Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 29 Січня 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

У Міжнародній асоціації позашкільної освіти вказують: депутати на сесії можуть затвердити проєкт з купою порушень

 

23 листопада 2021 09:20

Проєктом рішення передбачено реорганізацію, а фактично закриття двох  із трьох закладів позашкільної освіти Кременчука.

Сьогодні на засідання сесії Кременчуцької міської ради винесено проєкт рішення №24 від 01.11.2021 р. «Про внесення змін до відомостей та реорганізацію шляхом приєднання комунальних позашкільних закладів освіти, підпорядкованих Департаменту освіти Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області».

Проєктом рішення передбачено реорганізацію, а фактично закриття двох  із трьох закладів позашкільної освіти Кременчука: Кременчуцький міський центр позашкільної освіти;  Кременчуцький міський Центр позашкільної освіти «Лідер».

У Міжнародній асоціації позашкільної освіти проаналізували вищезгаданий проєкт рішення.  Як висновок - цим рішенням порушують права дітей.

«Даний проєкт рішення порушує права дітей на позашкільну освіту, їх навчання у закладах позашкільної освіти. Заклади позашкільної освіти – це заклади, які в місті Кременчук виконують навчально-виховну, організаційно-масову та інформаційно-методичну роботу щодо реалізації прав дітей на позашкільну освіту за науково-технічним, художньо-естетичним, гуманітарним та дослідницько-експериментальним напрямами позашкільної освіти, презентують досягнення дітей на обласному, всеукраїнському та міжнародному рівнях. Заклади позашкільної освіти – це центри з багаторічним досвідом педагогічної роботи і високими показниками в організації позашкільної освіти, що належать до найбільших закладів позашкільної освіти державної та комунальної форми власності системи Міністерства освіти і науки України, затверджених наказом МОН України №1157 від 14.08.2017 р», - вказують у Міжнародній асоціації позашкільної освіти.

Адже відомо, що Кременчуцький міський центр позашкільної освіти – це Кременчуцька станція юних техніків (СЮТ) заснована у 1934 р., що за майже 90-річну історію підготувала когорту юних техніків, які працюють як у місті Кременчук, так і далеко за його межами. Представники гуртка картингістів є призерами Чемпіонату Європи з картингу та Чемпіонами України; гурток ракетомоделювання більше 20 років є незмінним чемпіоном області; вихованці гуртка судномоделюванню – чемпіони України та області з судномодельного спорту; відеостудія «Березіль» завоювала 6 Міжнародних нагород, а її вихованці відомі далеко за межами міста і держави; фотогурток – призер обласних та Всеукраїнського рівнів та ін. Типова будівля Кременчуцького міського центру позашкільної освіти (СЮТ) побудована у 1974 р. Таких будівель побудовано всього три: Одесі, Донецьку та Кременчуці, які відповідають всім умовам до діяльності науково-технічних гуртків закладів позашкільної освіти.

«Припинення діяльності закладів позашкільної освіти погіршить стан щодо позашкілля міста Кременчук. У місті Кременчук проживає понад 30 тис. дітей. Усіма закладами позашкільної освіти, які функціонують у місті охоплено 5,2 тис. дітей, що становить всього 17% від кількості дітей. Цей показник в декілька разів менше всеукраїнського й не відповідає вимогам до охоплення дітей. У Кременчуцькому міському центрі позашкільної освіти та Кременчуцькому міському Центрі позашкільної освіти «Лідер» станом на 01.01.2021 р. навчалося близько 2,5 тис. дітей міста Кременчук. Це половина від кількості кількість дітей, які навчаються у всіх закладах позашкільної освіти міста Кременчук», - теж вказують після проведеного аналізу.

Батьки вихованців, колишні вихованці, громадськість виступають категорично проти реорганізації закладів позашкільної освіти, припинення їх діяльності як окремих юридичних осіб. Є офіційні звернення про недопущення реорганізації закладів позашкільної освіти міста Кременчук.

«Значними є зауваження до проєкту рішення Кременчуцької міської ради №24 від 01.11.2021 р., а саме: 1. Назва проекту рішення не відповідає Закону України «Про освіту», Закону України «Про позашкільну освіту» та ін. Зокрема, вказано «позашкільних закладів освіти», а така назва не закріплена жодним нормативно-правовим актом України. 2. Проєктом рішення передбачена реорганізація закладів позашкільної освіти Кременчуцького міського центру позашкільної освіти та Кременчуцького міського центру позашкільної освіти «Лідер» шляхом приєднання до Кременчуцького міського центру позашкільної освіти «Академія майбутнього» як правонаступника Кременчуцького еколого-натуралістичного центру. Тобто комплексні заклади позашкільної освіти зі значно більшим контингентом учнів будуть приєднані до профільного екологонатуралістичного центру зі значно меншим контингентом учнів. 3. У проєкті рішення відсутній штатний розпис, тобто збереження кількості ставок педагогічних працівників. 4. У проєкті рішення відсутня інформація про юридичні адреси діючих закладів позашкільної освіти Кременчуцького міського центру позашкільної освіти м. Кременчук, вул. Софіївська, 69А) та Кременчуцького міського Центру позашкільної освіти «Лідер» (м. Кременчук, вул. В.Бойка, буд. 15), тобто збереження освітнього середовища, приміщень діючих закладів позашкільної освіти. 5. У проекті рішення відсутня інформація щодо економічної доцільності реорганізації шляхом приєднання комунальних закладів позашкільної освіти», - перераховано зауваження до проекту рішення про реорганізацію, яку виносять на сесію.

У  Міжнародній асоціації позашкільної освіти наполягають: враховуючи, що реорганізацію, а фактично закриття закладів позашкільної освіти з невідомою ситуацією щодо використання їх майнових комплексів, мова може йти про спробу рейдерського захоплення приміщень закладів позашкільної освіти Кременчуцького міського центру позашкільної освіти та Кременчуцького міського Центру позашкільної освіти «Лідер». Проєкт рішення Кременчуцької міської ради №24 від 01.11.2021 р. щодо реорганізації закладів позашкільної освіти як такий, що порушує права дітей на позашкільну освіту варто відхилити й створити відповідну комісію.

Читайте: «Спробу поєднати «натуралістів» та «технарів» вважаю абсурдною»: депутат про злиття СЮТ та СЮН

Нагадаємо, Ще реорганізація не пройшла, а приміщення закладів кременчуцького позашкілля «дерибанять»

Реорганізація позашкільної освіти Кременчука: стала відома доля закладів і кількість працівників, які залишаться без роботи

 

Марина Соловей

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

 

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися