Пряма мова.
Натхненний матеріалом «Української правди» про обставини ДТП за участі народного депутата Трухіна О.М., мешканець Козельщини Юрій Череп написав листа в правоохоронні органи та ЗМІ, де, за його словами, повідомив обставини, про події які стосуються особисто його та родини нардепа Костянтина Касая.
Публікуємо вибірково частини з його листа:
"22.08.2019 року на мене в селищі Козельщина (нині Кременчуцького району) на пішохідному переході автомобілем Джилі Емгранд під керуванням водія Касай Івана Івановича здійснено наїзд, в результаті чого отримав численні тілесні ушкодження, середнього ступеня тяжкості.
Вказаний водій являється батьком народного депутата України, Касая Костянтина Івановича, обраного по 149 мажоритарному виборчому окрузі від «Слуга народу». Окрім того, автомобіль, який здійснив на мене наїзд, тобто знаряддя злочину, на момент вчинення злочину, 22.08.2019 року, належало ТОВ "Полтавабудсервіс плюс", директором якого до набуття депутатських повноважень 29.08.2019 являвся Касай Костянтин Іванович, так званий нині «Слуга народу».
По даному факту, 23.10.2019 року Козельщинським відділом Кобеляцької місцевої прокуратури внесено відомості до ЄРДР з кваліфікацією за ч. 1 ст. 286 КК України (Додаток № 1).
Спочатку, досудове розслідування здійснювалося Козельщинським ВП Кобеляцького ВП ГУНП в Полтавській області, а в подальшому, через його неефективність, підслідність вказаного провадження була передана та визначена за Новосанжарським ВП Кобеляцького ВП ГУНП в Полтавській області.
Здавалось би, злочин за ступенем тяжкості, який відноситься до нетяжких, де держава виділили максимум три роки для притягнення до відповідальності (строки давності) але вже майже 2,5 роки справа не може знайти свого логічного завершення або засудження водія або його виправдування.
Маю, констатувати, що на особистому досвіді переконався, що на превеликий жаль Державна машина, чомусь дуже неохоче розслідує справи відносно «обраних» та членів їх сім’ї і така ситуація викликає глибоке занепокоєння у мене як законослухняного громадянина і негативно позначається на іміджі нашої Правової Держави.
Півтора роки «здійснювалося» досудове провадження.
В судовому порядку, я вже стягнув з ДЕРЖАВИ 10 000, 00 грн, у рахунок відшкодування моральної шкоди завданої неефективним досудовим розслідуванням.
Судовими рішеннями у справі № 533/1106/20, а саме рішенням Козельщинського районного суду Полтавської області від 10.06.2021 року та Постановою Полтавського апеляційного суду від 04.11.2021 року встановлено, що досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42019171190000073 було надмірно тривалим та неналежно проведеним, в результаті чого на мою користь було стягнено моральну шкоду з держави. Вказані судові рішення набрали законної сили (додаються).
Тобто держава ПОНЕСЛА ПРЯМІ ЗБИТКИ ЧЕРЕЗ НЕВИКОНАННЯ СЛУЖБОВИМИ ОСОБАМИ СВОЇХ СЛУЖБОВИХ ПОВНОВАЖЕНЬ. Тобто, за кошти українців, платників податків, держава «розраховується» за службових осіб на які покладено державні функції.
Цікавим є те, що період, у який суд першої та апеляційної інстанції встановили неефективність розслідування, «чомусь» припав здебільшого на момент процесуального керівництва Новосанжарським відділом Кобеляцької місцевої прокуратури, очолюваного Дубовичем Олександром Валерійовичем (витяг з ЄРДР додається).
Касай Іван Іванович, являється батьком Народного депутата України по 149 виборчому округу, Касая Костянтина Івановича.
Тобто в розумінні, ЗУ «Про запобігання корупції», досудове розслідування та судовий розгляд здійснюється відносно близької особи (батька), Народного депутата України, Касая Костянтина Івановича.
Окрім того, автомобіль, який здійснив на мене наїзд, тобто знаряддя злочину, на момент вчинення злочину, 22.08.2019 року, належало ТОВ "Полтавабудсервіс плюс", директором якого до набуття депутатських повноважень 29.08.2019 року являвся Касай Костянтин Іванович – нинішній Народний депутат України, обраний по 149 виборчому округу, що балотувався від політичної партії «Слуга Народу», а корпоративні права, щодо вказаного ТОВ належали Касаю К.І. та його дружині (витяги додаються).
В подальшому, близький член сім’ї (в розумінні ЗУ «Про запобігання корупції»), прокурора Дубовича Олександра Валерійовича (найімовірніше сестра) Дубович Олеся Валеріївна, була призначена помічником-консультантом Народного депутата України, Касая Костянтина Івановича, того самого, відносно батька якого, її брат-прокурор «проводив» досудове розслідування.
Посада помічника Народного депутата України, належить до посад патронатної служби (ч.1 ст. 92 ЗУ «Про державну службу»), які характеризуються наявність довірчих відносин між працівником та суб’єктом призначення.
Тобто сам факт призначення Дубович Олесі Валеріївни на посаду помічника до Народного депутата України, Касая Костянтина Івановича, свідчить про наявність між ними довірчих відносин.
В свою чергу, Дубович Олеся Валеріївна, окрім наявності родинних відносин, являється довіреною особою і Дубовича Олександра Валерійовича, процесуального керівника у кримінальному провадженні № 42019171190000073, про що сам прокурор Дубович О.В, повідомляв у електронних деклараціях, в тому числі за 2017 рік, де задекларовано право користування Дубович Олесею Валеріївною, майном прокурора Дубовича Олександра Валерійовича, транспортним засобом «Фольцваген Гольф 5плюс», і з огляду на відсутність згадки про доходи від цього правочину у відповідному розділі декларації, таке майно було передано у користування БЕЗОПЛАТНО.
Тобто, у прокурора Дубовича Олександра Валерійовича, настільки склалися довірчі відносини, з майбутнім помічником Народного депутата України, що він надав їй право безоплатно користуватися своїм майном. Згадка про інших осіб, кому б прокурор Дубович О.В. так «довірився» в його деклараціях відсутня.
Тобто афілійована особа (родич), прокурора Дубовича О.В., після проведення неефективного досудового розслідування (встановлено судовими рішеннями, які набрали законної сили) здобула для себе дивіденди від близької особи, обвинуваченого, у вигляді працевлаштування на посаду патронатної служби.
В контексті цього, видається зрозумілим, чому прокурор Дубович О.В., як старший групи процесуальних керівників, так і не спромігся виконати рішення слідчого судді з приводу накладення арешту на автомобіль, яким на мене здійснено наїзд (за фактом невиконання прокурорами судового рішення зареєстроване кримінальне провадження).
Цілком очевидним є конфлікт інтересів.
Вочевидь, що зближення шанованих сімей «Касай» та «Дубович», в умовах конфлікту інтересів, є не ще іншим, як проявом корупції.
Вказане дає підстави стверджувати, про те що, стан досудового розслідування, де я являвся потерпілим, став фактично «розмінною монетою» в торгівлі посадами і вирішенням проблем із законом «родичів народного депутата».
Звичайно, що законом передбачено певні заходи, які б таку ситуацію унеможливили, але, з наявність депутатського мандату, міра «рівності перед законом» на жаль в Україні різна.
Про конфлікт інтересів, Касай К.І. при призначенні Дубович О.В не повідомляв і вчинив дії з її призначення на посаду в умовах конфлікту інтересів. Вказані дії є адміністративними правопорушеннями пов’язаними з корупцією.
Вважаю, що суспільство має знати дійсне обличчя «обранців», адже вони є публічними особами і набували депутатських повноважень добровільно, а також складали Присягу згідно якої зобов’язувалися неухильно дотримуватися чинного законодавства і не допускати жодних правопорушень, зокрема не використовувати набуті повноваження та службове становище для власних цілей.
На жаль, громадський осуд, мені не поверне здоров’я, проте можливо убереже інших людей, які вважають себе в безпеці на пішохідному переході, від дій різноманітних мажорів, які допускають порушення ППД і своїми неправомірними діями ставлять під загрозу життя та завдають шкоди здоров’ю законослухняних громадян. Вважаю, що окрім цього, уваги заслуговують і «правоохоронці» «приватних інтересів», які всупереч інтересів служби забезпечують створенням умов для непритягнення до відповідальності родичів «обраних». Як законослухняний громадянин, я вважаю, що ми не настільки багата країна щоб дозволяти собі за кошти сумлінних платників податків утримувати в правоохоронних органах корумпованих службовців, які своїми порушеннями навмисне підривають довіру громадян до Держави.
Без громадського висвітлення, за всі згадані правопорушення, особи які їх вчинили просто уникнуть передбаченої законом відповідальності".
Редакція "Кременчуцької газети" звернулася за коментарем до самого нардепа, а також правоохоронних органів. Сам нардеп поки вирішив ситуацію не коментувати, а відповіді з правоохоронних органів ми ще чекаємо.
Нагадаємо, У «Розумну політику» Разумкова увійшов нардеп з Полтавщини
Лазор Леснін