Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Суббота, 11 Июля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Кременчуцький кошмар триває: «Порошенко став президентом і всіх, хто перевіряв його бізнес раніше, притягнули до кримінальної відповідальності...»

 

25 февраля 2020 17:05

Але вже і Порошенко не Президент України, а справа слухається і, схоже, на ходу розвалюється! Але чи це так, покаже час і рішення суду. А поки надаємо подробиці резонансної кримінальної справи.  

Сьогодні у Крюківському районному суді Кременчука продовжився розгляд справи ревізора Кременчуцької податкової інспекції, яку обвинувачують у скоєнні службового підроблення щодо фірми Roshen. При цьому сама обвинувачена вважає, що притягується до кримінальної відповідальність за злочин, який не скоювала.

Як наголосив адвокат жінки Анатолій Кононенко, справа тягнеться з липня 2015 року, коли прокуратура повідомила їй про підозру у скоєнні кримінального правопорушення за статтею 366 Кримінального кодексу України (службове підроблення документів) та грубо кажучи, фірма Roshen помстилися їй за складення актів про несплату податків ще з далекого 2013 року (за часів правління президента Януковича). 

Тоді, у 2013 році, проводилася серія ревізій структурних підрозділів Roshen, якою виявили ряд порушень податкового законодавства. Так, за підсумками планових перевірок, 11 підприємствами солодкої імперії Порошенка донарахували 47 млн грн податків і зборів.

«Було винесено додаткове повідомлення рішення, яке фірма Рошен оскаржила в суді. Після чого суд першої інстанції скасував дане податкове рішення, а апеляційну скаргу на той час не подавали. Після цього у ЄРДР було внесено відомості про кримінальне правопорушення відносно моєї підзахисної - про те, що вона здійснила «службове підроблення». Наголошу, що той акт підписували 4 особи, однак до відповідальності притягнули саме її, а скасоване судом повідомлення-рішення про необхідність сплатити податки підписувала не вона, а один з керівників податкової», - прокоментував Кононенко. 

Та додав, що службове підроблення – це кримінальне правопорушення, яке можна скоїти лише з прямим умислом, тобто, не помилитися. Адже помилка не є службовим підробленням.

«Я вважаю, і наскільки я проаналізував відповідь одного зі свідків, все питання лише в тому, хто був власником суб’єкта господарювання. Адже тут очевидна відсутність складу кримінального правопорушення, передбаченого статтею», - зауважив Кононенко.

Що не менш важливо, на той момент жінка-ревізор не була керівником групи перевіряючих. І грубо кажучи, стала цапом-відбувайлом, яку хотіли притягти до відповідальності тільки за те, що вона перевіряла не той суб'єкт господарювання.

Як розповів її захисник, за ці роки жінка пережила безліч стресів та багато хворіла, на даний час вона намагається добитися справедливості, щоб її виправдали. 

«Неодноразово їй пропонували погодитися на закриттям справи за строком давності. Але ми на це не погоджуємося та вважаємо, що має бути винесений виправдальний вирок», - додав правозахисник.

Сьогодні під час засідання допитали свідки сторони обвинувачення. Як заявив суддя Олександр Маханьков, з 41 свідка до суду сьогодні прибуло лише троє. І майже у всіх їх, м’яко кажучи, «відбило» пам’ять.

Перший свідок - колишній працівник податкової міліції заявив, що вже три роки, як не працює у податковій і йому важко згадати обставини справи, що розглядає суд.

Свідок майже на всі запитання прокурора відповідав, що не пам’ятає ті події, а згодом на запитання судді про те, що він може сказати по справі взагалі заявив - нічого!

Тоді адвокат обвинуваченої Анатолій Кононенко зауважив прокурору, що той задає запитання, на які свідок не знає, що відповісти, адже не в темі. Більше того, адвокат порадив прокурору краще ознайомитися зі справою.

«Це ж ваш свідок. Ви його заявляли, а він вам нічого не каже», - пожурив адвокат прокурора.

Другий свідок - колишній керівник Кременчуцької кондфабрики з самого початку заявив, що не знає, що казати по справі. І навіть питання прокурора не допомоги стороні обвинувачення. У екс-керівника також в пам’яті не відклалися ті події. Він чітко не пам’ятає перевірку, які питання перевірялися, який був висновок перевіряючих та інше.

А.Кононенко задав свідку своє питання: «Ви мали відношення до бухгалтерського обліку?»

«Ні. Це питання головного бухгалтера», - заявив свідок.

«Тоді я також не розумію, навіщо вас викликали свідком, якщо ви до справи прямого відношення не маєте», - заявив адвокат.

Третім свідком був інженер-конструктор кондфабрики. Він розповів, що ксерокопіював документи, які просив надати головний інженер і в специфіку тих документів не занурювався.

Він також не був учасником перевірки і не знає її підсумок.

«Ви просто сканували документи, які вам давали?» - запитав А.Кононенко.

«Так», - відповів свідок.

«Тоді в чому ж цінні свідчення цього свідка?» - запитав адвокат прокурора, але відповіді не пролунало.

Можливо прокурор і не зміг би відповісти, адже цю справу починав вести один прокурор, потім її передали іншому, потім третьому, потім... черговому прокурору.

Скоріш за все, всі вони розуміють, що справа шита білими нитками.

Сьогодні під час засідання суду прокурор попрохав викликати на допит чергових свідків. Адвокат А.Кононенко запропонував викликати головного бухгалтера і допитати її, а вже потім змінити порядок дослідження доказів.

«Погоджуюсь викликати свідків і в разі їх не явки розглянемо можливість зміни порядку досліджень доказів», - заявив суддя О.Маханьков.

Наступне засідання по справі призначено на 16 березня о 14.00.

Уже після закінчення слухань адвокат А.Кононенко розповів присутнім у залі те, що інші боялися сказати - причину надуманої справи. Це він зробив словами свідка, якого допитували минулого разу.

Так ось, свідок, який працював у податковій чітко заявив: «Порошенко став президентом і всіх, хто раніше перевіряв його бізнес, притягнули до кримінальної відповідальності...»

Ось так! Але вже і Порошенко не Президент України, а справа слухається і, схоже, на ходу розвалюється! Але чи це так, покаже час і рішення суду.

Нагадаємо, солодка помста Порошенко: робітницю податкової, яка в епоху Януковича перевіряла підприємство Roshen в Кременчуці, до сих пір «кошмарять».

Відголоски по екс-президенту - з фірмою Roshen досі судиться кременчуцький податківець.

 

 

Олег Булашев  

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться