Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 27 Листопада 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Конференція під Кременчуком: екологи обговорюють нові технології очищення промвикидів, зворотних вод і переробки відходів

 

13 вересня 2018 10:00

У понеділок у селі Омельник розпочалася ХХІІ екологічна науково-практична конференція «Оцінка техногенного впливу на довкілля. Нові технології очистки промвикидів, зворотних вод, переробки відходів». На заході обговорили шляхи покращення екології країни. А також склали рекомендації, які направлять до обласної ради і Верховної Ради України.

10 вересня в Кременчуцькому районі селі Омельник стартувала ХХІІ екологічна науково-практична конференція «Оцінка техногенного впливу на довкілля. Нові технології очищування промвикидів, зворотних вод, переробки відходів». Її організували за підтримки Полтавської обласної державної адміністрації, Полтавської обласної ради, екологічних організацій, наукових установ та промислових підприємств. Захід проходять на території бази відпочинку «Івушка». Програма розрахована на п’ять днів і триватиме до 14 вересня.

Основна мета конференції — пошук шляхів розв’язання екологічних проблем зусиллями науковців, представників влади, екологів великих підприємств, представників бізнесу, громадських активістів та інших небайдужих до збереження природного навколишнього середовища гостей заходу.

«Завдання науково-практичної конференції — звернути увагу на те, що і науковці, і промислові підприємці і громадськість, хочуть поліпшити екологічну ситуацію», — розповів головний інженер ПАТ «Укртатнафта» Анатолій Дяченко.

Він зауважив, що, зокрема, велика увага концентрується на розробці рекомендацій щодо зміни законодавства в галузі екології, адже в цій сфері нормативну базу можна вдосконалювати. Серед досягнень минулорічних конференцій — 5% ренти по Полтавщині від підприємств добувної галузі. Цього року організатори планують привернути увагу верхніх щаблів влади до екологічних програм, аби ті на рівні держави і регіонів мали фінансування у повному обсязі.

Конференція проходить у форматі доповідей фахівців різних галузей екології. Серед учасників заходу є і розробники екологічного обладнання, які презентують нові системи очищення води, повітря та відходів.

«Сьогодні в нас відбувається обмін думками відносно раціональної експлуатації виробничого обладнання, питань захисту навколишнього природного середовища, всіх ресурсів, принципи і схеми поводження з відходами: з промисловими, твердими побутовими. Тобто весь спектр, якій відноситься до питань охорони навколишнього середовища», — розповідає заступник директора Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА Олександр Ткаченко.

Питання впровадження систем очищення на сьогодні дуже актуальні, адже готуються зміни до законодавства, які передбачають обов’язкове встановлення на підприємствах систем контролю за викидами шкідливих речовин у воду, повітря та ґрунт.

У програмі конференції обговорення стану природних ресурсів: водних, земельних, тих, що видобувають, а також ситуації з відходами та викидами, питання законодавства щодо екології. Спільними зусиллями учасники заходу сформують та ухвалять резолюцію, яка стане підсумком конференції.

Начальник Полтавського регіонального управління водних ресурсів Василь Євсєєв вважає таким формат оптимальним для рішення нагальних екологічних питань:

«Думаю, спільними зусиллями ми зможемо вирішити багато питань, які стоять перед Полтавщиною, перед галуззю водного господарства, і таким чином, зможемо виконати і регіональні, і обласні програми по покращенню якісного стану водних ресурсів. І по забезпеченню питною водою населення, забезпеченню водою галузей сільського господарства, зокрема, зрошення сільськогосподарських угідь».

Рекомендації, що увійдуть до резолюції, направлять до обласної ради, Кабінету Міністрів та Верховної Ради, щоб привернути увагу до питань екологією та охорони навколишнього середовища Полтавської області та Україні.

 

 

За матеріалами прес-служби Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА

 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

 

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися