Кременчуцька газета
Четверг, 22 Лютого 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Кременчуцька активістка закликає містян назвати бульвар Пушкіна бульваром Незалежності

8 листопада 2022 10:30

«Буде комплекс з потужним зарядом позитивної людської енергетики і пам’яті».

Кременчуцькі активісти продовжують висловлювати свої думки стосовно нової серії деколонізації у нашому місті. Так, місцева активістка Валентина Трофименко закликає усіх голосувати за перейменуванн бульвару Пушкіна у бульвар Незалежності. Та нагадує, що з 20 жовтня по 9-е листопада проводиться голосування населення Кременчука за перейменування чергових 30 вулиць в процесі деколонізації.

«Як казав народ: «Вимитемо сміття», а я кажу: «Ми зриваємо окови в колонії російської імперії».

 Кременчук має пишатися тим, що, на відміну від інших міст, ще у 2016-му ми перейменували вулицю з назвою столиці держави-вбивці і того, хто колонізував багато народів різних національностей - рашистської росії.  Мій вклад в цю справу - моя ініціатива прибрати назву вулиці Московська з нашого українського міста. Також я домоглася, щоб обрали велику назву «Зупинка». І уже 7 років ця вулиця носить ім’я того, хто віддав своє життя народу України - АТОвця Вадима Пугачова.

Пізніше, разом з АТОвцями ми домоглися, щоб замалювали рекламу «лінолеум», що закривала назву вулиці.

Приємно було чути від жителів міста, які чудові назви ми дали вулицям: проспект Лесі Українки, вулиця Тараса Бульби, Володимира Великого та інші, на яких будуть жити наші діти та онуки.

А сьогодні я звертаю увагу кременчуківців на те, що на голосування поставлені пропозиції з новими назвами бульвару Пушкіна. Ким був Пушкін для України — це питання вже обговорено і вирішення. Так принизливо зобразити нашого українського гетьмана Івана Мазепу у поемі «Полтава», то немає тому Пушкіну прощення у віках», - пише активістка.

Тому Трофименко запрошує всіх підійти до перейменування бульвару Пушкіна, з державотворчим контекстом. А саме – врахувати, що це центр Кременчука та що бульвар став нашим історичним місцем. По ньому народ ішов на площу навпроти будинку районної адміністрації (тепер площа Незалежності, де сотнями і тисячами вирішували державні питання): зняття ставленика росії президента Віктора Януковича, вступу України до Євросоюзу, сходилися на захист дітей, побитих на Майдані в Києві, сумували за першим вбитим на Майдані - Сергієм Нігояном, а потім за Небесною сотнею.

Також, за її словами, у будинку №8 був розташований кременчуцький Майдан (де розташоване офіційне відділення ГО «Всеукраїнське об’єднання майдан»), який організовував мітинги, допомагав Майдану в Києві, а потім і фронту. Це наша незабутня визначна історія Кременчука.

«Тому пропоную назвати бульвар, продовженням якого є площа Незалежності -  бульваром Незалежності. Назви вулиці Соборна та площі і бульвару Незалежності — це символи нашої України, вистраждані поколіннями і затверджені тепер у визвольній від російської колонізації війні. Дуже дорого дістається нам незалежність України, оскільки народ своєю кров’ю пише історію вільної України.

А ще разом з назвою бульвар Незалежності, я передбачаю зробити бульвар Незалежності не тільки для відпочинку як зараз, а що він буде пізнавальним для тих, хто сюди прийде. Тільки це місце підходить для того, щоб, щоб ми пам’ятали і вшанували тих, хто століттями мріяв і боровся за вільну незалежну Україну. Зробити це треба, щоб було і красиво, і цікаво, щоб сюди хотілося приходити, як кажуть і малим, і старим, і гостям міста. І так воно і буде, якщо ми постараємося», - зауважує вона.

Та додає, що, наприклад, зі сторони вулиці Героя України -  Лейтенанта Кагала (раніше вулиця Першотравнева) встановити з обох сторін входу на бульвар фігури славетних українських гетьманів з булавою і шаблею і далі до площі Незалежності продовжити цю тему. Є ще у  одна задумка у неї, яку поки що не розкриває, про яку один художник сказав: «Круто, такого ні в кого не буде!» Але взяти участь, подати пропозицію може кожен, а вирішуватимуть - архітектори і художники.

«Ще про одне. У сквері навпроти площі Незалежності, виділити місце під пам’ятник Небесні сотні. Це моя пропозиція. Разом з площею і бульваром Незалежності буде комплекс з потужним зарядом позитивної людської енергетики і пам’яті. Онуки будуть говорити бабці: «Пішли на бульвар Незалежності: і звучить легко, і вимовляється». Тож запрошую Кременчук голосувати за назву бульвар Незалежності», - підсумовує містянка.

Нагадаємо, Активісти стурбовані: «Невже секретар міської ради Кременчука Гриценко не хоче, щоб у Кременчуці у назвах вулиць було звання Героїв України, як у інших містах?»

Кременчуцькі активісти хочуть, аби назви вулиць в місті достойно вшановували пам’ять Героїв України

 

 

Ліна Романченко


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися