Кременчуцька газета
Середа, 21 Лютого 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Комунальних стоматологів у Кременчуці стане ще менше: чи не залишаться пацієнти без допомоги?

15 вересня 2022 14:15

Персонал скорочують, посилаючись на зменшення кількості відвідувачів. Однак записатися на прийом до лікаря день в день у всіх не вийде.

Комунальних стоматологів у Кременчуці стане ще менше. Про це у своєму Телеграм-каналі пише редактор нашого видання Олег Булашев.

«Ну, що, у комунальній стоматполіклініці, що на вул. Київській, скорочення штату: лікарів, медсестер, санітарок. Невже команда Малецького доводить свій план по знищенню комунальної стоматології до кінця?

Пригадаємо: повноцінні поліклініки працювали у різних мікрорайонах міста, потім їх реорганізували до кількох кабінетів у медзакладах, а тепер у головній стоматці знову оптимізація…

Розбираюсь у цьому питанні, і головне, чи люди не залишаться без надання комунальної медичної, а часом і невідкладної допомоги (бо останню надають цілодобово в місті лише там)?» - пише Булашев.

За офіційними даними, ще в липні на підприємстві створили тимчасову комісія для проведення аналізу роботи стоматцентру. Її очолила заступниця директора з економічних питань підприємства Людмила Ляховіцька.

Вона, разом з членами комісії, проаналізувала діяльність підприємства за період 2019 - І півріччя 2022 років.

Комісія встановила, що стоматцентр надає відповідну допомогу на території Кременчука та Потоківського старостинського округу (села Потоки, Соснівка, Придніпрянське, Мала Кохнівка).

На які кошти живуть лікарі?

Надходження підприємства складаються з коштів місцевого бюджету, Національної служби здоров’я, субвенції з держбюджету та власних надходжень.

У місцевому бюджеті на 2022 рік заплановано 9 млн 439 тис 51 грн для фінансування безплатної стоматдопомоги пільговикам. Ця категорія населення за бюджетні кошти може отримати терапевтичну і хірургічну стоматдопомогу, невідкладну допомогу та пільгове зубопротезування. Однак з вказаної вище суми 6 млн 800 тис грн спрямують на оплату праці, а 1 млн 400 тис грн - на безкоштовне протезування пільгової категорії населення.

Із 2019 року Нацслужба здоров’я перераховує кошти за програмою медичних гарантій за пакетом невідкладна меддопомога. Саме у стоматцентрі є окремий структурний підрозділ - кабінет невідкладної стоматдопомоги.

У зв’язку із скороченням фінансування від НСЗУ у 2021 році, зменшенням кількості відвідувачів та збільшенням мінімальної зарплати, лікарів-стоматологів-терапевтів за власним бажанням перевели на неповний робочий день (0,75 ставки). Тому що на зарплату з нарахуваннями потрібно мали знайти 15 млн 781 тис грн, а надійшло лише 12 млн 119 тис грн (77%).

У 2022 році з НСЗУ укладено договір для реалізації державних гарантій медобслуговування населення щодо стоматдопомоги на 2 млн 60 тис 722 грн із затвердженим тарифом 123 грн 19 коп за одне відвідування.

А ось отримати інформацію, скільки «заробляє» сама медустанова, нам не вдалося.

Також нагадаємо, що на виконання Указу Президента України від 18 червня 2021 року «Про заходи щодо підвищення конкурентоспроможності закладів охорони здоров’я та забезпечення додаткових гарантій для медпрацівників» Кабмін 12 січня 2022 року прийняв постанову, якою передбачив підвищення зарплат у сфері охорони здоров’я для лікарів до розміру не менше, ніж 20 тис грн на місяць, для середнього медперсоналу - не менше ніж 13 тис 500 грн/місяць.

Через це потреба коштів на оплату праці з нарахуванням у 2022 році складає вже 31 млн 122 тис 400 грн.

Очікуванні кошти з місцевого бюджету та від НСЗУ, а також надходження від платних послуг не забезпечать в повному обсязі фінансами навіть потреби на оплату праці. Дефіцит коштів на оплату праці з нарахуваннями очікується в сумі 13 млн 800 тис грн.

Станом на 1 липня 2022 року у розрахунках на стоматпослуги врахована мінімальна зарплата 6 тис 500 грн.  Однак пакетом НСЗУ тариф збільшено лише на 6,2% в порівнянні з 2021 роком, тому підприємство не в змозі виплачувати збільшену зарплату по 20 тис грн та 13 тис 500 грн.

Статистика відвідувань

У Кременчуцькому міському стоматцентрі функціонують 2 відділення: лікувальне та ортопедичне. Аналізуючи виконання кількісних показників по підприємству за 2019-2022 роки, відмічається щорічне зменшення відвідувань до попереднього року.

Згідно з статистичними даними по стоматцентру, загальна кількість відвідувань склала:

2019 рік - 133 тис 142 осіб

2020 - 109 тис 381 осіб (зменшення на 17,8%)

2021 рік - 96 тис 699 осіб (зменшення на 27,4%)

за І півріччя 2022 року – 25 тис 811 осіб (зменшення на 62,3% у порівнянні з І півріччям 2019 року).

Замість висновку

Станом на 1 вересня 2022 року штатна чисельність медичного підприємства «Кременчуцький міський стоматологічний центр» складала 147 осіб. З них - 49 лікарів, 46 - середнього медперсоналу, 22 - молодшого медперсоналу, 30 - адміністративно - господарського персоналу.

Запланована кількість працівників на вивільнення становить 34 особи, з них:

6 - лікарів, 15 - середній медперсонал (технік зубний - 3, сестра медична - 11, рентгенлаборант - 1), 9 - молодший медперсонал, 4 - адміністративно-господарський відділ.

Запланована дата вивільнення працівників - 12 жовтня 2022 року.

Садковська зазначає, що, враховуючи зменшення кількості звернень пацієнтів за медстоматдопомогою в порівнянні із попередніми роками, оптимізований штат медпрацівників із жовтня 2022 року є достатнім для забезпечення стоматдопомоги населенню.

При цьому лікарка запевняє, що невідкладна стоматдопомога населенню надається у цілодобовому режимі, скорочення працівників кабінету невідкладної допомоги медпідприємства не проводиться.

Післямова

Журналісти Кременчуцької газети намагалися записатися на прийом до лікаря, аби запломбувати зуб. Втім нам повідомили, що ввечері пацієнта вже не приймуть, бо всі лікарі зайняті.

На запитання, а що ж робити, якщо зуб вночі буде боліти, відповіли, що є невідкладна стоматдопомога, тож, у разі потреби, слід звернутися туди.

Ми намагалися записатися на ранок, але нам також відмовили і запропонували прийти до лікарні: «Тоді ми вам будемо допомагати».

Коли ж у стоматполікліниці дізналися, що той, хто телефонує, не пільговик, то ситуація змінилася - нас зголосилися прийняти ледь вже не одразу.

Про що свідчить аналіз

За результатами проведеного аналізу прослідковується очікуваний дефіцит коштів на зарплату працівників до кінця 2022 року у 13 млн 827 тис грн.

Упродовж 2019-2022 років відмічається щорічне зменшення відвідувань до попереднього року.

Через це комісія рекомендувала оптимізувати штат підприємства (крім кабінету невідкладної стоматдопомоги):

- лікарів - до 70%

- середній медперсонал - до 80%

- молодший медперсонал - до 70%

- адміністративно-господарський персонал - до 70%.

Для довідки:

Телефон реєстратури: 75-83-28

Телефон кабінету невідкладної допомоги, який працює з 20.00 до 7.00: 75-83-29

Нагадаємо, була стоматполіклініка на Молодіжному, а тепер стане науково-дослідний експертно-криміналістичний центр.

З плакатами і гаслами: кременчужани мітингують проти знищення стоматполіклінік.

Фіолетові «депутати-вбивці» і ручний для Шаповалова мер Малецький таки вирішили вбити комунальну стоматологію.

 

Клим Соколов


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися