Кременчуцька газета
Вівторок, 5 Грудня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

 

Ви є тут

Інвестор Сергій Токарєв про те, як війна вплинула на IT-ринок України

21 грудня 2022 10:20

Founding Partner Roosh Сергій Токарєв спрогнозував майбутнє української IT-сфери після перемоги у війні

 

Протягом останніх кількох років Україна вважалася одним із найперспективніших регіонів для розвитку інформаційних технологій. Через повномасштабне вторгнення російських військ український ІТ-ринок зіштовхнувся з різними проблемами, які призвели до великих змін. Сергій Токарєв, голова холдингу Roosh, який займається розвитком проектів на базі штучного інтелекту, розповів про майбутнє вітчизняної ІТ-індустрії після війни.

На думку підприємця, жодна країна у світі за останні сто років не могла похвалитися таким потенціалом, який буде в України після довгоочікуваної перемоги у війні. Але спочатку нам потрібно витримати кілька серйозних випробувань. Одне з них пов’язане з вирішенням питання щодо залучення зовнішніх інвестицій в ІТ-сферу. 

Зараз обсяг фінансування українських стартапів помітно зменшився. А ті інвестори, які вже беруть участь у розвитку проектів, наполягають, щоб команди релокувались у безпечні місця. 

Українці – стійка, незламна нація, яка може працювати навіть у найтяжчі часи. Але залишаються фактори, які мають вплив на продуктивність спеціалістів, зокрема, блекаути. Для інвесторів це вкрай важливо.

Зробити точні прогнози про те, як буде розвиватися ІТ-ринок України у післявоєнний час, поки складно, коментує Сергій Токарєв. Але все ж таки деякі тенденції вже можна прослідкувати.

  • По-перше, варто очікувати наплив кваліфікованих українських ІТ-спеціалістів, які виїхали з країни. Як приклад інвестор згадує Київ: коли загроза наземного нападу на столицю зменшилася, кияни почали повертатися додому. Також варто чекати прибуття тих, хто емігрував закордон десятиліття тому. Багато хто з них захоче посприяти відновленню економіки країни, тому вони будуть допомагати фінансами та ресурсами.
  • По-друге, на думку Сергія Токарєва, Україна після перемоги почне активно приймати іноземних спеціалістів, які також будуть зацікавлені у відновленні країни. Тому Україна не лише отримає нові кадри, які заповнять нестачу кваліфікованих фахівців, але й зможе перейняти їх цінний досвід.
  • По-третє, всесвітня підтримка України після війни продовжиться, без сумнівів зазначає бізнесмен. Безліч представників ІТ-сфери захочуть долучитися до цього тренду допомоги, що стане стимулом для створення і розвитку великої кількості продуктових технологічних компаній у нашому регіоні.
  • По-четверте, відбудеться зміцнення співпраці ІТ з державою. Особливо це стосується таких напрямків, як military tech та artificial intelligence. У результаті з'явиться більше нових робочих місць для вузькопрофільних спеціалістів.

При цьому не можна забувати й про несприятливі тенденції. Сергій Токарєв вважає, що виїзд частини айтішників закордон також неминучий. Коли кордони відкриються, багато хто захоче переїхати до Європи та в інші регіони. Особливо йдеться про співробітників українських ІТ-компаній, які вже відкрили офіси в інших ГЕО. 

Також багато спеціалістів захочуть знайти роботу за межами України. І їм це вдасться, оскільки на глобальному ринку ІТ очікується нестача робочої сили через масові скорочення. Зараз багато які іноземні фірми частково переходять на аутсорс, звільнюючи співробітників зі штату. А для українських айтішників – це шанс зайняти вільні місця, оскільки вони талановиті та вважаються доступною з точки зору ціни робочою силою.

Підсумовуючи, Сергій Токарєв відзначає, що у світі спостерігається нестача висококваліфікованих інженерів (особливо hardware-розробників) і продакт-менеджерів. Для України це також актуально. Саме на ці спеціальності у нашій країні попит зростає як ніколи.

На правах реклами

"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися