Кременчуцька газета
Середа, 21 Лютого 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Кременчуцький райсуд засудив матроса, який після лікування не з’явився на службу у військову частину

12 лютого 2024 13:00

Судова справа.

7 лютого 2024 року у Кременчуцькому районному суді було розглянуто матеріали кримінального провадження, які надійшли з Полтавської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону з обвинувальним актом за фактом вчинення кримінального правопорушення за ч.5 ст.407 Кримінального кодексу України - нез`явлення вчасно на службу без поважних причин військовослужбовцем, вчиненому в умовах воєнного стану, відносно ОСОБА_5, уродженця міста Запоріжжя, військовослужбовця за призовом під час мобілізації, який на момент вчинення кримінального правопорушення перебував у військовому званні «матрос».

Як сказано у вироці, наказом командира військової частини від 12.01.2023 року № 53-РС, матроса ОСОБА_5 , призначено на посаду стрільця-регулювальника 1 комендантського відділення комендантського взводу військової частини.

ОСОБА_5 , будучи військовослужбовцем, достовірно знав та усвідомлював, що повинен неухильно дотримуватись вимог діючого законодавства, Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, які зобов`язують його: свято і непорушно додержуватися Конституції та законів України, Військової присяги, неухильно виконувати вимоги військових статутів, накази командирів, захищати суверенітет і територіальну цілісність України, забезпечувати її економічну та інформаційну безпеку, віддано служити українському народу, сумлінно, чесно та зразково виконувати військовий обов`язок, дорожити честю і гідністю військовослужбовця, не допускати негідних вчинків.

Відповідно до наказу командира військової частини від 06.02.2023 року, матроса ОСОБА_5 направлено у військовий мобільний шпиталь та у подальшому останнього направлено на лікування до медзакладу, куди він прибув 08.02.2023.

Надалі матрос був виписаний з КНП «***міська лікарня», у зв`язку із порушенням стаціонарного режиму. У подальшому, реалізуючи свій злочинний умисел, з мотивів небажання виконувати обов`язки військової служби та з метою незаконно ухилитися від неї, не маючи об`єктивних та поважних підстав для нез`явлення вчасно на службу до військової частини, в умовах воєнного стану, за відсутності поважних причин, після виписки із лікувального закладу не з`явився 14.02.2023 на службу до військової частини.

Його затримали о 14 год. 35 хв. 26.09.2023 р.

Обвинувачений ОСОБА_5 , в судовому засіданні не оспорюючи час, місце, спосіб вчинення інкримінованого кримінального правопорушення, визнав себе винуватим, щиро розкаявся, просив суворо не карати.

Заслухавши справу суддя визнав винним ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 5 ст. 407 КК України, призначивши покарання у виді позбавлення волі строком на 5 років.

Термін відбуття покарання почали рахувати з 7 лютого 2024 року.

Міру запобіжного заходу ОСОБА_5 до набрання вироком законної сили залишили без змін – тримання під вартою.

На вирок може бути подана апеляційна скарга до Полтавського апеляційного суду протягом тридцяти днів з моменту його проголошення через Кременчуцький районний суд Полтавської області, а засудженому, який перебуває під вартою, строк подачі апеляційної скарги обчислюється з моменту вручення йому копії судового рішення.

 

 

Клим Соколов


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися