Кременчуцька газета
Неділя, 25 Лютого 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Каплін звернеться до ДБР та НАБУ через те, що почув, як поліція отримала вказівку виписати на нього протокол

5 грудня 2023 19:30

 

Сьогодні, 5 грудня, в Автозаводському районному суді Кременчука відбулося засідання по «яєчній справі» за притягненням до адмінвідповідальності Сергія Капліна – депутата Полтавської міської ради. Хоч термін розгляду протоколу давно завершився, крапку в цій історії не поставлено.

Депутат спромігся, щоб на розгляд справи, яку прийшов час закрити, прийшли три свідки події – працівники Полтаватеплоенерго, які в той день бачили, як проходило мирне зібрання біля офісу підприємства, в якому вони працюють.

Першим викликали начальника теплових мереж, який розповів, що разом з іншим свідком проводив огляд робочих місць, і з соцмереж дізнався, що біля офісу зібралися люди. По приїзду побачили приблизно 80 людей, а з натовпу чули викрики про те, що треба побити вікна. Поліція відповіла, що це – хуліганські дії, тому почали роздавати яйця. За словами свідка, їх кидали люди пенсійного віку і, можливо, організатор зібрання, який зробив так, щоб яйце в нього нібито випало.

Свідок повідомив, що бачив, як Каплін роздавав людям яйця, на що депутат відповів, що працівник ПТЕ виконує функції детектива.

«Я називаю подібні речі скотством», - сказав він і додав, що направить до поліції звернення, щоб дізнатися, чому працівники Полтаватеплоенерго виконують функції поліцаїв. Після цих та деяких інших висловлювань суддя сказала депутату «Роблю вам зауваження», на що отримала «Робіть».

Далі допитали охоронця ПТЕ – чоловіка пенсійного віку, який продовжує працювати. Він згадав, що того дня в офісі був вихідний, адже гуляла інформація про те, що в цей день мають провести мітинг. Тому замість понеділка, працівники ПТЕ відробили в суботу.

Цей свідок мав зустрітися з товаришем біля МПК, і здалеку побачив колону людей, яка йшла та зупинилася біля офісу ПТЕ. Чоловік нібито побачив, як Каплін зірвав листок, на якому написано, що офіс не працює з технічних причин, і засунув його у дверну ручку.

Уже згодом, після зібрання, до свідка підійшли поліцейські, і згодом з його слів написали свідчення. Зокрема про те, що чоловік не бачив, хто кидав яйця, бо натовп стояв до нього спиною.

Самого Капліна дідусь не запам’ятав. Тому в залі судового засідання Каплін підвівся і представився Януковичем і почав питати, якого ж розміру був той Каплін, на зібранні: у півтора чи два рази більший за нього? Свідок відповів «Десь такий як ви», але депутат сказав: «Мене, кремезного, лисого і зухвалого легко запам’ятати. Це я Каплін».

Потім почалася довга дискусія яка виходила за рамки протоколу й торкалася побутових та особистих речей.

Згодом запросили третього свідка – старшого майстра ПТЕ. Він сказав, що перший допитаний – його начальник. Вони відправилися на плановий огляд місць, і були біля офісу ПТЕ за 20 хвилин до акції.

Свідок бачив лоток з яйцями: «Потім ці яєчка попадали, хто кидав – не бачив».

Цього разу суддя сказала свідку: «Відповідайте на питання [Капліна], не ведіться на провокації». Під час допиту дізналися, що чоловік був за 12-15 метрів від місця зібрання людей, проте організатора мітингу не назвав – навіть стать цієї людини. Також він не став відповідати на питання про те, чи справедливі тарифи, встановлені ПТЕ. Цей допит був швидшим, після чого перейшли до перегляду відеозапису з місця подій.

На відео було видно, як Каплін просив людей не кидати яйця, щоб це не зашкодило, і декілька яєць упали на поріг офісу. Він же звертався до поліції: «Що, будете арештовувати жінок, які впустили яйця?»

Каплін під час дослідження відеозапису почув, як працівники поліції обговорювали, що їм надійшов наказ виписати матеріали на депутата. Тому він під час засідання сказав, що звернеться до ДБР та НАБУ, щоб вони також переглянули відео, на якому поліцейські кажуть, що отримали команду притягти Капліна до відповідальності.

Далі депутат клопотав, щоб засідання перенесли, адже воно дещо затягнулося. Наступне проведуть в середині січня. Каплін сподівається, що до цього часу ДБР та НАБУ ознайомляться з матеріалами і, можливо, відкриють провадження.

Нагадаємо, Тарифну справу перенесли, бо на всю облраду та Полтаватеплоенерго не знайшлося ксерокса та тонера.

Суд кременчуцьких підприємців проти Полтаватеплоенерго: Полтавська облрада та ПТЕ не надали розрахунків тарифу.

«Мої яйця мені знадобляться в боротьбі проти тарифної мафії»: Каплін прийшов до суду на справу про кидання яєць.

По «яєчній справі» Каплін хоче знати, як він налякав яйцями цілий офіс Полтаватеплоенерго.

 

 

Артем Кузьменко


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися