Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Суббота, 8 Августа 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

«Кременчуцький антикорупційний центр» знайшов більше десятка порушень у порядку денному сесії міськради

 

22 марта 2018 16:30

Кременчуцькі антикорівці вважають, що рішення міського голови по скликанню сесій ради один раз на квартал не тільки порушує вимоги чинного законодавства, а й створює додаткові корупційні ризики. А вважають, що це обумовлене лише турботою про власний рейтинг.

Сьогодні активісти ГО «Кременчуцький антикорупційний центр» провели прес-конференцію для ЗМІ, під час якої розповіли про результати аналізу питань, внесених до порядку денного сесії Кременчуцької міської ради, яка запланована на 29 березня. Аналіз провели саме земельних питань.

Як нагадала юристка ГО «Кременчуцький антикорупційний центр» Олена Марискіна, остання сесія Кременчуцької міської ради пройшла 22 грудня минулого року, а чергова відбудеться 29 березня, тобто через 97 днів.

«Відповідне розпорядження підписав міський голова Віталій Малецький, чим відверто порушив положення п.5 ст.46 ЗУ «Про місцеве самоврядування», у якій йдеться про те, що «сесія ради скликається … не менше одного разу на квартал, а з питань відведення земельних ділянок та надання документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності – не рідше ніж один раз на місяць», - зазначила юристка.

 Антикорівці вважають, що міським головою Кременчука був порушений Регламент Кременчуцької міської ради, у якому ці законодавчі норми продубльовані.

«Варто відзначити, що такої перерви у роботі міської ради не було жодного разу за часів Незалежності», - акцентували активісти.

Після аналізу земельних питань, які внесено до порядку денного сесії, що відбудеться 29 березня виявлено ряд порушень. Зокрема, те, що 10 січня були оприлюднені лише проекти рішень, а додатки до них вносились пізніше. Антикорівці вважають, що був порушений Закон України «Про доступ до публічної інформації».

Зокрема питання №118 до Порядку денного «Про передачу земельних ділянок у власність громадянам м. Кременчука» було оприлюднене 10 січня і складалось з 35 пунктиів. Після винесення доповнень, строк оприлюднення яких невідомий, рішення складається аж із101(!) пункту. І це не єдине порушення у порядку денному березневої сесії.

Депутатка Оксана Піддубна, яка була присутня на прес-конференції, зауважила, що депутатам на сесії доведеться розглянути в сукупності аж більше півтисячі земельних питань.

Окрім порушення строків оприлюднення проектів рішень антикорівці виявили махінації з земельними ділянками та з самою зміною кадастрового номеру ділянок.

«Це стосується проекту рішення «Про продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення по вул. Флотській, 3 в м. Кременчуці». Пунктом 1 проекту рішення  затверджується  звіт про актуалізацію експертної грошової оцінки земельної ділянки для будівництва та обслуговування об’єктів фізичної культури і спорту – спортивно-оздоровчого комплексу по вул. Флотській, 3, площею 55999кв.м.(кадастровий № 5310436500:10:002:0058). А вже пунктом 2 цього рішення приватному підприємству «Нафтопром» продається земельна ділянка несільськогосподарського призначення комунальної власності площею 55999 кв.м (кадастровий № 5310436500:10:002:0498) по вул. Флотській, 3. Крім того, земельна ділянка  площею 55999 кв.м. з кадастровим № 5310436500:10:002:0058 перебуває у складі парку «Студентський». Відповідно до ч.4 статті 83 Земельного кодексу України не можуть передаватись у приватну власність землі загального користування населених пунктів (майдани, вулиці, проїзди, шляхи, набережні, пляжі, парки, сквери, бульвари, кладовища, місця знешкодження та утилізації відходів тощо)», - із звіту ГО «Кременчуцький антикорупційний центр».

Як повідомила голова ГО «Кременчуцький антикорупційний центр» Оксана Гуйда, всі напрацювання щодо виявлених порушень порядку денного сесії будуть викладені у спеціальній листівці, яку роздадуть депутатам міськради перед сесійним засіданням. А також передано уповноваженому Верховної Ради України з прав людини.

Юристка Олена Марискіна зазначила, що від імені громадської організації не можна складати позови на суд та це можуть зробити фізичні чи юридичні особи, права яких порушують проведенням сесії раз на квартал. Рекомендує юридично грамотно скласти позов і відстоювати свої права в суді.

Нагадаємо, громадська організація «Кременчуцький антикорупційний центр» розбиралась в питанні посипання міських доріг під час ожеледиці.

Відео прес-конференції дивіться тут. 

 

Світлана Павленко

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться