Кременчуцька газета
Четверг, 29 Лютого 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Кременчуцькі медики нагадують, що в сусідніх областях вже підтвердили у пацієнтів мутації варіанту "Омікрон" коронавірусу

17 листопада 2023 18:00

 

 

Референс-лабораторія з діагностики ВІЛ/СНІДу, вірусних та особливо небезпечних патогенів Центру громадського здоров’я за результатами секвенування цього тижня підтвердила у пацієнтів мутації варіанту "Омікрон" коронавірусу SARS-CoV-2 у 8 областях: Хмельницькій (13 зразків), Чернігівсьій (8), Черкаській (8), Чернівецькій (6), Львівській (12), Київській (11), Сумській (10) та Рівненській (6) областях. Загалом лабораторією було підтверджено 74 випадки.

Найпоширеніші мутації варіанту Omicron коронавірусу SARS-CoV-2 - XBB (та його різновиди - XBB. 1.16, XBB. 1.42, XBB. 1.5, XBB. 1.9, XBB. 2.3.), HK.3, GE.1, EG.5.

Крім того, минулого тижня за допомогою секвенування фахівці референс-лабораторії ЦГЗ виявили мутації варіанту Omicron коронавірусу SARS-CoV-2 у стічних водах у Рівненській (у 6 зразках), Чернігівській (10), Чернівецькій (10) та Київській областях (6). Йдеться про мутації XBB (найбільш поширена), EG.5, FL.1.5, FG.2.

Відомо, що у Рівненській області на початку листопада завдяки секвенуванню, проведеному у вірусологічній референс-лабораторії ДУ "Центр громадського здоров'я МОЗ України" підтвердили випадок нового варіанту коронавірусу під назвою "Пірола" (BA. 2.86). Захворів 20-річний чоловік. На сьогодні за симптомами та клінічним проявом захворювання, викликаного субваріантом "Пірола", не виявлено особливих відмінностей від попередніх штамів COVID-19. Однак через велику кількість мутацій "Пірола" швидше вражає ослаблений імунітет.

Найбільш ефективним методом запобіганню наслідків захворювання є доступна та безоплатна вакцинація. Отримати щеплення можна, звернувшись до сімейного лікаря або пунктів щеплень.

 

За інформацію завідувача Кременчуцького РВП ДУ «ПОЛТАВСЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ»  Андрія Полякова


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися