
У середньому такий комплект нового захисного одягу коштує до 1 тис євро.
Сьогодні у частині Кременчуцького міськрайонного управління ДПЧ-14 відбулося офіційне вручення другому пожежно-рятувальному загонові гуманітарної допомоги з Нідерландів. Так, 69 додатковими захисними костюмами поповнять запаси управління. Разом із ними до Кременчука приїхали захисні каски та бреці.
«Надійшло 69 одиниць бойового одягу. Це мається на увазі в загальній кількості і верхньої частини, і штани. Також надійшло 22 каски та 35 пар взуття», - розповіла головна інспекторка відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Кременчуцького міськрайонного управління ГУ ДСНС України у Полтавській області Ірина Сушко.
Рятувальники уже приміряли костюми. Сподіваються, вони даватимуть не лише зручність, а й більшу безпеку працювати у екстремальних ситуаціях.
«Звичайно, зручно. Бойовка нова, в гарному стані, не те, що наші. Доволі гарний матеріал, металевий захист, хороші берці. Каска світиться у темну пору. В принципі, краще, ніж було», - коментує, демонструючи костюм, пожежний рятувальник ДПЧ-14 сержант Олександр Бондар.
Оглядати подарунки приїхав і заступник начальника головного управління держслужби з надзвичайних ситуацій у Полтавській області¸ полковник служби цивільного захисту Ярослав Любецький.
«Дана гуманітарна допомога надійшла в рамках співпраці держслужби україни надзвичайних ситуацій з фондом Firefighter United - фонд королівства Нідерландів – в перекладі означає «пожежники разом. Крім великої вартості це спорядження має велику ефективність – тому що є мінімум три прошарки, які убезпечують від прямого попадання вогню та високої температури, далі теплова, якап не дає пожежнику отримати тепловий удар. А також водонепроникна мембрана, яка не дощзволит використати всю воду, яку вони використовують під час гасіння пожеж. Якщо брати каску – вона зручна та багато врахована. Захисні чоботи – з металевою вставкою у підошві. Тож пожежники можуть працювати і не боятися, що можуть пробити ногу а також для безпечного пересування по підлозі», - пояснює він.
За його словами, в середньому такий комплект нового захисного одягу коштує до 1 тис євро. Говорить, форма сприятиме ефективнішому виконанню завдань та функцій за призначенням. Та головне, що вона більш безпечна, адже зшита за європейськими стандартами безпеки. Додає, дана співпраця з нідерландськими надзвичайниками не нова – у травні цього року вже отримали водолазне спорядження та обладнання. Також у рамках співробітництва передбачається другий етап взаємодії з їхніми підрозділами. Таким чином, по можливості звідти мають приїхати рятувальники до нас, щоб провести інструктажі по застосуванню захисту та обмінятися досвідом.
Що ж до забезпечення необхідними костюмами та іншим інвентарем наших рятувальників – то його вистачає – прокоментував Ярослав Любецький. Усе привезене спорядження - про запас.
Наразі обласне управління оголосило закупівлю подібного захисту.
«Річ у тому, що кошторисні призначення, які виділяються на даний час, не дають змоги купити за раз, щоб забезпечити всіх пожежних рятувальників. Тому закуповуємо поступово, наприклад, цього року – порядка 160 комплектів такого одягу», - зазначив він.
Нагадаємо, Дивні переплетіння часу: каланча, капітан підводного човна та рятувальники
Рейди почалися: рятувальники перевіряють пожежну безпеку лікарень та гуртожитків Кременчука
Берегти життя на воді: кременчуцькі рятувальники провели рейд місцевими пляжами
Ліна Романченко
Відео Кирило Воронцов