Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понедельник, 21 Сентября 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Кременчуцькі обранці, вслід за обласними, вимагають коштів від держави, інакше на комунальні підприємства чекає колапс

 

25 октября 2019 11:30

В складних умовах здійснення фінансово-господарської діяльності підприємствами постійно впроваджувались заходи щодо економії усіх видів ресурсів.

Вчора, 24 жовтня, на сесії Кременчуцької міської ради депутати прийняли звернення до Президента України,  Верховної Ради України, Кабінету  Міністрів України, щодо погашення  заборгованості державного бюджету місцевим бюджетам різниці між фактичною вартістю теплової енергії, послуг  з централізованого опалення, постачання гарячої води, централізованого  водопостачання та водовідведення, постачання холодної води та водовідведення.

Рішення підготував депутат Олександр Плескун. У своєму зверненні зазначив, що комунальні підприємства «Теплоенерго» та «Кременчукводоканал» протягом останніх років працювали за збитковими тарифами, що і обумовлює скрутний фінансовий стан та постійну нестачу обігових коштів.

В складних умовах здійснення фінансово-господарської діяльності підприємствами постійно впроваджувались заходи щодо економії усіх видів ресурсів.

Разом з цим підприємства не мають можливості в повному обсязі сплачувати  за рахунок власних коштів рахунки за спожитий природній газ, отримані обсяги теплової та електричної енергії, а також фінансувати капітальні видатки, спрямовані на заміну аварійних, морально та фізично зношених об’єктів основних засобів, реконструкцію та технічне переоснащення виробничих споруд підприємств.

Це призвело до виникнення заборгованості підприємств перед постачальниками та транспортувальниками природного газу та виробниками теплоенергії, виставленню кредиторами штрафних санкцій, заборгованості у виплаті заробітної плати працівникам підприємств

Постановою Кабміну України від 14.02.2018р. №110 було затверджено Порядок та умови надання у 2018 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення різниці між фактичною вартістю теплової енергії, послуг з централізованого опалення, постачання гарячої води, централізованого водопостачання та водовідведення, постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню, бюджетним установам і організаціям та/або іншим підприємствам теплопостачання, централізованого питного водопостачання та водовідведення, які надають такі послуги, та тарифами, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування.

Перерахування субвенції здійснюється на суму різниці між фактичною вартістю та тарифом, що утворилася до 1 січня 2016 року і не погашена на дату укладення договору про організацію взаєморозрахунків, договір взаєморозрахунків укладається на підставі актів звіряння заборгованості, складених учасниками розрахунків, із зазначенням суми заборгованості.  Протоколами засідань територіальної комісії з узгодження  обсягу заборгованості з різниці в тарифах № 4 та № 7 від 27.03.2018, відповідно до «Типового положення про територіальну комісію з узгодження заборгованості з різниці в тарифах» затвердженої розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 21.04.2017р. № 234 (зі змінами) узгоджено обсяг заборгованості для:

·        КП «Теплоенерго» у розмірі 2 млн 304 тис 500 грн.

·        КП «Кременчукводоканал» у розмірі 4 млн 405 тис 365 грн.

Крім того з  1.07.2014 по 01.11.2017 тарифи для КП «Теплоенерго» встановлювались рішеннями Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Весь цей період підприємство змушене було використовувати тариф, нижчий від економічно обґрунтованого, а НКРЕКП замість приведення його з 01.01.2016р. до вимог даного закону, проводило лише коригування окремих складових тарифу, що в свою чергу призвело до виникнення заборгованості Держави перед підприємством по різниці в тарифах за період з 01.01.2016р. по 01.11.2017р. в сумі 50  981,0 тис грн.

При цьому, станом на 22.10.2019р. зазначений обсяг заборгованості державного бюджету перед комунальними підприємствами «Теплоенерго» та «Кременчукводоканал» по відшкодуванню різниці між фактичною вартістю теплової енергії, послуг з централізованого опалення, постачання гарячої води, централізованого  водопостачання та  водовідведення так і залишається невідшкодований.

Для запобігання подальшого погіршення фінансового стану комунальних підприємств міста, виникнення соціальної напруги в місті, а також з метою сталого проходження опалювального сезону 2019-2020 років, депутати Кременчуцької міської ради Полтавської області звертаються Вас з проханням вирішити питання щодо погашення заборгованості державного бюджету місцевим бюджетам  різниці між фактичною вартістю теплової енергії, послуг з централізованого опалення, постачання гарячої води, централізованого водопостачання та водовідведення.

Нагадаємо, Аби не залишитися без тепла взимку: облрада просить Кабмін відшкодувати різницю в тарифах

 

Олег Булашев

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
 

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться