Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Середа, 21 Квітня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Кременчуцька виховна колонія залишається одна на Україну і модернізується: замість казарм - кубрики для проживання, квесткімната та клас кіберспорту

 

23 лютого 2021 14:00

Проте на все це потрібні кошти. Журналісти жартома пропонують створити квесткімнату «Слідами відсидки Януковича», а у реаліях на все про все не вистачає близько 1 млн грн. Колонія шукає меценатів.

Кременчуцька виховна колонія залишається єдиною з 11 подібних установ, які ще 20 років тому діяли на території України. Як каже начальник державної установи «Кременчуцька виховна колонія» Олександр Сайко, чисельність вихованців у порівнянні з минулими роками зменшилася до 70 чоловік, а були роки, коли в Кременчуці утримувалися близько 450 та й більше чоловік. Серед «героїв» - екс-президент України Віктор Янукович. І хоча, в колонії кажуть, що справи вихованців зберігаються 75 років, і в цих архівних документів паперів на В.Януковича немає, але людські чутки кажуть про інше.

Сама колонія запрацювала з 1952 року, а сучасний облік прийняла у 1978-80-х роках минулого століття і з того часу капітальні ремонти фактично не проводилися.

Тепер же умови утримання вихованців стали більш гуманні і тому колонія має модернізуватися.

«Мова про закриття поки що не йде. Нам потрібно модернізуватися, як вимагає реформа пенітенціарної служби ( колишній центральний орган виконавчої влади України зі спеціальним статусом, - прим.ред.). Ви же бачите, відкриваються платні камери у СІЗО, а у нас така послуга бути не може. Ми заробляємо працєю вихованців та здачею приміщень в оренду.  Але це не великі кошти. Держава виділяє нам на харчування засуджених, енергоносії, зарплату, одяг вихованців, а на модернізацію не виділяє. Тому і просимо кошти у всіх: від депутатів до меценатів. Нам потрібно з великих казарм перебудувати приміщення під кубрики для проживання не більше ніж на 8 осіб. Потрібно зробити туалети, душ, клас кіберспорту, квесткімнату.... Розрахунок вже проведено. 1,5 млн грн потрібно на ремонтні роботи. 500 тис грн ми вже знайшли. Інше - просимо у всіх. Нам допомогли «Феррострой», кар’єр «Кварц»...»,- каже пан Сайко.

Вже у самому приміщенні зони перебування вихованців він демонструє «те, що маємо і те, що робимо».

Журналісти жартома пропонують створити квесткімнату «Слідами відсидки Януковича», аби містяни могли приходити та сплачуючи кошти грати, а колонія - заробляти.

«Це режимний об’єкт і ми не можемо сюди нікого зайвого допустити»,- каже директор колонії.

Він зазначає, що через зменшення контингенту з 4 поверхів залишилося функціонувати лише 2. На першому живуть вихованці, а на другому розміщуються психологічна служба, кімната для відпочинку тощо.

«Навіть з того, що залишилося в роботі, все переробити складно, але ми робимо. Ось у кімнаті для сну не повинно бути шпалер, а у коридорах за новими нормативами - масляної фарби на стінах. Тут потрібно покласти плитку до середини стіни від підлоги та далі просто штукатурити. Ми ж вирішили, що стіни розфарбуємо. В цьому нам допомогу обіцяють надати волонтери», - зазначає Олександр Сайко.

До речі, самі вихованці допомогають в ремонті.

«Як вийдуть звідси, крім отримання професій - пекар, тесляр, слюсар, ще й вмітимуть робити ремонти. Загалом нам потрібно з казарм зробити 15 кубриків і звичайно інші умови - санкімнати тощо. Все робиться для того, аби вихованці не виходили від нас на свободу озлобленими»,- зазначає начальник державної установи «Кременчуцької виховної колонії» Олександр Сайко і вкотре закликає меценатів про допомогу.

Нагадаємо, Мін'юст планує закрити Кременчуцьку виховну колонію - без роботи можуть залишитись близько 200 працівників

Про закриття Кременчуцької виховної колонії мова вже не йде: потрібно модернізувати приміщення,- начальник установи Сайко

 

 

Олег Булашев

фото Кирило Воронцов 

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися