Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Середа, 23 Червня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Кінець епохи брехні та фіолетової фарби. Чому категорично не можна підтримувати нардепа Шаповалова

 

 

18 липня 2019 08:35

Вже через кілька днів кременчужанам доведеться зробити вибір на користь одного з кандидатів, представлених у виборчому бюлетені. Тому редакція Кременчуцької газети підготувала заключний матеріал, в якому систематизовані всі факти, які стосуються тривалої каденції брехні і невиконаних обіцянок.

Родина Шаповалова «приватизувала» Кременчук

Йдеться про ділянку у 1,2 га на вулиці Флотській, 10, яку з 2010 по 2015 роки орендувало приватне підприємство «Апілак». Звісно, можна було б сподіватися, що по закінченні строку договору оренди кременчужани знову отримають вільний доступ до Дніпра, якби не два «але». Перше – під час рейду журналісти помітили на ділянці будівництво, друге – ділянка, схоже, була самовільно розширена.

Засновником компанії «Апілак» виявилася Ірина Мовчан, яка також керувала компанією «Сав-юр», зареєстрованою за тією ж адресою, що і магазин «Фокстрот», яким раніше керував нардеп Шаповалов. Зрештою журналісти з’ясували, що Ірина Мовчан – сестра нардепа. Підтвердженням цьому стали фотографії у соцмережах, де нардеп бажає щастя своєму племіннику, тобто сину Ірини Мовчан. Сам нардеп зазначив, що маєток є базою відпочинку, де він буває у якості гостя, оскільки близько знайомий із директором компанії, який орендує ділянку.

Тобто тільки уявіть: народний обранець, який має захищати майно громади, міста, держави, відкрито говорить, що буває у розбудованому маєтку, практично визнаючи махінації з природними ресурсами у вигляді отриманих неправомірних преференцій та нецільового використання землі.

На відміну від колишнього Президента України Віктора Януковича, нардеп від Кременчука вирішив поділитися своїм бізнесом зі своєю другою дружиною – Євгенією Шаповаловою. Саме їй нині належить компанія «Кіноплекс», відома як кінотеатр «Галактика» у торгово-розважальному центрі «Кременчук», яким володіє особисто Юрій Шаповалов. Причому, за інформацією видання «Наші гроші», цей бізнес нардеп у 2014 році не задекларував, хоча і вклав у нього величезні кошти. Але знову ж таки, кого цікавлять твої податкові порушення, коли ти – нардеп? Загалом через родичів і друзів Шаповалов впливає на понад десяток фірм, яких у його офіційній декларації, звісно, не знайти. З іншого боку, після того, як у відповідь на скарги 59 нардепів (зокрема, Шаповалова) Конституційний суд скасував норму про незаконне збагачення, система електронного декларування втратила сенс. Тепер чиновники можуть вказувати будь-які статки – все одно це не наражатиме їх на ризик якихось офіційних розслідувань.

Вибіркова законотворчість

Позиціонуючи себе як «щирого патріота», Шаповалов в 2014 році чомусь не вважав за необхідне голосувати за проекти, пов’язані з нацбезпекою, або за збільшення кількості днів відпустки для учасників бойових дій. Останнє могло би частково зняти напругу серед людей, які захищають нас ціною свого життя. Та й доля символіки у вигляді георгіївської «колорадської» стрічки, судячи з результатів голосування, Шаповалова не цікавить.

Більш того, навіть перефарбувавши весь Кременчук у корпоративний колір п’ятого президента України Порошенка, нардеп примудрився не підтримувати ініціативи екс-глави держави. Так, Шаповалов не голосував за введення воєнного стану в листопаді 2018 року. Законопроект, звісно, прийняли і без нього, ось тільки у громадськості, скоріш за все, осад залишився. Адже дійсно незрозуміло, чому війна на сході України і безпека українців – далеко не головне для народного обранця?

До речі, пам’ятаєте, Шаповалов обіцяв підтримувати вступ України у блок НАТО і Євросоюз? Так ось, зовсім недавно, 6 червня, кременчуцький нардеп чомусь не проголосував за проект про регулювання військової стандартизації в Україні, що необхідно для вступу в НАТО. Не голосував він і в лютому, коли вносилися зміни до Конституції щодо курсу України в ЄС і НАТО. Тоді законопроект набрав рекордну кількість голосів – 334. Не підтримали питання тільки проросійські за своїми переконаннями колишні «регіонали». Та й із Євросоюзом виникли проблеми, адже Шаповалов не голосував за введення внутрішніх біометричних паспортів, що було потрібно для лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України.

За чиї кошти Кременчук насправді став кращим?

Все, чим хвалиться Шаповалов, робили або інші чиновники, або сталося це завдяки державним програмам, не пов’язаним із нардепом. Наприклад, перемога над поборами у школах, якої так хвалиться нардеп, насправді є перемогою Кременчуцької філії Радикальної партії. Як прокоментував депутат міськради Дмитро Кавунник, читаючи про такі «досягнення» нардепа, складається враження, що і сонце піднімається тільки завдяки Шаповалову, і дощ починається тільки, коли нардеп «виб’є» його у неба.

Смішно, але нардепу вистачає совісті піаритися навіть на пологах. Точніше, на сертифікатах, які мерія видає кременчужанкам, і які особисто підписує мер Віталій Малецький. Смішно тому, що в інших містах безкоштовні пологи теж практикують – так само, як і у Кременчуці, оплачують із коштів міського бюджету. Ось тільки не вимагають підписів нардепів і мерів. Адже яке відношення мають чиновники до пологів?

Ще одним своїм «досягненням» Шаповалов вважає поліпшення міського освітлення. Робиться воно, звичайно ж, не за рахунок нардепа, а завдяки інвестиційній компанії «Нефко», якій повертати гроші будуть жителі Кременчука. Більш того, роботи ведуться, як мокре горить. Проект розпочали ще у 2014 році, але до цих пір проблема освітлення у нас вирішена лише частково. А тому зрозуміти, чим у даному випадку Шаповалов хвалиться, досить складно. Варто відзначити, що повертати гроші за кредити, які місто набрало за час депутатства Шаповалова, нам доведеться дуже довго. На сьогодні Кременчук вже має борг у півмільярда гривень. Але про це нардеп, звичайно ж, у своїй рекламі не згадує. До речі, один із найбільших кредитів Кременчук взяв на покупку нових тролейбусів, на тлі яких так любить фотографуватися Шаповалов. За них місто має повернути європейцям 8 млн євро. Водночас самі тролейбуси райдужні очікування не дуже виправдали: в них немає кондиціонерів, вони не їздять через Крюківський міст і у віддалені частини міста. Так, ціна проїзду, як хвалиться Шаповалов, найнижча у країні. Але справа в тому, що тут нічому радіти, адже борг за тролейбуси повинно оплачувати тролейбусне управління, єдине джерело доходу якого – пасажири.

З огляду на те, що цим видом громадського транспорту найчастіше користуються пільгові категорії громадян, зібрати суму на самозабезпечення (і тим більше на виплату кредиту) не так легко, як здається. В результаті тролейбусне управління періодично отримує гроші з бюджету міста. А це означає, що проїзд у Кременчуці вже давно коштує не 2 грн, але ми поки цього не помічаємо.

Також зауважимо, що більша частина міського бюджету йде на закупівлю квітів у фірми, яку пов’язують з екс-першим віце-мером Андрієм Погрібним і його сім’єю. До речі, сам Погрібний, випадково чи ні, виявився кумом Юрія Шаповалова. Міські парки без тендерів, тобто без створення навіть ілюзії конкуренції та економії, купують у Погрібних квіти на мільйони гривень. При цьому чи не єдиною доглянутою зеленою зоною досі залишається сквер у центрі Кременчука.

В даному випадку Шаповалов примудряється хвалитися озелененням міста, яким займаються за наші з вами гроші працівники комунальних служб. Більш того, нардеп каже, що «створено безліч нових» парків і скверів. Але тільки чому ж мешканці Ревівки і Раківки роками оббивають пороги виконкому, щоб їм створили хоч якісь зони відпочинку?

Сітка нардепа: 700 грн за голос

Сьогодні формула «підкупу» городян виглядає наступним чином: постійний учасник сітки приводить людину, яка готова проголосувати за Шаповалова, і отримує за це 200 грн. Сам «новобранець» при цьому отримує 500 грн, а в разі перемоги Шаповалова людям обіцяють премію в такому ж розмірі. Отже, за голос одного кременчужанина нардеп-тушка готовий платити 700 грн. Зрозуміти, чому «фіолетові» готові «купувати людей оптом», нескладно.

Зараз, крім цієї мізерної подачки, їм більше нічого нам запропонувати. Шаповалов разом із мером Віталієм Малецьким за час свого паразитизму у Кременчуці фактично вбили все, що можна: міську медицину, екологію, культуру, інфраструктуру, зокрема інженерну. Більш того, їм вдалося перетворити головне досягнення минулої влади – децентралізацію – на розпил грошей у міськраді. Так, бюджет Кременчука вже перевищує бюджет нашого обласного центру – Полтави. Але чи бачимо ми ці гроші? Чи бачимо ми ці горезвісні «покращення» у своїх під’їздах, у дворах, у школах, де навчаються наші діти? Ні.

Донедавна улюбленими місцями, де найчастіше члени «фіолетово-гранатової сітки» отримували нові завдання, були Міський палац культури, а також актові зали Кременчуцького національного університету ім. М.Остроградського або льотного коледжу. Але після того, як у квітні цього року чергові збори сітки потрапили під приціли камер місцевих журналістів, керівництво міста, мабуть, вирішило перестрахуватися. Тепер вони вважають за краще збиратися у приміщенні з охороною, де будь-якого журналіста за дві секунди скрутять і покладуть обличчям у підлогу. В даному випадку ми говоримо про колишнє приміщення головного відділення «Індустріалбанку», що на вулиці Соборній. Погодьтеся, збори в банку не викликають ніяких підозр, адже це місце, де людям звично мати справу з грошима.

Висновок

Нинішній нардеп від Кременчука Шаповалов – дуже наляканий. Колишній «регіонал» боїться, що перестане бути «божком» у нашому місті, що кременчуцькі підприємці зможуть нормально працювати без відкатів, що комунальні підприємства перестануть скидатися йому на новий спорткар, що нескінченний потік наших із вами грошей з бюджету міста перестане текти в його кишеню. Саме для того, щоб зберегти свій вплив, фіолетова команда змушена реєструвати цілу армію технічних кандидатів, єдина мета яких – заплутати кременчужан і забезпечити мінімальну більшість для перемоги Шаповалова.

Питання тільки в тому, навіщо це кременчужанам? Адже світ – кольоровий, а не тільки фіолетовий. І у нас, на щастя, є вибір.

Нагадаємо, брехня і неробство Шаповалова, або Хто насправді робить Кременчук краще.

Шаповалов каже одне, а робить – інше.

Пріоритети нардепа-кнопкодава Шаповалова не збігаються з пріоритетами городян.

 

Лазар Леснін

Фото: прес-служба корпорації «Богдан»

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися