Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 5 Грудня 2020
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Кому на серце, а кому на зуби: скільки коштів з міського бюджету йде на лікування кременчужан

 

23 травня 2020 09:00

«Кременчуцька газета» дослідила фінансову складову міських медичних програм.

У бюджеті Кременчука на 2020 рік передбачаються видатки на більшість соціальних медичних програм, які діяли і попереднього року. Про це ще 10 грудня 2019 року розповів керівник управління охорони здоров’я Максим Середа на засіданні постійної депутатської комісії з питань бюджету, фінансів, соціально-економічного розвитку та інвестиційної політики під час розгляду проєкту місцевого бюджету.

Йдеться про наступні програми:

- «Пологові сертифікати» – включає повне медичне обслуговування зареєстрованих у Кременчуці жінок під час вагітності та пологів;

- «Стоп Інфаркт» – спрямована на допомогу містянам з хворобами серця;

- «Доступна аптека» – визначає надання знижок на вартість медичних препаратів для пільгових категорій населення міста та інші.

Минулого року Кременчуцька газета детально досліджувала кілька міських медичних програм. Цього разу ми вирішили порівняти, скільки грошей витратили на їх реалізацію у попередні роки і скільки передбачено на 2020.

Як розподіляли бюджетні кошти у Кременчуці на медичні програми, грн


Шукати, щоб знайти

У 2020 році у Кременчуці діють 7 програм у сфері охорони здоров’я проти 13 минулорічних. Про це наша редакція дізналася, порівнявши відповіді управління охорони здоров’я на свої запити. Не потрапили цього разу до списку такі назви, як «Профілактика ротавірусної інфекції», «Протидія ВІЛ-інфекції/СНІДу», «Легка хода» (запобігання та лікування захворювань на остеопороз та його ускладнення), «Турбота» (забезпечення інвалідів та дітей-інвалідів виробами медичного призначення), «Захисник України» (надання меддопомоги учасникам АТО та членам їхнії сімей), а також програма оздоровлення і відпочинку дітей. Причини різні: на деякі не виділяють кошти, в інших закінчився термін дії.

«Міські медичні програми направлені на покращення якості надання медичної допомоги жителям Кременчука», – йдеться у документі.

А ось ознайомитися із програмами не так то й просто. Інформація розміщена на сайті Кременчуцької міської ради в розділі «Управління охорони здоров’я», далі – «Паспорти бюджетних програм на 2020 рік по охороні здоров’я». Там ми нарахували 10 цих паспортів, зокрема і до програми «Стоматологічна допомога». Зазначимо, що ані у цьогорічній, ані у попередній відповіді на запит редакції, у переліку цільових програм цей вид меддопомоги кременчужанам не згадувався.

А от щоб детально ознайомитися із положенням, метою та завданнями тієї чи іншої програми, необхідно на сайті міської ради в пошуковій системі в розділі «Прийняті рішення міської ради» ввести її назву. Так можна дізнатися, коли затвердили документ і які зміни вносилися.

Ще трохи цифр

12 лютого 2020 року на засіданні медичної ради Максим Середа відзвітував, як у Кременчуці працюють медичні програми. Однак розповів не про всі – зупинився лише на деяких. Так, за його словами, минулого року програмою «Доступна аптека» скористались 22 тисячі 927 кременчужан. У рамках програми «Стоп інфаркт» провели 104 ангіографії та 71 стентування. Загалом жінкам видали 1 тис 121 пологовий сертифікат, на які затратили з міського бюджету 3 млн 146 тис грн. На новому мамографі пройшли обстеження 5 тисяч 763 жінок. У 2019 році 176 городян отримали кошти на перший курс хіміотерапії, середня вартість якого – 9 тис грн.

Нагадаємо, хто у Кременчуці може отримати безкоштовну стоматдопомогу.

Хвалена місцева програма мера Малецького «Стоп інфаркт» вже кілька тижнів не працює.

 

Тетяна Красельникова

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися