Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 23 Березня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Кременчуцька влада отримала черговий лист з Мінрегіону: тариф на тепло має бути знижений!

Ми в Telegram

27 січня 2023 14:30

Мовою документа.

 

25 січня 2023 року заступник Міністра розвитку громад та територій України Наталія Хоцянівська підписала листа до Кременчуцької міської ради, в якому надала відповідь на звернення ради щодо тарифного питання. Її суть зводиться до того, що тариф на тепло у Кременчуці має бути знижений!

Надаємо цей лист мовою оригіналу: «Відповідно до резолюції Віце-прем’єр-Міністра з відновлення України – Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Кубракова О.М. (реєстр. No4270/0/3-22 від 13.01.2023) до листа Секретаріату Кабінету Міністрів України від 26.12.2022 No 27270/0/2-22 Міністерство розвитку громад та територій України разом з Міністерством енергетики України та Полтавською обласною військовою адміністрацією розглянуло звернення депутатів Кременчуцької міської ради від 13.12.2022 No 01-28/1755 щодо виконання мораторію на підвищення тарифів на послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води, які застосовуватимуться до споживачів цих послуг у м. Кременчук виконавцем послуг ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго», і повідомляє.

Формування, встановлення та застосування тарифів на комунальні послуги здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства.

Згідно із пунктом 6 Порядку формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 No 869 (далі – Порядок), у разі коли ліцензіат провадить (має намір провадити) діяльність у межах кількох територіальних громад, формування та встановлення тарифів на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії здійснюється окремо для кожної територіальної громади. При цьому витрати формуються за кожним видом ліцензованої діяльності у межах відповідної територіальної громади.

Разом з тим, пунктом 4 Порядку передбачено, що під час формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води суб’єктами господарювання, що перебувають у спільній власності територіальних громад, вимоги цього Порядку в частині формування тарифів для кожної окремої територіальної громади (у разі провадження ліцензованої діяльності та надання комунальних послуг у декількох територіальних громадах) на таких суб’єктів господарювання не поширюються.

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги, які надаються підприємствами, що перебувають у спільній власності територіальних громад, представництво інтересів яких здійснює відповідна районна чи обласна рада, віднесено до питань, які вирішуються районними і обласними радами виключно на їх пленарних засіданнях.

Разом з тим, відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року No 64 «Про введення воєнного стану в Україні» (зі змінами),з метою стабілізації роботи паливно-енергетичного сектору, а також захисту побутових споживачів в умовах складної економічної ситуації та зменшення соціальної напруги, Урядом прийнято ряд рішень.

Так, 29 квітня 2022 р. Кабінетом Міністрів України прийнято постанову No 502 «Деякі питання регулювання діяльності у сфері комунальних послуг у зв’язку із введенням в Україні воєнного стану», пунктом 1 якої рекомендовано органам, уповноваженим встановлювати тарифи, протягом дії воєнного стану в Україні, але не раніше завершення поточного опалювального періоду, не підвищувати, зокрема, тарифи на теплову енергію (її виробництво, транспортування та постачання), у тому числі тарифи на теплову енергію, вироблену з використанням альтернативних джерел енергії, послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води для населення та застосовувати їх до споживача (населення) на рівні тарифів, що застосовувалися станом на 24 лютого 2022 року.

При цьому, положеннями цієї постанови рекомендовано суб’єктам господарювання у сфері теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення призупинити виконання погоджених в установленому порядку інвестиційних програм, а кошти, передбачені для зарахування на поточні рахунки із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків за інвестиційними програмами, спрямовувати на оплату енергоносіїв та погашення інших зобов’язань для забезпечення стабільної діяльності таких суб’єктів господарювання.

Також 29 липня 2022 року Верховною Радою України прийнято Закон України No 2479ІХ «Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання під час дії воєнного стану та подальшого відновлення їх функціонування» (далі – Закон No 2479), який набрав чинності 19.08.2022.

Згідно із статтею 1 Закону No 2479 запроваджено мораторій на підвищення цін (тарифів) у сфері теплопостачання. Зокрема, частиною першою статті 1 Закону No 2479, передбачено, що протягом дії воєнного стану в Україні та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, забороняється підвищення для всіх категорій споживачів тарифів на теплову енергію (її виробництво, транспортування та постачання), послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води.

Крім того, з метою підготовки до опалювального сезону 2022/23 року, постановою Кабінету Міністрів України від 19.07.2022 No 812 затверджено Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу щодо особливостей постачання природного газу виробникам теплової енергії та бюджетним організаціям, що дозволяє виробникам теплової енергії купувати газ, необхідний для надання послуг вразливим верствам населення, за цінами, що діяли станом на 24 лютого 2022 року.

Таким чином, враховуючи вимоги чинного законодавства, рівень тарифів на теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води, що застосовуються виконавцем цих послуг до споживачів не може перевищувати рівня тарифів на теплову енергію, відповідні комунальні послуги, що застосовувалися до споживачів станом на 24 лютого 2022 року (не залежно від того, ким надавалися послуги споживачеві до цього часу).

Разом з тим, враховуючи ситуацію, що склалася у зв’язку з необхідністю надання ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» послуг з постачання теплової енергії та постачання гарячої води споживачам м. Кременчука, та беручи до уваги листи Кременчуцької міської ради від 24.10.2022 No 01-58/1442 та від 13.12.2022 No 01- 28/1755 щодо розміру тарифів на послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води, які мають застосовуватися до споживачів цих послуг у м. Кременчук, з метою дотримання вимог Закону No 2479 щодо не підвищення тарифів у сфері теплопостачання для споживачів, а також враховуючи повноваження Полтавської обласної ради, вважаємо за доцільне розглянути нею питання щодо застосовування до споживачів відповідних територіальних громад тарифів на рівні, що діяли для цих споживачів у відповідних  територіальних громадах станом на 24.02.2022.

При цьому формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води суб’єктом господарювання, що перебуває у спільній власності територіальних громад, для встановлення їх уповноваженим органом на економічно обґрунтованому рівні здійснюється в єдиному розмірі.

Різниця між встановленим економічно обґрунтованим тарифом та встановленими тарифами, що застосовуватимуться до споживачів, підлягатиме компенсації на умовах Закону України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення».

Відповідне роз’яснення щодо реалізації Закону No 2479 було надано листом Мінрегіону від 30.12.2022 No7/10.2/14445-22 на адресу ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго».

Аби зменшити тариф на тепло в Кременчуці, Полтавська облрада готова передати джерела опалення від «Полтаватеплоенерго» в оренду місту |

Мораторій на підвищення тарифів в Україні діє, але кременчужани сплачуватимуть за тепло більше: що споживачі побачать в платіжках

Кременчуцькі депутати наполягають аби «Полтаватеплоенерго» знизило тарифи на тепло для містян і дотримувалося мораторію Зеленського

Кременчуцький тарифний скандал виходить на державний рівень: депутати хочуть, аби тариф на тепло в місті знизився до минулорічного рівня (Доповнено)

Депутат Кременчуцької міськради Лазоренко підготував звернення щодо застосування завищеного тарифу на послугу з постачання тепла і гарячої води для мешканців нашого міста

Пряма мова: як і за що керманич Полтавщини Лунін вщент розкритикував мера Кременчука Малецького

Чиновницьке шпигунство, масове судилище чи пошук компромісу, імпотентність депутатів облради від Кременчука: як засідала робоча група щодо зменшення тарифу на тепло 

Наш тарифний скандал вже став відомий на всеукраїнському рівні: як влада Кременчука піднімає тарифи на тепло всупереч мораторію 

Депутати Полтавської облради від Кременчука збирають підписи про скликання позачергової тарифної сесії 

 

Олег Булашев 

 

 

 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися