Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понеділок, 20 Березня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Кременчуцьким абітурієнтам: набули чинності нові правила прийому у виші у 2020 році

Ми в Telegram

20 січня 2020 08:00

Перенесуть вступні іспити для деяких категорій абітурієнтів.

З 17 січня 2019 року набули чинності нові правила прийому у вищі навчальні заклади 2020 року.

Згідно з ними, на бакалавра вперше прийматимуть сертифікати ЗНО чотирьох років: 2017 (крім іноземної мови), 2018, 2019 і 2020 років з усіх предметів.

Абітурієнт зможе подавати сертифікати в будь-якій комбінації, наприклад, в одному пакеті один сертифікат 2017 року, інший - 2018 чи будь-якого іншого, також можна подати результати тестування з усіх предметів за один рік.

Реєстрація в електронних кабінетах і завантаження в них документів стартує 1 липня, прийом заяв і документів - 13 липня.

Подати заяви можна до 18:00 22 липня для тих, хто вступає тільки за сертифікатами ЗНО, і до 18:00 16 липня для тих, кому ще потрібен творчий конкурс, співбесіда або вступний іспит. Порогом для вступу на бюджет будуть 125 балів, однак абітурієнти можуть подати п'ять заяв на будь-які спеціальності.

Для вступу на спеціальності «Стоматологія», «Медицина» і «Педіатрія» поріг становитиме 150 балів ЗНО з другого і третього конкурсних предметів. Трохи зріс конкурсний бал на спеціальності «Право», «Публічне управління і адміністрування», «Міжнародні відносини» - з 130 до 140.

Поряд з цим перед подачею документів у ВНЗ будуть проводити творчі заліки та конкурси задля того, щоб уникнути будь-якої можливості маніпулювати їх результатами, підганяючи їх під результати ЗНО.

Разом із тим перенесуть і вступні іспити для деяких категорій абітурієнтів (учасники АТО, що вступають із захворюваннями, які є перепоною для здачі ЗНО) до початку подання заяв. Абітурієнтам бакалаврату на основі молодшого спеціаліста потрібно обов'язково подавати сертифікати ЗНО з української мови та літератури, а для спеціальностей «Економіка» і «Управління та адміністрування», «Публічне управління і адміністрування» потрібен сертифікат тестування з математики (або історії України для вступу на контракт).

Вперше буде держзамовлення на підготовку молодших бакалаврів як на ступінь вищої освіти. Важливо, що для цих вступників не діятиме поріг 125 балів для участі в конкурсі на бюджет.

Також 2020 року заплановане розширення переліку спеціальностей, для яких потрібно складати єдиний вступний іспит з іноземної мови за технологією ЗНО на магістратуру. 2019-го їх було 32, а з наступного року – понад 80.

Електронну заяву відтепер подати можна не тільки абітурієнтам після 11 класу, а й вступникам на магістра після бакалаврату.

 

За матеріалами відкритих джелел

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися