Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Суббота, 6 Июня 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Коса на камінь: у школі №18 суд булінгу з боку вчителя не знайшов, але керівництво закладу на цьому може не зупинитися

 

13 мая 2020 08:30

Куди дивиться керівництво департаменту освіти, якщо конфлікт у навчальному закладі лише розростається?

Не вщухають пристрасті у школі №18, де розгорається конфлікт між вчителем та керівництвом навчального закладу. Лише днями ми інформували читачів про те, що вчитель української мови та літератури написала заяву на керівництво школи, де працює. У заяві сказано, що протягом останніх років керівництво гімназії вчиняє відносно неї протиправні дії, які мають ознаки дискримінації, що забороняється ст 2 прим 1 КЗпП України (Кодекс законів про працю України). 

Зокрема, вчитель вважає, що її переслідують за її погляди на організацію та фінансування навчального процесу, за критику керівництва, інші переконання.

А ще вчитель зазначає, що стосовно неї фабрикуються накази про притягнення до дисциплінарної відповідальності за дріб'язкові порушення з метою примусити звільнитися добровільно за власним бажанням, або звільнити за систематичне порушення трудової дисциплини.

Дискримінація вчиняється як у прямому тиску, так і непрямій формі. Цю заяву у поліції прочитали, та не стали порушувати справу, тож вчитель звернулася до суду.

Тоді слідчий суддя постановив скаргу вчителя на бездіяльність Кременчуцького відділу поліції щодо невнесення відомостей про кримінальні правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань - задовольнити.

Він зобов`язав керівника органу досудового розслідування - Кременчуцького ВП ГУ Національної поліції в Полтавській області внести відомості про кримінальні правопорушення, викладені в заяві вчителя від 07.04.2020 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Поліція вже виконала ухвалу суду і розпочала слідство.

А ось новий епізод протиборства сторін. Тепер вже з боку керівництва школи до опального вчителя. Як видно з постанови суду, ще 6 березня суддя Автозаводського районного суду Кременчука Олександр Гусач розглянув справу про притягнення до адміністративної відповідальності учителя в Кременчуцькій гімназії №18 за ч.1 ст. 173-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Булінг (цькування) учасника освітнього процесу». Проте тоді суддя повернув адмінпротокол на доопрацювання у поліцію.

«Відповідно до п.3.1ст. 1 Закону України «Про освіту»- типовими ознаками булінгу (цькування) є: систематичність (повторюваність) діяння; наявність сторін - кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі (за наявності); дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого…

При цьому суть адміністративного правопорушення має бути конкретною за змістом, викладеною з урахуванням суб`єктивних та об`єктивних ознак складу адміністративного правопорушення, передбачених ч. 1ст. 173-4 КУпАП.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, суть адміністративного правопорушення, викладена в загальних рисах без конкретизації об`єктивних ознак складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.173-4 КУпАП, зокрема, в протоколі не зазначено, які саме дії були вчинені особою яка притягається до адміністративної відповідальності та до яких наслідків вони призвели.

Крім того в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначені дані про потерпілих (жертв булінгу), що позбавляє можливості суд викликати їх та опитати, а також порушує їхні права передбачені ст.. 269 КУпАП.

Ініціатором притягнення до адміністративної відповідальності вчителя не були встановлені та опитані свідки події»,-сказано у постанові суду.

Поліція протокол доопрацювала, як могла.

Тож 24.04.2020 року суддя знову його розглянув.

Тепер у протоколі з’явилося доповнення, що у період часу з вересня 2019 року по 20.01.2020 року в Кременчуцькій гімназії № 18 вчитель чинила булінг відносно учнів 7-А та 5-Б класів у вигляді психологічного насильства, вчинивши адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.173-4 КУпАП.

В судове засідання вчитель не прибула з невідомих суду причин, про час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином.

Захисник особи, що притягається до адміністративної відповідальності адвокат Гонтар В.М. подав клопотання, в якому просив провадження по справі закрити на підставі ст. 247 п.7 КУпАП.

Вивчивши матеріали справи, суддя констатував, що дії, які ставляться в провину вчителю, мали місце в період з вересня 2019 року по 20.01.2020 року, тобто, на момент розгляду справи закінчився строк, протягом якого на особу може бути накладено адміністративне стягнення. Суд також звертає увагу на те, що 6 березня 2020 року адміністративна справа відносно вчителя, одразу ж після її надходження до суду, була повернута для належного оформлення з причин відсутності даних про потерпілих (жертв) булінгу та інших даних, які повинен містити протокол про адміністративне правопорушення та лише 10 квітня 2020 року (за 5 робочих днів до завершення строків передбачених ст.. 38 КУпАП) знов надійшла до суду. При цьому попередня постанова суду виконана фактично не була, жоден потерпілий чи свідок опитаний не був, а виконання постанови від 06 березня 2020 року звелось до складання трьох рапортів.

Відповідно до ст. 247 п.7 КУпАП провадження по справі про адміністративне правопорушення може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за обставин закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбаченихст. 38 КУпАП.

За підсумками судового засідання суддя провадження по справі про притягнення вчителя до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 173-4 КУпАП закрив у зв`язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст.. 38 КУпАП.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Але вже після цього від працівників школи нам стало відомо, що керівництво школи, програвши цей, так би мовити бій, готується виграти війну в цілому. Схоже, що  проти опального вчителя продовжується збір компрометуючої інформації і тепер її можуть звинуватити у поганому дистанційному навчанні учнів.

Зрозуміло, що деякі батьки, які можуть піти на поводу у керівництва закладу, не хочуть потрапити у немилість до нього,  а тому напишуть те, що їх попросять. Проте чи є в них совість це вже інше питання. А можливо педагог і дійсно така погана?

Але питання в тому, куди дивиться керівництво департаменту освіти, якщо конфлікт у навчальному закладі лише розростається? Або їм дуже зручно зайняти позу страуса і сховати голову у пісок, очікуючи, чим же конфлікт розрішиться?

«Кременчуцька газета» продовжить стежити за цією ситуацією.

Зазначимо, що гімназія №18 вже неодноразово фігурувала у матеріалах ЗМІ міста.

Читайте: Новий спосіб загартовування? У Кременчуцькій гімназії №18 уроки фізкультури проходять при температурі +10

Раніше батьки учнів гімназії №18 скаржились на погану якість харчування. Каша, як клей, капусняк, як з холодильника - кременчуцькі батьки скаржаться на погане харчування в школі

Тоді ж журналісти побачили в одному із класів поламані стільці, обшарпані парти, світло ледь жевріє, бо частина лампочок перегоріла.  І в таких умовах вимушені були тоді навчатися діти! 

У Кременчуці виявили «школу суворого режиму» - учням, вчителям і гостям гімназії №18 ввели ряд обмежень

Очолює гімназію №18 Валентина Шендрик. 

Також 17 січня цього року до школи приїздив уповноважений освітянський омбудсмен Сергій Горбачов, який спілкувався з педагогами школи, керівниками кременчуцької освіти та батьками, щоб розібратися у шкільному скандалі.

 

 

Марина Соловей

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться