Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Неділя, 3 Липня 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Календар щеплень-2022: МОЗ розповідає, коли і від чого вакцинувати дітей

20 травня 2022 07:00

Саме діти найчастіше хворіють на різноманітні небезпечні захворювання. І вакцинація є єдиним дієвим способом запобігти розповсюдженню багатьох інфекційних хвороб. МОЗ нагадує про необхідність вакцинувати своїх дітей від поліомієліту та інших серйозних хвороб та пропонує зрозумілий календар щеплень, щоб допомогти батькам. Коли саме робити дітям щеплення від поліомієліту і т.д. 

МОЗ нагадує, що більшість інфекційних захворювань є досить небезпечними. Вони можуть призвести до розвитку різноманітних ускладнень, інвалідності, а в деяких випадках навіть стати причиною смерті. Щоб захистити свою дитину, не забувайте її вчасно вакцинувати.

Календар щеплень-2022: що про нього відомо?

 

 

Існують обов'язкові щеплення потрібно проводити дитині до півторарічного віку. Це робиться для того, щоб у дитини розвинувся імунітет до певних хвороб ще до того, як вона почне активно контактувати з однолітками. Чим частіше дитина, яку не вакцинували, спілкується з дорослими та дітьми, тим вищий у неї ризик захворіти.

Саме тому в МОЗ затвердили спеціальний календар щеплень — документ з переліком профілактичних вакцинацій з оптимальною кількістю доз та термінами їх введення. Багато країн мають свої власні календарі щеплень, які враховують економічні та епідеміологічні можливості.

Щеплення в Україні проводяться проти десяти основних інфекційних захворювань:

  • гепатит B;
  • туберкульоз;
  • кір;
  • паротит;
  • краснуха;
  • правець;
  • дифтерія;
  • поліомієліт;
  • кашлюк;
  • ХІБ-інфекція (гемофільна інфекція типу b).

Держава закуповує ці вакцини за власні кошти. А тому ви можете вакцинуватися безоплатно у сімейного лікаря чи педіатра, якщо захворювання входить до календаря щеплень. Всі вакцини є якісними, безпечними та ефективними. 

Календар щеплень: коли і від чого робити?

 

 

Обов'язкові щеплення для дітей включають в себе наступні вакцинації.

Гепатит B

В першу ж добу життя дитина отримує першу дозу щеплення від гепатиту В. Другу дозу дозволено отримати на 2-й місяць після народження. А третю (останню) в піврічному віці.

Туберкульоз

Рекомендовано робити щеплення у період між 3-м та 5-м днем життя.

Щеплення від кору, краснухи, паротиту

Першу дозу дитина отримує на 12-ий день життя. А другу (і останню) аж у 6-річному віці.

Щеплення від дифтерії, правця

Перше щеплення робиться на 2-й місяць після народження. Друге — на 4-му місяці, а третє — на шостому. Четверта доза запланована на 18-й місяць життя, а п’ята — на 6 років. Остання шоста доза робиться в 16 років.

Кашлюк

МОЗ рекомендує для захисту дитини робити 4 дози щеплення від цієї хвороби. Першу на другому місяці після народження, другу — на четвертому, третю — на шостому. Остання четверта робиться у 18 місяців.

Вакцинація від поліомієліту

Потрібно зробити аж шість доз щеплення від поліомієліту, щоб захиститися від цієї хвороби. Перша запланована на другий місяць життя, друга — на четвертий, третя — на шостий місяць. Четверту роблять на 18-му місяці, п’яту — в 6 років. Останню планують на 14 років.

ХІБ-інфекція

Перше щеплення роблять на другому місяці від дня народження. Друге заплановане на 4 місяці, а третє — на 12-місячний вік.

Щеплення дітей з порушенням календаря: що робити, якщо пропустили вакцинацію?

 

Перш за все, не панікуйте. Це зовсім не означає, що вам доведеться розпочинати серію щеплень від самого початку. Але постарайтеся надолужити пропущені дози якомога щвидше. Для цього варто звернутися до педіатра або сімейного лікаря.

Також в календарі щеплень є певні захворювання, проти яких потрібно вакцинуватися в дорослому віці, якщо ви не зробили це в дитинстві.

Від кору, краснухи та паротиту потрібно отримати щеплення в тому випадку, якщо немає медичних даних про імунізацію. Перевірити наявність імунізації проти цих захворювань можна за допомогою лабораторних аналізів. Невакциновані дорослі повинні отримати хоча б одну дозу вакцини, але для ефективного результату краще дві (другу через місяць після першої).

Від гепатиту В дорослі, які не були вакциновані в дитинстві, повинні за власні кошти придбати дози для щеплення. За необхідності сімейний лікар також проведе обстеження і лабораторні дослідження. Схему щеплення в цьому випадку підбирає лікар.

 

За матеріалами ТСН


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

 

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися