Кременчуцька газета
Субота, 30 Вересня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

Ви є тут

Кременчуцькі депутати звернулися до влади країни за допомогою: питання щодо тарифного скандалу

17 лютого 2023 14:30

Про здійснення Держслужбою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів заходів державного нагляду (контролю) щодо формування тарифів на теплову енергію та на встановлення мораторію на підвищення тарифів.

Сьогодні депутати Кременчуцької міської ради на сесії прийняли звернення до Кабінету Міністрів України, Міністерства економіки України, Державної служби України з Питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Головного управління Держспоживслужби в Полтавській області щодо здійснення позапланових заходів державного нагляду (контролю).

Як сказано у рішенні, воно прийнято у зв'язку з триваючим порушенням щодо застосування завищеного розміру тарифів на послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води протягом дії воєнного стану для споживачів міста Кременчука, що порушує їх законні права та інтереси. У зверненні зазначається, що у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України та в результаті ведення бойових дій місто Кременчук багато разів зазнало ракетних ударів, внаслідок яких зруйновано теплогенеруюче обладнання (Кременчуцька ТЕЦ), яке забезпечувало майже усіх мешканців лівобережної частини міста Кременчука (150 тисяч споживачів) послугами з постачання теплової енергії та постачання гарячої води.

Тож в місті Кременчуці було визначено нового виконавця послуг з постачання теплової енергії та постачання гарячої води по лівобережній частині міста Кременчука - Полтавське обласне комунальне виробниче підприємство теплового господарства «Полтаватеплоенерго» (далі - Полтаватеплоенерго), яке з початку опалювального періоду 2022-2023 років розпочало надавати комунальні послуги.

«Статтею 1 Закону України «Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання під час дії воєнного стану та подальшого відновлення їх функціонування» (далі - Закон 2479), який набрав чинності 19.08.2022, чітко встановлено, що протягом дії воєнного стану в Україні та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, забороняється підвищення для всіх категорій споживачів тарифів на теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води.

Детальні роз'яснення щодо реалізації Закону No 2479 викладені у листі Міністерства розвитку громад та територій України від 25.08.2022 No 7/10.2/8416-22. Так, Міністерство розвитку громад та територій України у своїх листах надало роз'яснення (у тому числі й безпосередньо Полтаватеплоенерго), що застосування тарифів на послуги з постачання теплової енергії, постачання гарячої води Полтаватеплоенерго, зокрема, для споживачів міста Кременчука, не може перевищувати рівень тарифів, що застосовувалися до цих споживачів станом на 24.02.2022 (не залежно від того, ким надавалися послуги споживачеві). Разом з цим, було вказано про доцільність розгляду Полтавською обласною радою питання щодо застосування до споживачів відповідних територіальних громад тарифів (зокрема, Кременчуцької міської територіальної громади) на рівні, що діяли для цих споживачів у відповідних територіальних громадах станом на 24.02.2022 р.

Однак, Полтаватеплоенерго після визначення їх виконавцем комунальних послуг в місті Кременчуці не зверталося до Полтавської обласної ради для встановлення/застосування тарифу відповідним споживачам, a за замовчуванням застосувало ті тарифи, що діяли для споживачів інших територіальних громад. При цьому, зазначені тарифи формувалися без урахування споживачів міста Кременчука (без врахування особливостей технологічних потреб під час виробництва теплової енергії, витрат на покриття втрат теплової енергії в теплових мережах, враховуючи їх технічний стан, кількості споживачів тощо)», - сказано у зверненні.

Далі там зазначається, що наразі, споживачам застосовується за двоставковими тарифами, розмір яких є вищим за рівень тарифів, що застосовувалися до цих споживачів станом на 24.02.2022.

«Не зважаючи на чисельні скарги мешканців міста Кременчука щодо застосування завищеного розміру тарифів на комунальні послуги, що нараховується новим виконавцем послуг з постачання теплової енергії та послуг з гарячого водопостачання, роз'яснення Міністерства розвитку громад та територій України, звернення Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та її виконавчого комітету, Полтаватеплоенерго продовжує нараховувати плату споживачам міста Кременчука за завищеними тарифами.

Здійснення державного нагляду (контролю) за за дотриманням вимог формування, встановлення та застосування державних регульованих цін та надання суб'єктам господарювання обов'язкових до виконання приписів про усунення порушень вимог відноситься до повноважень Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

На період воєнного стану в Україні припинено проведення планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду, але пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 13.03.2022 No 303 <<Про припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану» передбачено, що за наявності загрози, що має негативний вплив на права, законні інтереси, життя та здоров'я людини, захист навколишнього природного середовища та забезпечення безпеки держави, а також для виконання міжнародних зобов'язань України протягом періоду воєнного стану дозволити здійснення позапланових заходів державного нагляду (контролю) на підставі рішень центральних органів виконавчої влади, що забезпечують формування державної політики у відповідних сферах.

З огляду на вищевикладене та у зв'язку з триваючим порушенням вимог Закону 2479 щодо застосування завищеного розміру тарифів на послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води протягом дії воєнного стану споживачам міста Кременчука, що порушує їх законні права та інтереси, звертаємося з проханням прийняти рішення про здійснення Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів позапланових заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог щодо формування, встановлення та застосування Полтаватеплоенерго протягом дії воєнного стану в Україні тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води для споживачів міста Кременчука.

Також депутати проголосували за звернення до Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України щодо порушення мораторію на підвищення цін (тарифів) у сфері теплопостачання.

Текст цього документу майже аналогічний попередньому.

«Кременчуцька міська рада Кременчуцького району Полтавської області та її виконавчий комітет зі своєї сторони здійснило всі можливі дії для виконання Полтаватеплоенерго вимог Закону 2479 щодо заборони підвищення тарифів та здійснення перерахунку вартості плати за комунальні послуги своїм споживачам у м. Кременчуці шляхом зменшення плати, але ситуація не змінилася.

З огляду на вищевикладене, з метою захисту законних інтересів мешканців міста Кременчука, недопущення зневірення населення у дію Закону 2479, депутати Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області звертаються з проханням, в межах повноважень, вжити заходів для виконання Полтаватеплоенерго законодавчо встановленого мораторію на підвищення тарифів у сфері теплопостачання протягом дії воєнного стану та зобов'язати виконавця послуг застосовувати для споживачів міста Кременчука тарифи, розмір яких не перевищує рівень тарифів, що застосовувалися до цих споживачів станом на 24.02.2022 р»,- сказано у другому зверненні.

Нагадаємо, Робоча група знайшла три варіанти вирішення тарифної ситуації у Кременчуці

 З 14 лютого Автозаводський райсуд має розпочати по суті розглядати позови кременчужан проти «Полтаватеплоенерго» щодо завищених тарифів

Аби зменшити тариф на тепло в Кременчуці, Полтавська облрада готова передати джерела опалення від «Полтаватеплоенерго» в оренду місту

 

 

Олег Булашев

 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися