Кременчуцька газета
Вівторок, 30 Травня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Кому та як від 1 квітня Пенсійний фонд України перерахує пенсії

23 березня 2023 08:15

Перерахунок здійснюється з урахуванням того трудового стажу, який пенсіонери отримали, починаючи з попереднього перерахунку таких пенсій.

Від 1 квітня в Україні відбудеться щорічний перерахунок пенсій для пенсіонерів, які працюють. Цей рік не буде винятком — пенсіонери, що продовжують працювати, отримають збільшені виплати, повідомила перша заступниця міністра соціальної політики Дарія Марчак в ефірі національного телемарафону.

У квітні й липні набувають чинності окремі норми постанови Кабінету міністрів щодо індексації пенсій.

 "З 1 квітня відбудеться щорічний перерахунок пенсій для пенсіонерів, які працюють, а з 1 липня пенсії будуть індексовані, зокрема, для державних службовців, працівників місцевих органів влади, науковців та інших категорій громадян. Вже з 1 квітня заплановано перерахунок пенсій для пенсіонерів, що працюють, але мова йде саме про перерахунок, а не про індексацію. Індексація — це інструмент підвищення доходу найменш захищеній категорії громадян, яка не має зазвичай вже інших джерел доходу, крім пенсій, які сплачуються від держави. На відміну від них ті пенсіонери, які ще працюють, мають додаткове джерело надходжень у вигляді заробітної плати, і це дозволяє краще самостійно себе забезпечувати", - сказала Марчак.

За словами Марчак, перерахунок здійснюється з урахуванням того трудового стажу, який пенсіонери отримали, починаючи з попереднього перерахунку таких пенсій.

Дарія Марчак наводить приклад перерахунку: "...Якщо пенсіонер вийшов на пенсію у 2021 році, але продовжує працювати та в нього за останні 2 роки відбулося збільшення страхового стажу на 24 місяці, то така людина зараз отримає перерахунок пенсії з оновленого страхового стажу, що впливає на розмір пенсії. Це все індивідуально".

"Ці гроші очікувано будуть у бюджеті Пенсійного фонду коштом власних надходжень ПФУ, і таким чином фінансово цей перерахунок вже забезпечено", - підкреслила Марчак.

Читайте: Індексація пенсій: кому з кременчужан доплачують зараз, а кому ще треба почекати

 

За матеріалами ТСН


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися