і доплат збільшиться на 20%. Це згідно із законом «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених із військової служби, та деяких інших осіб».

Також зазначеним законом на 20% зросли мінімальні пенсії за інвалідністю. Виплати для інвалідів війни та учасників бойових дій також збільшилися.

Після перерахунку загальний розмір пенсії з усіма надбавками не може бути меншим, ніж:

- 14 тис 71 грн (+467 грн) – для інвалідів війни І групи,

- 11 тис 654 грн (+666 грн) – для інвалідів війни II групи,

- 8 тис 355 грн (+820 грн) – для інвалідів війни III групи,

- 4 тис 874 грн (+479 грн) – для учасників бойових дій.

Також на 20% зросли мінімальні пенсії «чорнобильцям». Виплата за інвалідністю, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання після Чорнобильської катастрофи, не можуть бути нижчими за:

- 8 тис 208 грн (+1 тис 368 грн) – для осіб з I групою інвалідності,

- 6 тис 566 грн (+1 тис 94 грн) – з II групою,

- 5 тис 62 грн (+844 грн) – з III групою та для дітей з інвалідністю.

Індексація проводиться автоматично.

Також продовжено більшість соціальних виплат вразливим категоріям громадян в умовах воєнного стану, без звернень у відповідні органи. А саме для:

- внутрішньо переміщених осіб,

- громадян, які не мають права на пенсію та/або осіб з інвалідністю,

- громадян, які мають інвалідність з дитинства або доглядають таких осіб,

- дітей, що опинилися у складних життєвих обставинах,

- дітей під опікою чи піклуванням,

- тяжкохворих дітей.

Підтвердити право на виплати, тобто звернутися до органів соціального захисту, потрібно:

- малозабезпеченим родинам,

- самотнім матерям, які одержують виплати на дітей,

- особам, які досягли пенсійного віку, але не отримали права на пенсію на підставі оцінки фінансово-майнового стану сім'ї.

Далі буде…

Як згадували вище, частина пенсіонерів отримає підвищення вже з березня, а деякі трохи пізніше. Так, з 1 квітня (дата визначена законом «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування») відбудеться автоматичний перерахунок пенсій для 600 тисяч працюючих пенсіонерів (у межах України), з урахуванням оновленого (збільшеного) страхового стажу.

З 1 липня підвищенню на коефіцієнт 1,197 підлягають розміри пенсій, призначених відповідно до Законів України «Про державну службу», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про статус народного депутата України», «Про наукову і науково-технічну діяльність» (без урахування надбавок, підвищень, доплат до пенсій, встановлених законодавством). Підвищення здійснюється в межах максимального розміру пенсії, визначеного законом.

Також усі додаткові щомісячні компенсаційні виплати, які призначалися з 2020 по 2022 роки для пенсіонерів віком старше 70 років, зберігаються і цього року. Якщо розмір пенсії не досягає 10 тис 340 грн — виплата здійснюватиметься у розмірі дотяжки до такого розміру у сумі:

- до 570 грн – людям старше 80 років,

- до 456 грн – людям віком від 75 до 80 років,

- 300 грн – людям віком від 70 до 75 років.

Корисне посилання

Виплачують перераховані пенсії уже із 1 березня у встановленому порядку. У разі виникнення запитань щодо особливостей проведення індексації пенсій, громадяни можуть звертатися до фахівців Фонду дистанційно, а саме, на «гарячу» телефону лінія Головного управління Пенсійного фонду в Полтавській області: (0532) 56-53-29; 0-800-50-25-10 та на е-mail: [email protected].

Нагадаємо, березнева індексація пенсій стосуватиметься 407 тисяч мешканців Полтавщини.

Вихід на пенсію раніше 60 років: хто має право та за яких умов.

Кременчужанам розповіли про пенсії зі зменшенням пенсійного віку.

 

Світлана Павленко

Фото Олександра Попенка


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися