Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Воскресенье, 25 Августа 2019 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Кандидат на посаду судді Верховного Суду, радник мера Кременчука, депутат Ульянов на співбесіді про свої статки, гидливість та «ухід» з Фейсбуку

 

5 февраля 2019 17:05

Більше всього кандидату прийшлося відповідати на запитання щодо негативного висновку громадської ради доброчесності, більшість членів якої не бачать Р.Ульянова суддею Верховного суду.  

 

Вища кваліфікаційна комісія суддів України днями провела співбесіди за результатами дослідження досьє кандидатів на зайняття вакантних посад суддів Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду у межах конкурсу, оголошеного Вищою кваліфікаційною комісією суддів України 2 серпня 2018 року. Серед тих, хто «був на килимі» і кандидат на посаду судді Верховного Суду, радник мера Кременчука, юрист,  депутат Руслан Ульянов.

На початку співбесіди було заслуховано автобіографію кандидата, наведені данні з його декларації про доходи, довідки НАБУ та НАЗК.

З’ясувалося, що НАЗК виявило у кандидата розбіжності щодо корпоративних прав одного з підприємств, де пан Ульянов є кінцевим власником.

Проте сам кандидат ситуацію прояснив і це питання знялося.

Під час заслуховування кандидата стало відомо, що він вільно володіє англійською мовою, повільно – французькою, має 5 дітей. Свого часу він закінчив морську академію, а згодом ще один юридичний ВНЗ. Наразі, крім основної роботи у компанії своєї дружини юристом, він викладає у Кременчуцькому університеті філософію права.

Також стало відомо, що пан Ульянов мав протокол від поліції за порушення правил дорожнього руху, але в суді його скасував.

     «Я стараюся не порушувати правил дорожнього руху…. Їжу 30-40 тисяч кілометрів на рік»,- сказав кандидат.

Саме через це у членів комісії виникли питання щодо автопарку Р.Ульянова.

     «Навіщо вам з дружиною аж шість автівок?»,- спитала одна з представниць комісії.

Виявилося, що одну автівку у нього вкрали ще у 2009 році, але він зазначає її  у декларації, іншою їздить сам, ще однією – дружина, ще одна машина у резерві, наступною – перевозить дітей і є машина для родинних подорожей.

     «Чому ви викрадену автівку декларуєте?»,- запитали члени комісії і дали Р.Ульянову «домашнє завдання розібратися з цією ситуацією».

Більше всього кандидату прийшлося відповідати на запитання щодо негативного висновку громадської ради доброчесності, більшість членів якої не бачать Р.Ульянова суддею Верховного суду.  

Перед усім йому в провину ставиться порушення етики в професійній діяльності та особистому житті, непристойні коментарі в «Фейсбуці», неповага до журналістів та активістів, використання сексистських висловів, імовірне отримання незаконної вигоди родини з часу обрання кандидата депутатом міськради Кременчука.

Під час відповідей пан Ульянов заявив, що він категорично заперечує і називає маніпуляцією обвинувачення його у гидливість до жінок і колег.

     «У вас є вороги?»,- спитала кандидата представниця комісії і не почула чіткої відповіді, а лише розлогий виступ, що до 2015 року він був юристом, а потім, як захотів бути прокурором міста «дізнався багато чого цікавого про себе і, мабуть, він чи не батько Коза Ностра».

Р.Ульянов виправдовувався і в тому, що назвав колегу Оксану Піддубну «базарной бабой» на одному з засідань земельної комісії.

     «Це фразеологізм. Це не сексистський вислів. Це означало, що вона криклива людина»,- сказав пан Ульянов.

Далі мова зайшла про його коментарі та пости у «Фейсбуці» і тут пролунала заява про «ухід» з соцмережі.

     «Навіщо ви все постите?...»,- запитали члени комісії.

     «Я депутат і зобов’язаний спілкуватися з людьми. Крім мене в Кременчуцькій міській раді цього майже ніхто не робить….Але післа конкурсу на прокурора я кардинально змінив своє відношення до публічної поведінки. Я два роки вже не відповідаю на провокації і образи… Я кардинально змінив спілкування у «Фейсбуці». Я коментую мало і спілкуюся у профільних групах, а не всюди… Я три роки вже під прицілом фото та відеокамер»,- пояснив Р.Ульянов.

Далі він розповів, що не впливав на керівників комунальних підприємств аби заключити угоди на їх обслуговування, а вони самі до нього попросилися.

Більше того, пан Ульянов бідкається, що комунальні підприємства забирають у нього багато часу в роботі, а платять мало!

     «Година мого робочого часу коштує до 2000 грн, а вони платять менше. Це громадське навантаження»,- сказав Р.Ульянов і сповістив, що за 2018 рік покаже у декларації зарплату у понад 2,5 млн грн за рік.

     «Ви успішна людина! Воно вам треба – йти до Верховного суду? Яка у вас мотивація?»,- здивувалася член комісії.

Далі кандидат заявив, що хоче змінити Верховний суд та суспільство.

     «Бачу у суду недоліки. Основний – багато зконцентрована но формі, а не змісті і контенті…»,- почав Р.Ульянов і був перерваний членом комісії який здивувався: «Ви натякаєте, що судді не компетентні?». Р.Ульянов відповів, що не натякає, але чітко так нічого і не сказав.

Далі він заявив, що не встиг підготуватися до практичного завдання, хоча його оцінка за виконану справу і так доволі висока.

Проте члени комісії не відчепилися від питання імовірного впливу депутата на комунальників. Наступні питання знову стосувалися конфлікту інтересів відносно того, що він є депутатом, дружина з комунальниками заключає угоди на юридичне обслуговування.

     «Я не голосую за ці рішення»,- пояснив Р.Ульянов.

     «Ви голосуєте за бюджет міста! Там є кошти для комунальних підприємств. І там кошти на юробслуговування»,- заявив член комісії і далі продовжив, що пан Ульянов не може повністю відповісти принципи адвокатської етики, а ще веде у ВНЗ «Філософію права».

Вкотре знову постало питання невідповідності витрат і зароблених коштів пана Ульянова.

     «Витрати не перевищують задекларовані кошти»,- заявив кандидат.

Запитали члени комісії кандидата і про його яхту, і про робочий день, і про  навички та інше. З’ясувалося, він працює по 12 часів на добу, яхтою вже років п’ять не користується.

Також пан Р.Ульянов заявив, що в разі обрання його суддею Верховного суду на нього ніхто не зможе тиснути і впливати.

За результатами співбесіди було вирішено, що Р.Ульянов здатний проводити правосуддя у Верховному суді і прийматиме далі участь у конкурсному відборі.

Тепер 14 лютого 2019 року о 10 год. 00 хв. у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України відбудеться розгляд питання про підтримку рішень колегій Комісії, ухвалених у межах конкурсу на зайняття вакантних посад суддів касаційних судів у складі Верховного Суду, оголошеного Комісією 2 серпня 2018 року стосовно кандидатів, серед яких і пан Ульянов.

Те, як проходила співбесіда ви можете подивитися на відео.

Відзначимо, що адвокат Руслан Ульянов вже не вперше хоче вирватися вперед і вгору по кар'єрних сходах. З початку адвокат був у претендентах на посаду прокурора міста, але «програв» молодому фахівцеві Анатолію Скрипці з Горішніх Плавнів.

Згодом кременчуцький адвокат, депутат міськради, радник мера Кременчука та кандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у Верховному Суді України - Руслан Ульянов був визнаний Громадської радою невідповідним на посаду судді кандидатом за критеріями професійної етики і доброчесності.

Як кременчужани склали іспити в рамках конкурсів на зайняття вакантних посад суддів Верховного суду

 

Марина Соловей

 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться