Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
П'ятниця, 22 Жовтня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Кременчуцька окружна прокуратура звітуватиметься про зменшення рівня злочинності (Доповнено)

 

28 вересня 2021 13:40

Проєкт рішення міської ради.

На сесії міської ради, що запланована на 28 вересня, планується заслухати інформацію керівництва Кременчуцької окружної прокуратури щодо результатів роботу у І півріччі 2021 року. Відповідний проєкт рішення оприлюднено на сайті міської ради. У документі нагадується, що свою діяльність реформована Кременчуцька окружна прокуратура розпочала з 15 березня 2021 року.

Далі передаємо текст без змін:

«Завдяки вжитим координаційним заходам спільно з органами поліції порівняно з аналогічним періодом минулого року у Кременчуці вдалося знизити рівень злочинності на 29,40% (по області 24,9%), зокрема на 59,4% (по області – 36%) - особливо тяжких, та на 0,7% - тяжких кримінальних правопорушень (по області -14%).

На 6,8% зменшилася кількість кримінальних правопорушень проти життя та здоров'я особи, зокрема на 71,4% - умисних вбивств (з 7 до 2) та на 25% (з 4 до 3) кількість тяжких тілесних ушкоджень (по області -17,1 %).

На 39,40 знизилася кількість кримінальних правопорушень проти власності (по області -32%), зокрема на 56% грабежів - 40 проти 91 (по області -44,1%), на 78,6% розбійних нападів – 3 проти 14 (по області – 46,7%), на 13,5% шахрайств (по області -34,2%), вимагань на 50% (по області – 27,8%)

На 48,60 (з 35 до 18) зменшилась кількість кримінальних правопорушень проти громадської безпеки, з них - на 53,3% (14 проти 30) зменшилась кількість фактів незаконного поводження зі зброєю.

На 83,3% (з 6 до 1) зменшилася кількість порушень правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами, що спричинили смерть потерпілого.

Приділено увагу протидії наркозлочинності. Задокументовано 11 фактів збуту наркотичних засобів.

Прокурорами окружної прокуратури у поточному році здійснювалося процесуальне керівництво у майже 16 тисячах кримінальних проваджень. З метою забезпечення ефективного досудового розслідування процесуальними керівниками надано слідчим 797 вказівок, скасовано 406 незаконних рішень про закриття кримінальних проваджень. Поставлено на облік 23 прихованих працівниками поліції кримінальних правопорушень.

Загалом протягом І півріччя 2021 року прокурорами окружної

прокуратури передано до суду 341 обвинувальний акт у кримінальних провадженнях, що розслідувалися органами поліції по території Кременчуцької ОТГ. Забезпечено прийняття остаточних процесуальних рішень у 2 217 кримінальних провадженнях.

На пріоритетних напрямах окружною прокуратурою у І півріччі 2021 року до суду скеровано 4 обвинувальних акти за фактами вчинення кримінальних правопорушень у бюджетній сфері, 2 - про корупційні правопорушення, 5 - проти довкілля.

У закінчених кримінальних провадженнях забезпечено відшкодування 1 млн 142 тис грн. збитків, завданих кримінальними правопорушеннями. Для забезпечення відшкодування збитків, заподіяних інтересам держави та територіальних громад вчиненням кримінальних правопорушень, прокурорами окружної прокуратури пред'явлено позови на суму більше 283 тис грн.

За результатами вжиття заходів представницького характеру окружною прокуратурою забезпечено пред'явлення ряду позовних заяв на захист інтересів держави та територіальних громад.

Зокрема, в інтересах Кременчуцької міської ради пред'явлено позов про повернення понад 45 млн грн бюджетних коштів та застосування наслідків недійсності правочину.

Заслуговують уваги позитивні результати роботи щодо реального виконання судових рішень, постановлених за позовами прокурорів. Так, у сфері земельних відносин у 2021 році виконано 4 рішення на 24,05 млн грн, що складає 85,77 % загальної суми, що підлягала виконанню. Повернуто земель загальною площею 86 га, з них 40 га - на території Кременчуцької міської ОТГ», - йдеться в інформації, яку представлять депутатам на сесії.

Доповнено.

Сьогодні 28 вересня після заслуховування інформації щодо роботи окружної прокуратури, на питання депутатів відповідав перший заступник керівник Кременчуцької окружної прокуратури Варава Андрій. Адже керівник Андрій Лапко знаходиться у відпустці.

Першим запитання задавав директор Юридичного департаменту міськвиконкому Валерій Мирошніченко. Він нагадав, що кременчужани чотири роки чекала, коли ж покарають винних у проблемах, пов’язаних з екологією у Кременчуці. Адже цей час тривали експертизи. Однак, як виявилося, провадження закрито.

А.Варава чомусь почав розповідати про провадження, які спрямовані до суду, але торкаються вони вирубки деревини. Щодо «сморідного» питання відповіді не пролунало.

До цього мер Кременчука Віталій Малецький сповістив, що провадження таки необхідно знов відкрити.

Ще одне питання від В.Мирошніченка стосувалося «чорних» ріелтерів, зокрема одного відомого у місті нотаріуса.

За словами А.Варави, триває експертиза в цьому провадженні. Скеровано низку запитів про включення цього приватного нотаріуса до графіку планових перевірок. Паралельно з цим розслідуються інші факти цього направлення.

Було питання до виступаючого у депутатки Лариси Гориславець. Вона цікавилася, чи долучалася прокуратура до кримінальної справи, яка стосується тепломодернізації бюджетних установ, що здійснюється за рахунок кредитних коштів? У відповідь почула, що проводиться досудове розслідування. Прокуратура працює разом з поліцією.

Депутат Денис Терещенко поставив до відома, що сьогодні у Кременчуці працює державна екологічна інспекція Центрального округу. Фахівці перевіряють будівництво 5-поверхівки на землях заповідного фонду (у парку «Ювілейний», на вул. Першотравнева).

А ще він розповів, що приватний підприємець незаконно понад 10 років отримує земельну ділянку, на якій знаходиться ресторан «Ахатамар».

Тому запитав, чи проводиться перевірка у парку «Ювілейний»? І коли прокуратура звернеться до суду щодо до повернення земельної ділянки, яка використовується багато років без належного оформлення документації.

Однак А.Варава відповів, що не володіє інформацію щодо перевірки держінспекції. Але пообіцяв, якщо проблематика така є – прокуратура вживатиме необхідні заходи.

Після цього депутати прийняли до уваги інформацію Кременчуцької окружної прокуратури.

 

Олена Сінтюріна

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

 

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися