Кременчуцька газета
Середа, 21 Лютого 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Інсульт може призвести до інвалідності, у деяких випадках — смерті: на які симптоми хвороби варто звернути увагу кременчужанам

30 жовтня 2022 17:30

Деякі лікарі називають хворобу судинною катастрофою. 

Інсульт може призвести до інвалідності, у деяких випадках — смерті: на які симптоми хвороби варто звернути увагу кременчужанам. 

Отже, які бувають інсульти? 

геморагічний, що спричинений розривом мозкової артерії;

ішемічний, коли артерія, що постачає кров у мозок, закупорюється тромбом або спазмується;

Ішемічні інсульти, спричиняють близько 87% всіх випадків хвороби. 

Головний мозок контролює усе, що ми робимо, тому ураження будь-якої його частини може мати тяжкі наслідки: порушення рухів, чутливості, мови, настрою чи психічних функцій. 

У людини, яка пережила інсульт, після хвороби можуть бути: 

слабкість м'язів або параліч правої руки та правої ноги або лівої руки та лівої ноги; проблеми з мовленням, розумінням мови, читанням, письмом або рахуванням; звуження полів зору праворуч або ліворуч; проблеми з абстрактним мисленням (наприклад, складно розуміти значення прислів'їв, робити узагальнення чи встановлювати зв'язок між предметами); проблеми зі сприйняттям простору; імпульсивність у поведінці (нестриманість, дратівливість); некритичне ставлення до себе (переоцінювання власних можливостей); проблеми з короткочасною пам'яттю; порушення рухів або відчуттів на одній чи обох половинах тіла; порушення вимови, ковтання, рівноваги тощо. 

Інсульт зустрічається у всіх вікових групах, проте ризик захворювання збільшується у віці від 55 до 85. Якщо ви або ваші близькі у групі ризику, зверніться до сімейного лікаря та отримайте консультацію щодо профілактики інсультів. 

Загрозливі ознаки, що свідчать про розвиток інсульту, можуть виникати раптово та мати різні прояви в залежності від ураженої частини мозку. 

Якщо ви будете знати типові ознаки гострого інсульту, зможете швидко розпізнати  недугу та вжити необхідних дій, щоб постраждала людина була швидко доставлена в лікарню. 

Інсульт може призвести до інвалідності, у деяких випадках — смерті. Знайте симптоми, які можуть допомогти виявити хворобу:

Раптове погіршення зору в одному оці чи в обох. Плутанина з вимовою та розумінням слів. Втрата координації та балансу тіла.  Сильний головний біль без зрозумілих причин.  Раптове оніміння або параліч у тілі, обличчі,  в кінцівках, особливо з одного боку тіла. Втрата контролю над кінцівками, неможливість підняти обидві руки одночасно. 

Помітили хоча б одну з ознак? Негайно телефонуйте 103.

 

За інформацією Завідувач Кременчуцького РВП ДУ «ПОЛТАВСЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» Андрія Полякова


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися