Кременчуцька газета
Вівторок, 28 Травня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ми в Telegram

Ви є тут

Кременчуцька активістка Трофименко просить депутатів не поспішати з перейменуванням назви бульвару Пушкіна у Відродження України

17 листопада 2022 17:15

«Треба, щоб у назві не було смислової напруги, щоб один раз - і не змінювати назву».

Кременчуцька активістка Валентина Трофименко поділилася своїми думками стосовно рекомендацій комісії з перейменування міських об’єктів від 16 жовтня щодо зміни назви бульвару Пушкіна на бульвар Відродження України.

Це завтра затверджуватиметься депутатами міської ради на засіданні сесії.

На засіданні попередньої комісії вона не була присутня.

«Коли я дізналася пропозицію комісії про нову назву бульвару - спочатку виникло здивування, потім подумала, що назва дійсно заключає в собі патріотичність. Але, повторюючи назву вдруге, я зупинилися перед словом «Відродження» і задумалась, як воно буде вимовлятися у повсякденному користуванні. Слова не прості. Сказавши слово «бульвар»,  далі згадуєш, яке наступне. Як будуть діти і бабусі вимовляти назву, скажімо: «Пішли на бульвар Відродження України»? Думаю, що і в назві, і адресі будинків буде спрощене слово «Відродження». А може бути, щоб не заморочуватися, люди будуть просто говорити «Бульвар» - без його назви.

Назва «бульвар Відродження України» більше підходить до назви музею або книжки з одноразовою вимовою, в яких буде розкритий зміст відродження України», - говорить вона.

За словами активістки, слово «бульвар» поєднується з відпочинком, аджк воно означає прохід із озелененням по боках - як воно у нас і є.

«То чи така об’ємна тема в назві «Відродження України» поєднується з відпочинком? Думаю, що не зовсім. Можливо, комісії для більш повного обговорення заважали повітряні тривоги, відсутність місцями світла і інтернет- зв’язку. Я пропонувала назву «бульвар Незалежності» - просто і зрозуміло - прохід на Площу Незалежності. І відпочивати з такою назвою бульвару легко і приємно.

Кременчуківці разом із звільненням населення окупованих територій раділи, бачивши, як жителі Херсона три дні поспіль і вдень, і вночі виходили на площу поділитися емоціями - що вони нарешті вільні, незалежні від російського режиму, можуть розмовляти українською мовою, вільно розмовляти один з одним - ось це Незалежність.

І я душею відчуваю, що новою назвою має бути «бульвар Незалежності», яку ціною життів українці виборюють в російсько-український війні. Треба, щоб у назві не було смислової напруги, щоб один раз - і не змінювати назву. Тож звертаюсь до депутатів міської ради відстрочити, не поспішати, дати час ще добре обдумати назву бульвару у центрі міста», - підсумовує активістка.

Нагадаємо, Кременчуцька активістка закликає містян назвати бульвар Пушкіна бульваром Незалежності

 

Олег Булашев


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися