Кременчуцька газета
Четверг, 28 Вересня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

Ви є тут

Каналізаційні мережі Кременчука майже повністю зношені або Що слід зробити в місті аби не допустити екологічного лиха

26 лютого 2019 11:25

На «Кременчукводоканалі» назвали першочергові заходи на мережах водовідведення міста, які потребують негайного вирішення. Проте ці роботи потребують великих капіталовкладень і не на один рік.

У Кременчуці резерви пропускної спроможності каналізаційних мереж практично вичерпані. Про це сьогодні на екологічному форумі у Кременчуці заявив технічний директор комунального підприємства «Кременчукводоканал» Сергій Галка.

За його словами, загальна довжина мереж водовідведення міста становить 270,445 км. Загальна протяжність ветхих та аварійних мереж становить 1698,9 км, або 62%. Технічний стан системи водовідведення міста характеризується ще більш високим зносом основних фондів. Резерви пропускної спроможності каналізаційних мереж практично вичерпані. Основним фактором аварійності на каналізаційних мережах є повний їх фізичний знос. Відсутній резерв по напірним колекторам від головних каналізаційних насосних станцій не дає можливості ліквідувати аварійні ситуації на каналізаційних мережах без припинення подачі води окремим районам міста.

Існує загроза виникнення надзвичайних ситуацій, що може привести до загострення стану епідемічної та екологічної безпеки в місті з причин відсутності надійності в роботі як самопливних, так і напірних каналізаційних колекторів.

Прикладом можуть слугувати аварійні ситуації тільки 2018 року на самопливних колекторах Д-600 мм по пров. Героїв Бреста, Д-250 мм по вул. 1905 року та Д-300 мм на території загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №22 по вул. Республіканській, 83. Неодноразово виникали провали на самопливному колекторі Д-500 мм по вул. Леонова, пориви напірних колекторів від СП-11, 12, 15, 16, 18, 19.

С.Галка каже, що потребують негайного вирішення наступні проблемні питання на мережах водовідведення міста:

-    не завершено будівництво 2-х напірних каналізаційних колекторів Д- 600 мм від СП-19 до СП-20 на заміну аварійних. Протягом останніх років  виникло більше 20 поривів, які супроводжувались виливом стічних вод на прилеглу територію, затопленням приватних садиб в районі вул. Керченській – 5 поривів, вул. Карбишева – 4 пориви, вул. Радянської Армії – 5 поривів, і припиненням водопостачання селища Молодіжне. Напірні каналізаційні колектори Д-600 мм від СП-19 до СП-20 прийняті в експлуатацію в 1973 році, гарантійний термін експлуатації (20 років) закінчився в 1993 році. Напірні колектори мають 100% зношеність, один знаходиться в аварійному стані, а другий зовсім відключено в зв’язку з неможливістю його експлуатації. Будівництво 2-х напірних колекторів розпочато в 1996 році, замовником виступило АТ “Укртатнафта”. Було побудовано 420 м, але в цьому ж році будівництво було припинено, так як АТ “Укртатнафта” відмовилося від будівництва житла і склало з себе функції замовника. На цей час від селища Молодіжне працює в аварійному стані єдиний напірний колектор Д-600 мм, технічні можливості якого вичерпано;

-  не розпочато проектування і будівництво других напірних колекторів від СП-1 та СП-7 (7000 м) до КОС лівобережжя. На напірному колекторі від СП-1 на протязі останніх років  виникло понад 15 поривів, які призвели до виливу неочищених стічних вод на прилеглу територію, затопленню приватних садиб (вул. Салганна), території складів ЗАТ „Р.Дж.Р.Табакко-Кременчук”, території складів ВАТ “Кредмаш”, проїжджої частини вул. Леонова і вул. Ярмаркової, району лісового масиву. Для ліквідації поривів було припинено водопостачання в центральній частині міста. Напірний каналізаційний колектор Д-600 мм від СП-1 до КОС прийнято в експлуатацію в 1965 році, гарантійний термін експлуатації (20 років) закінчився в 1985 році, напірний колектор має 100% зношеності. На напірному колекторі від СП-7 на протязі тільки 2002-2005 років  виникло понад 30 поривів, які супроводжувались виливом стічних вод на прилеглу територію, затопленням приватних садиб та ділянки лісових насаджень. Так, в районі приватного сектору по вул. Дружинницькій виникло 14 поривів; вул. Житлобудівній – 5 поривів,  вул. Салганній – 2 пориви (останні  в районі лісового масиву). Напірний каналізаційний колектор Д-600 мм від СП-7 до міських каналізаційних очисних споруд збудовано у 1962-1964 рр. та прийнято  в  експлуатацію в 1965 році. Гарантійний термін експлуатації (20 років) закінчився в 1985  році, напірний колектор має 100% зношеності. Відсутній резерв по напірному колектору від СП-1 та СП-7 до КОС не дає можливості ліквідувати аварійні ситуації без припинення подачі води місту (тобто без оголошення населенню). Існує загроза виникнення надзвичайних ситуацій, що може привести до загострення стану епідемічної те екологічної безпеки в місті з причини відсутності надійності в роботі напірних колекторів від СП-1 та СП-7 до КОС;

-  залишаються в аварійному стані напірні колектори від СП-16 до КОС правобережжя. На протязі останніх років виникали аварійні ситуації (до 10 поривів напірних колекторів), які призвели до припинення водопостачання правобережної частини міста і супроводжувались виливом  неочищених стічних вод по вул. Червоноармійській. Напірні каналізаційні колектори Д-400 мм та Д-250 мм від СП-16 до каналізаційних очисних споруд правобережжя здано в експлуатацію в 1963 року, гарантійний термін експлуатації (20 років) закінчився в 1983 році, напірні колектори мають 100% зношеності. Для стабільної роботи системи водовідведення міста необхідно побудувати два напірних колектори від СП-16 до КОС правобережжя. В 2004 році було переложено 66 п. м напірного колектора, в 2005 році - 73 п. м;

-  залишаються аварійними: самопливний каналізаційний колектор Д-500 мм по вул. Леонова, ділянка довжиною 200 п.м. самопливного каналізаційного колек­тора Д-400 мм по вул. Молодіжній, спостерігається аварійний стан на самопливних каналіза­ційних колекторах Д-800 мм від кварталу № 278 до СП-20, Д-400 мм по вул. Лікаря Богаєвського на СП-5, Д-600 мм на СП-19 по вул. Героїв Крут.

Зрозуміло, що всі ці роботи потребують належного фінансування, проте не всі вони включені у бюджетні програми, які реалізує підприємство цього року.

 

 

Клим Соколов

 

 

 
 
 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися