Кременчуцька газета
Субота, 13 Липня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

КАТ чи не КАТ: кременчужанин бив дітей та стріляв у людей, але винним себе не вважає (Доповнено)

25 червня 2024 09:20

Судова справа.

22.02.2024 року у Крюківському районному суді Кременчука було винесено вирок уродженцю с. Лісове Барського району Вінницької області, з середньою освітою, який не одружений, не працював, у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.125 «Умисне легке тілесне ушкодження», ч.1 ст.127 Кримінального кодексу України «Катування».

Як було зазначено у вироку, 19.07.2023 року близько 14:00 обвинувачений, перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння, знаходився за місцем проживання у своєї співмешканки в квартирі.

У житловому приміщенні разом з жінкою знаходився батько його співмешканки, з яким він перебував у сімейних та близьких відносинах.

В ході вживання алкогольних напоїв у обвинуваченого раптово виникли неприязні відносини до батька співмешканки і він, попередньо озброївшись пневматичним пістолетом «Umarexxbgкал.4,5мм», здійснив постріл у праве вухо чоловіку. Таким чином він заподіяв чоловіку легке тілесне ушкодження у виді наскрізної рани правої вушної раковини.

20.07.2023 року близько 18:00 год. обвинувачений, перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння, знаходився за місцем свого мешкання у квартирі. Разом з ним у помешканні знаходилася його співмешканка з її трьома малолітніми дітьми, з якими він перебував у сімейних та близьких відносинах.

Обвинувачений вимагав від двох малолітніх дітей та в супереч їх волі визнати вчинення крадіжки грошових коштів та повернути гроші, піддав дітей катуванню, що виразилося в умисному в залякуванні та застосуванні насильницьких дій, що спричинили сильний фізичний біль та моральні страждання.

Також він, з метою залякування, отримання від дітей зізнання у вчиненні крадіжки грошових коштів в сумі 200 грн., усвідомлюючи свою перевагу у фізичному розвитку, користуючись тим, що в силу свого малолітнього віку діти не могли чинити опір, наніс трьом малолітнім дітям своєї співмешканки численні удари руками та ногами по голові, тулубу та кінцівкам, завдаючи при цьому сильного фізичного болю та морального страждання. Крім того обвинувачений, попередньо озброївшись пневматичним пістолетом «Umarex xbg кал. 4,5 мм», здійснив постріл у праву руку малолітнього, також завдаючи при цьому сильного фізичного болю та морального страждання.

Допитаний в судовому засіданні обвинувачений не визнав свою вину у вчиненні кримінальних правопорушень, в яких він обвинувачується.

Він повідомив, що протягом останніх двох років спільно проживав однією сім`єю без реєстрації шлюбу зі співмешканкою, її малолітніми дітьми та її батьком.

Приблизно 20 липня 2023 року за місцем проживання знаходилися обвинувачений, його співмешканка, її діти та батько. На кухні обвинувачений вживав алкоголь і обурювався, що дитина під час гри вживає нецензурну лайку, до цього в ночі відкривав газ на кухні, щоб усіх спалити. З цього приводу виникла сварка. В цей момент на кухні також знаходилися діти. Разом з тим на кухню зайшла ще співмешканка, яка повідомила, що пропали грошові кошти.

Обвинувачений спитав у дітей: «хто брав гроші?». Але діти повідомили, що вони гроші не брали, це зробив дід. Тоді обвинувачений побачив, що в кухні на вікні лежить пневматичний пістолет, який він завжди зберігав у своїй кімнаті на шафі, щоб діти не могли дістати. Обвинувачений спитав у батька співмешканки, як на кухні опинився пістолет. Спочатку дід відповів, що він не брав пістолет, а потім зізнався, що взяв пістолет з їх кімнати, щоб стріляти по воронах. Діти сказали, що дід брав пістолет неодноразово. Тоді обвинувачений взяв пневматичний пістолет, натиснув на курок, але не будучі обізнаним, що він знятий із запобіжника, випадково вистрелив у вухо діду. Після чого обвинувачений хотів ще прострілити діду ногу, але коли здійснив постріл, то дитина підставила свою руку. Тому куля випадково потрапила у долонь Мишку, а не діду у ногу.

Обвинувачений одразу намагався надати Мишку допомогу, дивився його долонь. Але в цей момент дід штовхнув його, тому він впав на стілець, від чого стілець зламався. Тоді обвинувачений ще раз врізав діду кулаком у плече.

Після цього дід вийшов з кухні. Тоді обвинувачений вдарив дітей рукою по обличчю та попі. Обвинувачений не діставав сам кульку з долоні Мишка, просто бинтом замотав руку. Тоді одна дитина вибігла на вулицю. А через деякий час приїхала поліція. Обвинуваченого затримали.

Обвинувачений каже, що умисно не стріляв у Мишка, лише стріляв у діда, щоб провчити його не брати без дозволу чуже, але випадково попав у дитину. Обвинувачений ніколи не бив дітей, дуже рідко вживав алкоголь. Але в той день саме дід купив алкоголь та вмовив його вжити. Тому обвинувачений, перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння, не зміг контролювати свої емоції та дії, обурився з приводу крадіжки його грошей, як наслідок вдарив дітей долонею по обличчю та попі, але не бив по тулубу та кінцівкам.

Проте вина обвинуваченого в умисному заподіянні легких тілесних ушкоджень потерпілому дідусю та у катуванні малолітніх дітей підтверджується численними доказами.

Заслухавши справу суддя визнав обвинуваченого винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.125, ч.1 ст.127 КК України і призначив покарання:

-за ч.1ст.125 КК України у виді штрафу п`ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) грн. 00 коп.

-за ч.1 ст.127 КК України у виді позбавлення волі на строк 4 (чотири) роки.

На підставі ч.1 ст.70 КК України за сукупністю кримінальних правопорушень, суддя призначив остаточне покарання шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим у виді позбавлення волі на строк 4 (чотири) роки.

«Вирок суду може бути оскаржений в апеляційному порядку до Полтавського апеляційного суду через Крюківський районний суд м. Кременчука Полтавської області у строк 30 днів з моменту його проголошення, а засудженим, який утримується під вартою, в той же строк з моменту його отримання»,-сказано у вироку.

Цим чоловік і скористався. 10 квітня 2024 року суддя судової палати з розгляду кримінальних справ Полтавського апеляційного суду відкрив апеляційне провадження за апеляційною скаргою адвоката в інтересах обвинуваченого на вирок Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 22 лютого 2024 року.

19 квітня 2024 року cуддя призначив до апеляційного розгляду кримінальне провадження відносно обвинуваченого у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Полтавського апеляційного суду на 10.00 12 червня 2024 року.

 

Доповнено.

В апеляційній скарзі адвокат в інтересах обвинуваченого просив вирок суду скасувати та ухвалити новий вирок яким призначити чоловіку більш м`яке покарання із застосуванням ст. ст. 6975 КК України.

На обґрунтування апеляційних вимог посилається на те, що згідно практики Європейського Суду з прав людини, катуванням визначається тяжка форма нелюдського поводження визначеною метою, тобто поводження, що спеціально заподіює жорстокі фізичні або психічні страждання або грубо принижує людину перед іншими людьми чи змушує її діяти проти своєї волі або совісті.

Вказує, що із зібраних у кримінальному провадженнями доказів, зокрема, пояснень обвинуваченого вбачається, що останній наносив дітям тілесні ушкодження у зв`язку із зникненням грошей, які підзахисний збирав на подарунок своєї співмешканки, при цьому не примушував вчиняти будь-які дії проти їх волі, що підтвердили потерпілі у залі судового засідання, вказавши про те, що обвинувачений наносив їм удари у зв`язку з зникненням грошей, при цьому біль був короткочасний, не перешкоджав вести звичайний спосіб життя оскільки був нетривалим (також підтверджується висновками №779 та 778 експерта «тілесні ушкодження спричинили короткочасний розлад здоров`я»).

Зазначає, що потерпілі в суді не вказували, що чоловік примушував їх до вчинення будь-яких дій, що суперечили б їхній волі, у зв`язку з чим вважає, що в даному випадку йдеться про спричинення ситуативного болю, а не жорстокого та нестерпного фізичного білю, який відноситься до поняття катування.

Також вказує, що доводи мотивувальної частини вироку про те, що чоловік не працював не відповідають дійсності, оскільки підзахисний працював, хоча і неофіційно і не на постійній роботі, а на підробітках. Тобто 200 гривень, які він шукав, заробив самостійно.

Крім того зазначає, що місцевий суд не приділив достатньої уваги, що обвинувачений щиро визнав те, що наносив тілесні ушкодження потерпілим; надав медичну допомогу дитині у зв`язку з пораненням; раніше не судимий; проводив час з дітьми, виконував домашні завдання - щиро бажав створити таку сім`ю, якої в нього не було (виріс без батьків).

У суді апеляційної інстанції захисник та обвинувачений підтримали апеляційні вимоги та просили їх задовольнити. Представники неповнолітніх потерпілих та прокурор заперечили проти задоволення апеляційної скарги, просили вирок суду залишити без змін.

Заслухавши справу апеляційну скаргу адвоката в інтересах обвинуваченого апеляційний суд залишив без задоволення, а вирок Крюківського районного суду м. Кременчука від 22 лютого 2024 року щодо чоловіка без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку протягом трьох місяців з дня її проголошення, а засудженим, який утримується під вартою, у той же строк з часу отримання копії ухвали.

 

Клим Соколов


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися