Кременчуцька газета
Понеділок, 4 Грудня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

 

Ви є тут

Кременчуцькі активісти хочуть, аби назви вулиць в місті достойно вшановували пам’ять Героїв України

29 вересня 2022 15:15

Дехто вважає, що з додаванням слів «Герой України» буде довга назва вулиці.

  10 серпня цього року на засіданні комісії з питань найменування об’єктів топоніміки, увічнення пам’яті видатних діячів і події, встановлення пам’ятних знаків у межах Кременчуцької територіальної громади громадська активістка Валентина Трофименко висловила і підтримала пропозицію Євгенія Цимбала: у назвах вулиць використовувати звання Герой України, якщо таке звання їм присвоєно за здійснені подвиги. Наприклад, «вулиця Героя України Ігоря Сердюка»,  а не як зараз – «вулиця Ігоря Сердюка».

В.Трофименко у розмові з журналістами заявила, що керівник Кременчуцького патріотичному клубу «Доброволець», учасник бойових дій Євгеній Цимбал заздалегідь звернувся за консультацією з цього питання до Українського інституту національної пам’яті і отримав відповідь, що Закон України не містить обмежень щодо встановлення самої назви та, наприклад, в місті Мукачеві є назва вулиці «Героя України Андрія Літуна».

«Під час засідання комісії її голова, секретар міськради Юрій Гриценко, почувши пропозицію, сказав ні, бо це буде довга назва. Я надавала йому лист з інституту з роз’ясненням, але Гриценко не відреагував на вказаний в листі Закон України, який не містить обмежень в назві вулиць. Я обурилась і з докором запитала, чому вулиця єдиного в Кременчуці на той час після Революції гідності Героя України Ігоря Сердюка залишились без присвоєно йому звання Героя України?

Коли вулицю називали на честь Героя України Ігоря Сердюка я, будучи присутньою при прийнятті рішення, кричала щоб назва вулиці мала слова саме про Героя. Тоді депутат Анна Павленко запропонувала подзвонити і узгодити це з мамою Ігоря. Поки Павленко набирала номер телефону, Гриценко поставив на голосування варіант назви вулиці Ігоря Сердюка без слів про Героя України і таке рішення було прийнято»,- каже В.Трофименко.

10 серпня на засіданні комісії деякі її члени підтримали Юрія Гриценка, заявивши, що з додаванням слів «Герой України» буде довга назва вулиці. За це від імпульсивної В.Трофименко отримали на свою адресу виклик: «Ганьба!».

«Люди життя кладуть за Україну! Не заболить у вас язик казати і рука писати слова Герой України»,- заявила активістка.

Тоді Ю.Гриценко звернувся до керівниці управління містобудування та архітектури Олександри Волощенко з запитаннями, чи можна довгими названи називати вулиці. Та відповіла, що у них є документ з Полтави, в якому зазначено, що в назві вулиці має бути тільки два слова. Тоді Ю.Гриценко припинив розгляд питання.

«На наступний же день я віднесла в управління містобудування та архітектури запит з проханням надати мені копію документа, на який посилалась Волощенко вказавши, що Закон України треба виконувати. Як виявилось,  ніякого такого документу немає і управління чекає роз’яснення з цього питання до ДП «Національні інформаційні системи».

Тим часом представники громадськості не сиділи склавши руки і Цимбал теж звернувся до тієї ж організації, що й управління містобудування архітектури, аби отримати роз’яснення. Згодом він отримав підтверджуючу відповідь про можливість використання назви вулиці з 4 слів із званням Герой України»,- каже В.Трофименко.

Активістка зазначає, що пропозицію Цимбала про використання в назві вулиць звання Герой України вже підтримали громадські організації Кременчука: Кременчуцька регіональна організація «Спілка офіцерів України», Кременчуцьке відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів, Кременчуцький патріотичний клуб «Доброволець», «АТО Майдан Кременчук» тощо.

Тепер В.Трофименко звернулась письмово до Ю.Гриценка з пропозицію включити у  порядок денний найближчого засідання комісії з питань найменування об’єктів топоніміки, увічнення пам’яті видатних діячів і події, встановлення пам’ятних знаків у межах Кременчуцької територіальної громади такі 2 питання:

- підтримати пропозицію Є.Цимбала і прийняти рішення щодо використання в назвах вулиць і інших об’єктів звання Герой України;

- включити до списку перейменованих 30 вулиць третьої черги раніше прийняті назви 3 вулиць, використавши звання Герой України, ім’я та прізвище.

«У нас є надія на те, що жителі Кременчука не будуть вигнанцями серед міст України у достойному вшанування пам’яті Героїв України»,- резюмує В.Трофименко.

Нагадаємо, Інститут нацпам’яті вважає, що мозаїку біля кременчуцького музею треба прибрати, мистецтвознавці - навпаки, а у мерії вирішили її завісити полотном.

 Скандал в комісії з перейменування вулиць: активістка Трофименко підозрює секретаря міськради Гриценка у фальсифікації документів

 

Марина Соловей 

   

 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися