Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 25 Березня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Кременчуцька міська рада звернулася до Президента аби він наклав вето на скандальний Закон, за який голосували Мовчан та Шаповалов

Ми в Telegram

23 грудня 2022 18:15

Під час сесії Кременчуцької міської ради проти звернення виступив депутат Сергій Порчирян, а під час голосування проти звернення були лише депутати Порчирян і Кочуров. Вони обидва є членами фракції «Слуга народу». Останній ще й працює помічником Олексія Мовчана, який у парламенті голосував за законопроект №5655.

 

Сьогодні, під час сесії Кременчуцької міської ради депутат Алексєєв запропонував колегам прийняти звернення депутатів Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області до Президента України щодо накладання вето на проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності» від 11.06.2021№ 5655

У проекті звернення зазначено, що реформа децентралізації, розпочата у 2014 році, є одним із найбільших здобутків України. Отримання громадами повноважень щодо гідного облаштування місцевого життя і відповідних бюджетних ресурсів не лише покращили якість місцевого середовища, а багато в чому посилили успішність опору громад російським загарбникам. Децентралізація наблизила Україну до Європи, де сила громади також є однією з основ демократії та ефективного управління.

Усе, що підриває цю силу, – однозначно шкідливе і має бути відкинуте. Прикладом такого шкідливого чинника є ухвалений 13 грудня 2022 року Верховною Радою України, проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності» (від 11.06.2021№5655).

Ухваленим документом передбачається, фактично, позбавити місцеве самоврядування можливості результативно домагатися від забудовника дотримування містобудівної документації. Водночас і держава фактично знімає з себе відповідальність за законність при наданні права на будівництво. Перевірки законності перекладаються для проведення в «ручному режимі» на експертні організації, що обирає сам забудовник. При цьому суттєво зменшуються і права громадськості на контроль за будівництвом.

Позбавлення місцевого самоврядування частини його прав є, по суті, порушенням принципів Європейської хартії місцевого самоврядування і намаганням побудувати в інтересах приватного бізнесу систему, що суперечить загальноприйнятим демократичним нормам. Відповідна оцінка відображена у зверненнях представників місцевого самоврядування, експертної спільноти, громадськості.

Прикметно, що петиція, якою громадськість просить Президента України застосувати до цього проєкту закону право вето, набрала необхідні 25 000 підписів за лічені години.

Проєкт створює умови для розвитку монополізму в будівельній галузі, для тиску окремих великих компаній на всіх інших, по всій території України. В результаті цього вартість відбудови міст України після нашої Перемоги буде значно вищою, а якість гіршою.

«У зв’язку із наведеним, Кременчуцька міська рада Кременчуцького району Полтавської області звертається до Президента України, відповідно до статті 106 Конституції України, застосувати до проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності» (від 11.06.2021 №5655) право вето із наступним поверненням цього проєкту на повторний розгляд Верховної Ради України»,-сказано у зверненні.

Під час сесії Кременчуцької міської ради проти звернення виступив депутат Сергій Порчирян, а під час голосування проти звернення були лише депутати Порчирян і Кочуров. Вони обидва є членами фракції «Слуга народу». Останній ще й працює помічником Олексія Мовчана, який у парламенті голосував за законопроект №5655.

31 депутат Кременчуцької міської ради звернення підтримали.

Нагадаємо, нардеп Мовчан відірвався від громади свого округу: громадська рада проти закону №5655, а горе-депутат проголосував «За»

Кременчуцька міська рада хоче звернутися до Президента аби він наклав вето на скандальний Закон, за який голосували Мовчан та Шаповалов

 

Олег Булашев

 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися