Кременчуцька газета
Четверг, 30 Листопада 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

 

Ви є тут

Прокурор Кременчука Лапко констатує, що влада міста незаконно обмежила громадян у доступі до рішень міськради і виконкому

20 вересня 2022 09:45

Усунути порушення кременчуцькі можновладці мають до 23 вересня цього року.

Керівник Кременчуцької окружної прокуратури Андрій Лапко зобов’язав Кременчуцьку міську раду відновити доступ громадян до публічної інформації.

У його повідомленні, що отримала Кременчуцька газета, йдеться, що у ході вивчення офіційної сторінки Кременчуцької міської ради установлене незаконне обмеження доступу до рішень сесій Кременчуцької міської ради, рішень її виконавчого комітету.

Зокрема встановлено, що зазначені вище нормативно-правові акти та їх проєкти оприлюднені не в повному обсязі та з порушенням строків, визначених Законом України «Про доступ публічної інформації».

Керівник Кременчуцької окружної прокуратури Андрій Лапко вказує, що, відповідно до частини 2. Ст. 19 Конституції України, органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у способи, що передбачені Конституцією та законами України.

Вказує він і ще на ряд пунктів законодавчих актів.

«Отже, аналізом чинного законодавства встановлено, що в період військового стану є пряма заборона щодо оприлюднення проєктів рішень органів місцевого самоврядування. Разом із тим заборона щодо оприлюднення прийнятих рішень міської ради, проєктів рішень та прийнятих рішень виконавчого комітету, розпоряджень міського голови відсутня», - повідомив А. Лапко.

Тож у повідомленні керівника Кременчуцької окружної прокуратури також йдеться, що нормативно-правові акти підлягають обов’язковому оприлюдненню. І звуження прав громадян у даному випадку не допускається.

«Враховуючи викладене, прошу негайно усунути прорушення вимог чинного законодавства у сфері доступу до публічної інформації та поновити на веб- сторінці Кременчуцької міської ради доступ до рішень сесій, проєктів та рішень виконавчого комітету, розпоряджень міского голови», - зазначив А. Лапко.

Все це кременчуцькими можновладцями має бути виконано до 23 вересня цього року. В іншому випадку прокурор може звернутися до суду.

Нагадаємо, "Кременчуцька газета" просить мера Малецького поновити трансляції засідання міськради, виконкому та публікацію проектів рішень

 

Світлана Павленко


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися