Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Неділя, 29 Січня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Колаборація 13 авторів: на паркані кременчуцького «Сіті Моллу» з’явилося дерево з яскравими птахами, котами та навіть диво-козами

26 липня 2022 20:15

«Усі ми різні, але нам комфортно разом».

Сьогодні біля кременчуцького торгового центру «Сіті Молл» було людно і весело. Тут, на паркані біля ТЦ, місцеві художники та підлітки у межах проєкту «Спільно. Точки зустрічі» представили яскравий мурал із птахів, котів, метеликів і навіть кіз. Даний проект втілюють разом з  UNICEF Ukraine та громадською організацією «МИ».

Головний акцент зображення - на різноманітних птахах: жар-птиця, колібрі, ворона, лелека, інші – кожен пернатий на муралі різний, але всіх їх об’єднує спільний лозунг:

«Стать, досвід, вік та світосприйняття – то різне в нас,

Але не заважає робити яскравим це життя,

Бо хтось його таким робити має».

Авторка цих слів, як і лелеки у червоних окулярах – художниця-початківець Юлія Олійник. Рік тому вона долучилася до авторства муралу поруч. Тут же намагалася передати своє світосприйняття у лелеці, яка кокетливо позує, піднявши одну лапку.

«У неї метелик на шиї – це як Я - митець, художник, письменник. У окулярах серця – тому, що я завжди намагаюся любити цей світ. Того року я спробувала подібно малювати і якщо запрошуватимуть, з радістю творитиму далі», - сказала Юлія.  

Жовто-оранжеву жар-птицю на верхівці дерева на муралі зобразила художниця Ніна Гумецька.

«Це символ безкінечності, безсмертя, відродження», - так прокоментувала вона свій задум.

Одну із найперших птахів на муралі-картині написала місцева художниця Марина Тристан. Такого  птаха не існує в реальності, але він, за її словами, копіює  її у великих блакитних очах, які прагнуть все побачити, у фарбі, з якою Марина щодня взаємодіє.

«У неї постійно пензлик в руках. І це своєрідно символізує мене: як фарбу, бо в мене і одяг, і кімната, і дім постійно в фарбі, бо завжди люблю перебувати у творчому процесі», - розповіла М. Тристан.

Далі на муралі – задоволений колібрі, який п’є коктейль з квітки. Його написала художниця Олена Кожух.

«Я вирішила вибрати таку маленьку пташку, оскільки люблю різні кольори. А саме вона переливається різними відтінками. Йому я додала віяло, оскільки дуже люблю історичні танці. На ньому елементи з картини Ван Гога «Ніч», щоб показати, як я надихаюсь живописом», - поділилась Олена.

Потрапили на дерево муралу і двоє котиків, їх намалювала переселенка з Харкова Дар’я, яка окрім живопису, займається виготовленням кераміки та проведенням відповідних майстер-класів. Одного – чорного – їй декілька років тому привіз знайомий з зони АТО. Інший – рудий – теж домашній улюбленець дівчини.

7-класниця ліцею №5 Поліна представила тут не птаха, не кота, а рожевого метелика. Вона приїхала до нашого міста з Донбасу 8 років тому. Дівчина відвідувала курси від ЮНІСЕФ, де познайомилася з Мариною Орловою та з радістю погодилась долучитись до проекту.  

Директорка ТЦ «Сіті Молл» Жанна Музика не лише приймала участь в організації процесу, а й зобразила тут частину дерева, гілок та листя.

«Розпочалося все ще з минулого року, коли ми разом із місцевими художниками зобразили на частині паркану патріотичні картини. А цього разу ми вирішили намалювати щось веселе, адже всім хочеться відволіктися морально від війни. Разом із «Точка зустрічі» ми закупили фарби і малювали. Далі хочемо намалювати дівчинку з квітами, яка любить людей і випромінює добро»,- прокоментувала пані Жанна.

Поруч із презентацією муралу біля «Сіті-Моллу» відбувся і відкритий урок для дітлахів про мінну безпеку у час війни. Його організаторка, як і одна із авторок – кременчуцька активістка Марина Орлова. Вона пояснила, чому художники обрали саме це місце і чому по задуму втілювали на муралі саме птахів.

«По-перше, зараз, у час війни, виникають проблеми з безпекою під час повітряних тривог. А тут поруч є укриття.

Спершу була ідея створити мурал одного художника. Але потім нас зібралося 13 авторів і ми вирішили створити класну колаборацію.

Птахи самі по собі вільні. А дерево – це їх дім. І виходить, що птахи вільні, але не мають кордонів, можуть завжди повернутися назад. Плюс – з нами працювали ВПО, на жаль, зараз вони також залишилися без домівок. Але по задуму птах може знайти дім на будь-якому дереві», - розповіла Марина.

Та показала свого птаха – ворону, яка відпочиває та засмагає на пляжі.

 

«Ідея муралу - усі ми різні, але нам комфортно разом. Якщо ви придивитеся до персонажів, то помітите, що тут є птахи з мотивами ізраїльської культури, є птахи-хіппі, є пернаті різних поколінь, є навіть метелики, коти, кози. Усі вони різні, але всім їм комфортно вносити яскравість у життя на спільному дереві», - підсумувала М. Орлова.

 

 

Ліна Романченко

Фото Олександра Попенка


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися