Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Суббота, 11 Июля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Кременчуцькі асенізатори поза бортом: нечистоти з міста вивозитиме фірма, якій три місяці

 

25 февраля 2020 14:30

Фірма зареєстрована за тією ж адресою. що КАТП 1628.

Кременчук ризикує захлинутися в стічних водах. Уже майже тиждень тема вивозу рідких нечистот на слуху у місті. Асенізатори-приватники ошелешені тим, що з нововведеннями вони залишаться без роботи.

А вони наступні: 14 лютого 2020 року виконавчим комітетом Кременчуцької міської ради прийнято рішення №210 «Про затвердження Правил приймання стічних вод підприємств до системи централізованого водовідведення м. Кременчука».

Про це нагадують на сайті КП «Кременчукводоканал».

Зокрема, правила встановлюють порядок приймання та скиду стічних вод споживачами, вимоги до складу та властивостей стічних вод; регламентують взаємні права та обов’язки споживачів та КП «Кременчукводоканал», а також:

встановлюють порядок контролю за скидом стічних вод у міську каналізацію; встановлюють порядок встановлення та стягнення плати за скид стічних вод з понаднормативними забрудненнями, а також відповідальність та заходи впливу за їх порушення.

Правила набирають чинності з моменту офіційного оприлюднення, а рішення виконавчого комітету Кременчуцької міської ради № 1197 від 22 грудня 2003 року «Про затвердження Правил прийому стічних вод в систему міської каналізації від підприємств м.Кременчука» вважати таким, що втратило чинність.

Цитуємо витяг з Положення, який стовсується асенізорів.

"9.13. Перевезення рідких відходів до визначеного місця їхнього скидання  в комунальну систему каналізації здійснюється суб’єктом господарювання, визначеним органом місцевого самоврядування на конкурсних засадах виконавцем послуг на вивезення побутових (у тому числі і рідких) відходів на певній території, що в подальшому іменується - виконавець.

9.14. Споживач, що має вигрібну яму, зобов'язаний укласти договір з виконавцем.

9.15. Виконавець укладає з виробником договір надання послуг з приймання для подальшого транспортування та очищення стічних вод. Договір укладається на строк не більше ніж на один рік."

Кременчуцькі асенізатори вже обурені цим. Сьогодні на станції перекачки стічних вод СП17 вони зібрались, аби висловити протест проти дій міської влади.

Вони пояснюють – зараз ведеться автоматично прийом стічних вод на цій станції перекачки. І на КП «Кременчукводоканал» передаються дані про те, скільки та чи зливав нечистоти інший спецавтомобіль. Самі ж пояснюють: у день це десь 500 кубічних метрів їм невтямки – навіщо змінювати те, що відпрацьовано роками.

Тут у можновладців своє пояснення: це вперше, що виконавця робіт на вивіз твердих і рідких побутових відходів обирають через конкурс. 

Тепер же, згідно з  новоим Законом  України «Про ЖКГ», послугу розділяють і проводять конкурс. Так мало бути. І питання підняли ще у жовтні минулого року, коли у міськвиконкомі обговорили відповідний регуляторний акт.

Тоді вже було зрозуміло, що виконавець послуг буде один. А інші підприємці-асенізатори залишаться ні з чим. Та людям конкретно нічого не порадили. Хоч могли порадити: створіть Асоціацію і вийдіть з нею на конкурс, чи визначте одне підприємство.

Тим часом у Кременчуці створюють приватне підприємство ПП «ЕКОКОМУНТРАНС» 30 жовтня 2019 року. Адреса підприємства так сама, що і КАТП 1628: Горького, 48/75. (Навіть у назві фігурує колишня назва підприємства, що була популярна серед містян).

Підприємство уклало єдиний договір з КАТП1628 на послуги з вивезення рідких побутових відходів від споживачів до місць для скиду рідких відходів, а саме: діючих зливних станцій у Кременчуці: СП-17 по просп. Полтавському, 4а та Крюківська КОС по набережній Лейтенанта Дніпрова, 121. Протягом 2020 року, відповідно до заявок. Сума - 190 тис грн.

Цікавий момент, що керівником новоствореного підприємства є Шиндель Тетяна Володимирівна , яка в декларації доходів за 2018 рік вказана як начальник відділу експлуатації рухомого складу, комунального підприємства «Кременчуцьке тролейбусне управління».

Не менш цікавий і інший момент - тендер на послугу з вивезення рідких побутових відходів провели 14 лютого. Тобто, за три дні, як у Кременчуці оприлюднили результати конкурсу на вивезення твердих. Тоді переможцем стало КАТП 1628.

Виходить така ситуація – ще не затверджено результати конкурсу, а договір майже на 200 тисяч гривень укладено.

Тож не дивно, що чиновники так поспішали затвердити на засіданні міськвиконкому виконавцем послуг на вивезення твердих і рідких побутових відходів – переможця конкурсу – КАТП 1628.

Це мало відбутися 21 лютого. Та зранку асенізатори привезли свою техніку під стіни мерії і влаштували протест. Тоді чиновники пообіцяли відкласти питання. Та виходить, кременчужанам чиновники говорять одне, а роблять інше!

Не відомо, який фактор став вирішальним – чи то місцеві можновладці здались під натиском журналістів, чи згадали, що 2020 рік – рік місцевих виборів, чи побоялись, що асенізатори зроблять, як кажуть, виллють під мерію нечистоти, та питання ВІДКЛАЛИ.

Затвердили лише результати конкурсу у частині затвердження твердих побутових відходів.

А щодо рідких побутових відходів – відкладено.

Зараз ситуація напружена: Сьогодні на станції перекачки СП-17 зібрались кременчуцькі асенізатори, які вирішили призупинити роботу до того, як вирішиться їх питання.

Спілка Асенізаторів Кременчука, до якої входять приватні підприємці Барсук, Стеценко, Дмитренко, Гапіров, Христич, Глущенко, Скляренко, колегіально вирішили не виходити на роботу і не відкачувати і вивозити нечистоти з міста. Їх послугами переважно користуються мешканці приватного сектору і невеликі підприємства, що мають вигрібні ями.

І ось від цих кременчужан замовлення не приймають. Асенізатори радять людям телефонувати у Службу допомоги мера кременчужанам і розповідати про ситуацію.

Самі ж працівники, що вивозять нечистоти, не згодні із нововведеннями, згідно з якими їх хочуть підвести до укладання договорів з КАТП-1628 чи фірмою-прокладкою, яку визначили на конкурсі.

Вони прямим текстом говорять, що КАТП 1628 створило фірму, аби через неї змусити їх платити гроші ще цьому комунальному підприємству. Адже з водоканалом вони укладають відповідні договори і оплачують гроші в межах декілька тисяч гривень щомісяця.

Усі розуміють – платитимуть асенізатори більше на вимогу комунальників – збільшиться плата і для кременчужан.

У результаті ситуація не розв’язана: і хоч чиновники зараз взяли паузу, підприємці, що вивозять нечистоти, налаштовані рішуче.

У Кременчуці асенізатори призупинили роботу: місто ризикує захлинутися в нечистотах.

Нагадаємо, Обличя кременчуцьких чиновників: асенізаторам пообіцяли одне, а через три години хотіли зробити - інше.

Читайте: Кременчуцькі асенізатори можуть стати безробітними - люди готові відрами носити нечистоти в кабінети Малецького і заступників.

 

 

Світлана Павленко

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться