Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Воскресенье, 19 Января 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Із початку року кременчуцька поліція склала 144 протоколи за розпиття алкоголю, переважна більшість - вночі

 

18 апреля 2019 12:45

Заборона продажу алкоголю вночі зменшить кількість правопорушень – вважає поліція.

Сьогодні, 18 квітня, у Кременчуцькій мерії на засіданні робочої групи з питань реалізації Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» відбулося обговорення заборони продажу алкоголю у нічний час. 

Начальник управління торгівлі і розвитку підприємництва Людмила Жорняк зауважила, що багато міст рішення про заборону продажу алкогольних напоїв у нічний час прийняли. Як приклад згадала Горішні Плавні.

«Треба щось робити у нашій країні, адже щорічно за інформацією Всесвітньої організації здоров'я в Україні помирає понад 40 тис осіб», - сказала вона.

Зауважила Жорняк і про те, що у Кременчуці досить часто продають алкоголь неповнолітнім і коли продавці чи підприємці приходять на адмінкомісії та "віднікуються" тим, що вони не знають скільки покупцям років. На сьогодні у Кременчуці зарєєстровано 307 підприємців, яким дозволено торгувати алкоголем.

«У комсомольчан це рішення працює з Нового року. І ясно, у  них кількість підприємців набагато нижча. Але рішення було сприйнято одностайно і всі працюють за ним», - зауважила вона.

Навела у приклад і місто Луцьк, де на порушників з продажу складають багато протоколів і таким чином боряться з даними випадками.

 «Із нами у Кременчуці судилася компанія АТБ, що по Ігоря Сердюка, що ми не дозволяли їм продавати у нічний час. Але мешканці нас просто благали припинити там торгівлю. Зверну увагу, що у Луцьку торгівля працює до 11 вечора, а касові апарати запрограмовані на те, щоб після 10-ї там просто не пробивався алкоголь. Цілодобовими у Комсомольську є чотири магазини, що працюють цілодобово. Але там касові апарати також не запрограмовані на алкоголь. А всі інші продукти можна продавати вночі».

За її словами, сьогодні паралельно засіданню у нашому місті, у Полтаві влаштовують круглий стіл щодо заборони продажу алкоголю.

Статистику по адмінправопорушеннях надав і представник місцевої поліції.

Так, у Кременчуці за неповних 4 місяці було складено 144 протоколи по статті 178 «Розпиття спиртних напоїв у громадських місцях у нічний час». Також складена стаття зі значком «насилля в родині, де все відбувалося на грунті розпиття спиртних напоїв».

«Ми у свою чергу будемо виявляти такі порушення та направляти до суду на розгляди. Штрафи у таких випадках – від 1 до 2 тис неоподатковуваних мінімумів доходів громадян», - прокоментував він.

На питання віце-мера, як він бачить поєднання заборони і подальшої поведінки у суспільстві.

«Я думаю, по статистиці кількість адміправопорушень має зменшитися», - прокоментував він.

Однак із місця пролунали запитання – чи дана статистика правопорушень пов’язана саме із продажем у нічний час. Правоохоронець це підтвердив та уточнив, що саме після 22-ї.

Також пропонували згадати аналогічні заборони у радянські часи.

Кременчужанин, що мешкає по вул. Івана Мазепи прокоментував, що мешканці страждають від відвідувачів.

«Якщо ми порівняємо Європу – то там магазини взагалі не працюють після 20», - сказав мешканець.

Та зауважив, що було б добре збільшувати штрафи і щодо розпиття напоїв та що зараз молодь не боїться пити і гучно гуляти, адже не боїться і самої поліції.

Мешканка будинку, що по вул Ігоря Сердюка розповіла про те, що молодь гуляє з колонками біля маркетів цілодобово. Та що просять купувати алкоголь старших. Тож тепер мешканці хочуть взагалі прибрати лавки біля будинків.

Враховуючи вищевказане, на засіданні вирішили ще раз винести на розгляд громади та депутатів проект регуляторного акту щодо обмеження на реалізацію алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива у стаціонарних спорудах у нічний час на розгляд робочої групи з питань реалізації Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» із подальшим обговоренням і затвердженням на сесії міської ради. 

Нагадаємо, продавати чи не продавати алкоголь вночі: кременчужан кличуть в мерію поговорити.

Як раніше повідомляла Кременчуцька газета, Дубль 3: питання заборони продажу алкоголю у нічний час у Кременчуці знову піднімуть на сесії сьогодні, 21 лютого.

Онлайн-трансляція: ХХV сесія Кременчуцької міської ради Полтавської області VІІ скликання 21 лютого 2019 року

Читайте також, 9 тонн "бадяжного" алкоголя, наркотиків і зброї вилучили на Полтавщині

 

 

Аріна Алініна

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться