Кременчуцька газета
Субота, 3 Червня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Кореспондентці «Полтавської хвилі» у міськраді погрожували чиновники з команди ексмера Мамая

29 березня 2023 16:30

Юристи зауважують, що за перешкоджання журналістській діяльності без кваліфікуючих ознак, кримінальним законом передбачено штраф до 850 гривень або арешт на строк до шести місяців.

Під час сесії Полтавської міської ради, директор інспекції по контролю за благоустроєм міста Максим Малько та заступник голови Подільської районної у місті Полтаві Сергій Бойко — погрожували кореспондентці «Полтавської хвилі» Анастасії Мацько.

Факт погроз зафіксували й журналісти інших видань. Кореспондент видання «Полтавщина» Микола Лисогор на своєму телеграм-каналі переповів розмову між ними.

Вони сіли з двох боків від неї і говорили:

— Ти шо дєвочка? Відоси снімаєш? Попізді мнє тут. Я тєбє потом розкажу, отвєчаю. Ці двоє підозрювали дівчину в тому, що вона монтувати негативні скетчі про райради.

Зокрема чиновники неодноразово наголошували, що на журналістку чекає фізична розправа. Після сесії кореспондентка звернулася до поліції та написала заяву про перешкоджання діяльності.

poltavska-khvilia_xcwi/DhvVIwBVg.jpeg

poltavska-khvilia_xcwi/MKaVSQBVR.jpeg

poltavska-khvilia_xcwi/UQ9VSwfVR.jpeg

Ситуація очима Анастасії Мацько:

Щойно розпочалося засідання сесії, до мене підійшов Сергій Бойко — заступник голови Подільської райради. Підсів поруч, з іншого боку сів Максим Малько — начальник інспекції з благоустрою ПМР. Бойко лайкою почав погрожувати мені розправою. Типу «дєвочка, ти допіздє**сь». Попросила надати пояснення. Він згадав про відео начебто мого авторства та мої висловлювання. Обіцяв, що без свідків він мені «детально пояснить», які у нього до мене претензії. Його підтримав Максим Малько. Більше інформації не надали. І це все відбувається у міській раді. Такі висловлювання дозволяють собі чинні заступник райради та директор комунального підприємства. Погрози, як було зрозумілі, повʼязані з моєю роботою, адже їм не сподобалися якісь відео мого авторства. Точніше, на їхню думку, мого авторства. Після закінчення засідання я написала заяву в поліцію. Її зареєстрували за статтею перешкоджання журналістській діяльності + погрози життю. Чекаю на дзвінок. Складно коментувати, бо я взагалі не хочу вірити у те, що чиновники та директори комунальних установ, що фактично беруть участь в управлінні містом, можуть вільно, у приміщенні міської ради, у присутності депутатів, журналістів та громадськості погрожувати журналістці фізичною розправою. Це ж не поодинокий випадок, а випрацювана модель комунікації. Сподіваюся, поліція відреагує належним чином.

Юристи зауважують, що за перешкоджання журналістській діяльності без кваліфікуючих ознак, кримінальним законом передбачено штраф до 850 гривень або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років.

Зазначимо, що ст. 171 Кримінального кодексу України передбачає кримінальну відповідальність за перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.

Під перешкоджанням розуміють незаконні дії у вигляді:

  • незаконне вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених журналістом матеріалів і технічних засобів, якими він користується у зв’язку зі своєю професійною діяльністю;
  • незаконна відмова у доступі журналіста до інформації;
  • незаконна заборона висвітлення окремих тем, показу окремих осіб, критики суб’єкта владних повноважень;
  • вплив у будь-якій формі на журналіста з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов’язків;
  • переслідування журналіста у зв’язку з його законною професійною діяльністю;
  • будь-яке інше умисне перешкоджання здійсненню журналістом законної професійної діяльності.

На момент виходу матеріалу нам не вдалося отримати коментарі самих погрожувачів, але ми залишаємо за ними право пояснити своє бачення на ситуацію.

 

 

За матеріалами Полтавської хвилі


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися