Адже для нашого міста схожий метод - не поодиноке явище.
Нещодавно до Кременчуцької газети небайдужі містяни надіслали статтю від Наукового вісника НЛТУ України під назвою "ТОПІНГ ЯК ЯВИЩЕ В УКРАЇНСЬКИХ РЕАЛІЯХ: ОЧЕВИДНІ ПОМИЛКИ ПІД ЧАС ЙОГО ВИКОНАННЯ ТА ЇХ ШКІДЛИВІ НАСЛІДКИ ДЛЯ ЗЕЛЕНИХ НАСАДЖЕНЬ".
У ній детально розглядається помітний ззовні метод кронування (топінг) та описуються його негативні наслідки для дерев.
"Встановлено, що останнім часом під час обрізування дерев у населених пунктах широко застосовують такий метод, як топінг, за якого у дерев спилюють усі скелетні гілки і залишають один стовбур, позбавлений усієї крони. Згідно з Міжнародною асоціацією арбористів, топінг – це шкідлива практика знищення крони дерев шляхом невибіркового спилу всіх скелетних гілок до занадто коротких для відновлення. Топінг не є життєздатною практикою зменшення розмірів дерева, істотно погіршує стан дерев і призводить до ризиків у майбутньому.
Масове всихання зелених насаджень після застосування топінгу стає серйозною проблемою як для місцевої влади населеного пункту, так і для його мешканців. Всихаючі дерева, пошкоджені до ступеня припинення росту, часто стають аварійно небезпечними і несуть загрозу мешканцям. На міську владу лягає обов'язок видалення великої кількості непридатних до подальшої експлуатації зелених насаджень і заміни їх на нові дерева. Це обертається значними витратами для міського бюджету", - йдеться у статті.
Також у статті науковці публікують висновки - які загрози несе таке кронування для деерв:
1. Топінг не робить дерево безпечним.
2. Топінг призводить до стресу і голодування дерева.
3. Топінг спричиняє гниття.
4. Топінг призводить до сонячного опіку.
5. Через топінг дерева падають під час урагану.
6. Топінг призводить до обламування і падіння гілок з дерева.
7. Топінг робить дерева потворними.
8. Топінг призводить до зниження екологічної ролі дерев у місті.
9. Гриби, що оселяються на ослаблих після топінгу деревах, шкідливі для людини
Звернемо увагу, що для Кременчука такий метод кронування - не поодиноке явище. Неодноразово журналісти били на сполох після кардинального кронування дерев неподалік Молокозаводу, у Придніпровському парку, на Молодіжному та в районі зупинки Вадима Бойка.
Згадаймо хоча б каштани, що були безжально кроновані біля заводу "Ампер" у 2017 році, та які у 2021 році, на жаль, загинули і згодом стали дровами.
Тож, можливо, комунальникам варто було б прислухатися до порад експертів, а дрова шукати не поміж зелених насаджень міста?
Детальніше прочитати статтю можна за посиланням: https://nv.nltu.edu.ua/Archive/2020/30_5/3.pdf
Нагадаємо, Кременчук буде «лисим» чи «красивим»? Містяни переймаються вирубкою дерев
Кременчужани занепокоєні вирубкою дерев (Доповнено)
У Кременчуці після кронування тополь поруч розрослися десятки пагонів
Ліна Романченко