Кременчуцька газета
Понеділок, 15 Липня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

Кременчуцький обласний онкологічний диспансер зникне: у місті з’явиться «Протипухлинний центр»

23 травня 2023 13:30

На сьогодні «Кременчуцький обласний онкологічний диспансер» надає високоспеціалізовану онкологічну допомогу мешканцям Південного підокругу Полтавської області з населенням 370 тисяч чоловік та прилеглим населеним пунктам Кіровоградської області (Світловодськ, Власівка) з населенням 40 тисяч чоловік.

Україною крокує черговий етап реформування медицини. Кабмін оновив підходи до визначення госпітальних округів та впровадив сучасні підходи до формування спроможної мережі закладів охорони здоров’я. Про це каже директор Департаменту охорони здоров’я обласної військової адміністрації Віктор Лисак.

За його словами, обласні військові адміністрації вже визначили перелік медичних закладів, які увійдуть до Спроможної мережі закладів охорони здоров’я Полтавського госпітального округу.

«Наша область - це один госпітальний округ. Робоча група щодо визначення спроможної мережі закладів охорони здоров’я Полтавського госпітального округу вже визначила надкластерні, кластерні, загальні й інші види закладів охорони здоров’я області, що входять до Спроможної мережі, відповідно до Постанови Кабміну», - каже В.Лисак і додає, що 2025 року ліжковий фонд Полтавського госпітального округу необхідно переглянути і зменшити загальну кількість ліжок, зменшити кількість стаціонарних закладів охорони здоров’я до 27, які матимуть близько 51 місця надання медичної допомоги.

Саме через реформування в області має залишитися один онкодиспансер, а зараз їх два: Полтавський та Кременчуцький.

«На сьогодні в Полтавському госпітальному окрузі створюється:

7 надкластерних закладів та/або об’єднань лікарень, що надаватимуть високоспеціалізовану медичну допомогу населенню всієї області;

7 кластерних багатопрофільних та спеціалізованих лікарень та/або об’єднань;

12 загальних лікарень;

15 інших лікарень із переважно стаціонарними послугами загальної терапії.

Частина закладів поступово змінить свої функції виключно на хоспіси, будинки сестринського догляду.

Обласна військова адміністрація подала на погодження Міністерству охорони здоров’я України пропозиції щодо визначення Спроможної мережі та проєкт плану розвитку Полтавського госпітального округу на 2023-2025 роки», - каже В.Лисак.

У Кременчуцькому департаменті охорони здоров’я нам пояснили, що скорочення кількості лікарень в місті поки не передбачено, а об’єднання – проводитимуть поступово.

У Кременчуці не буде надкластерних закладів, а лише одна кластерна багатопрофільна лікарня «Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька» і загальні лікарні. Як керівники лікарень бачать майбутнє медзакладів, вони подали у створених планах розвитку. «Кременчуцька газета» їх перечитала і основне повідомить читачам.

Зараз же розповімо про план розвитку Кременчуцького обласного онкологічного диспансеру.

На сьогодні «Кременчуцький обласний онкологічний диспансер» надає високоспеціалізовану онкологічну допомогу мешканцям Південного підокругу Полтавської області з населенням 370 тисяч чоловік та прилеглим населеним пунктам Кіровоградської області (Світловодськ, Власівка) з населенням 40 тисяч чоловік.

На даний час в структурі диспансеру є єдине онкологічне відділення, в якому надається як хірургічне, так і хіміотерапевтичне лікування.

Амбулаторно-поліклінічна служба надає третинну (високоспеціалізовану) онкологічну медичну допомогу та здійснює діагностичне обстеження населення.

В амбулаторно – поліклінічному відділенні ведуть консультативний прийом лікарі: хірург-онколог, гінеколог-онколог, онколог та уролог. В амбулаторно-поліклінічному відділенні закладу проводяться такі дослідження як: фіброколоноскопія, фіброгастродуоденоскопія, цистоскопія, бронхоскопія, гістероскопія, мамографія, ультразвукове дослідження. Також в закладі працюють клініко діагностична лабораторія та потогістологічне відділення в склад якого входить патоморфологічний та цитологічний відділ.

З метою виконання постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2023 року № 174 «Деякі питання організації спроможної мережі закладів охорони здоров’я» Комунальне підприємство «Кременчуцький обласний онкологічний диспансер Полтавської обласної ради» в 2024 році потребує реорганізації шляхом приєднання до кластерної лікарні міста Кременчука у вигляді відокремленого підрозділу – дочірнього підприємства «Протипухлинний центр».

У 2023 році онкодиспансер хоче придбати електрохірургічне обладнання ETHICON Endo-Syrgery GEN11, автоматичний біохімічний аналізатор, наркозно-дихальний апарат. Крім того, планується запровадити систему «реєстратура без черг», що покращить сервісне обслуговування пацієнтів. В холі поліклінічного відділення хочуть створити зону відпочинку зі зручними меблями та телевізором, облаштувати палати підвищеної комфортності у онкологічному відділенні тощо.

У 2024 році планується реорганізація закладу шляхом приєднання до кластерної лікарні міста Кременчука у вигляді відокремленого підрозділу, реорганізація відокремленого підрозділу «Протипухлинний центр» кластерної лікарні міста Кременчука, а саме - формування відділень:

-відділення анестезіології та інтенсивної терапії – 10 ліжок;

- хірургічне відділення – 30 ліжок;

-хіміотерапевтичне відділення – 30 ліжок;

-паліативне відділення – 20 ліжок.

У 2024 році планується оснащення КДЦ комп’ютерним томографом, магнітно – резоансним томографом, апаратом УЗД експерт класу. Також запланована закупівля обладнання для стаціонарних відділень: функціональне ліжко; ліжка для хіміотерапії; ламінарна камера; витяжна шафа; інфузійні насоси; електрокардіограф; дефібрілятор; відсмоктувач.

У 2025 році заплановано придбання стійки лапароскопічної 4K,3D/2D,NIR/ICG, придбання санітарного автомобіля класу «А».

Нагадаємо, Скорочення лікарів у Кременчуцькому перинатальному центрі не відбулося, але жіночі консультації реорганізують і проведуть багато ремонтів

 

 

Олег Булашев 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися