Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 9 Июля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Кременчуцьким чорнобильцям пропонуть купувати квартри за тією ж схемою, що і учасникам АТО

 

11 апреля 2018 17:25

У Кременчуці 143 родини чорнобильців стоять на квартирному обліку.

Сьогодні у мерії Кременчука відбулась зустріч фахівців структурних підрозділів міськвиконкому з представниками міських організацій чорнобильців.

Чиновники хотіли дізнатися від чорнобильців про проблеми, які їх хвилюють найбільше. І виявилось, що питання медицини на першому місці.

Зокрема, голова Кременчуцької міськрайонної громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Олександр Мамедов нагадав, що у нашому місті з кожним роком збільшується число онкохворих серед чорнобильців. А їх лікування фінансується з обласного бюджету. І було б добре передбачити таке ж фінансування з міського.

На це отримав відповідь від мера Кременчука Віталія Малецького, що у місті діє програма, за якою онкохворі можуть розраховувати на перший курс хіміотерапії безкоштовно. А також пораду: отримувати матеріальну від міста, якщо потрібно кошти на лікування. Так можна отримати 10-15 тисяч гривень.

Просили чорнобильці відремонтувати кімнату відпочинку в лікарні відновлювального типу, покращити там харчування. А також цікавились, чи будуть у них куратори в лікарнях з огляду на проведення медичної реформи. На це отримали відповідь, що незважаючи, що кожному потрібно укласти декларацію з сімейним лікарем, лікар, який відповідатиме за медичне обслуговування чорнобильців, залишиться.

Також було прохання посприяти з отриманням житла. Адже як пообіцяли у 2013 році придбати 4 квартири за рахунок обласного бюджету, так і не виконали.

Мер Малецький запропонував розглянути в організаціях чорнобильців пропозицію купувати квартири у співучасті з міським і обласним бюджетами. Приміром 50 % вартості сплачує родина чорнобильця, а по - 25% з міського і обласного бюджетів. (Така схема придбання житла діє для кременчуцьких учасників АТО, авт). 

Як виявилось, у Кременчуці в черзі на отримання квартир стоїть 143 родини чорнобильців. І наразі надії на отримання власного житла за рахунок держави немає ніякої.

Піднімали представники чорнобильських організацій і питання, пов'язані з монетизацією пільг. Тут мер запевнив, що до вересня цього року змін у цьому питанні в нашому місті не буде ніяких. Адже хоч держава передала повноваження на місця, у Кременчуці до впровадження процесу монетизації ще не готові.

А також згадали цього дня, що 26 квітня у День Чорнобильської трагедії у Кременчуці проведуть традиційний захід, вшановуючи жертв ЧАЕС.

 

Світлана Павленко

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться