Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Неділя, 26 Червня 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Кременчуцький ринок праці: чи змінюється він і яку роботу можна знайти

15 лютого 2020 09:00

Час, коли роботодавці шукали менеджерів та економістів, вже канув у часі. Зараз все більшим попитом користуються фахівці технічних спеціальностей. А якщо це не для вас, то задумайтеся про незвичні та нові для себе спеціальності.

«Постояти» на біржі заради грошей уже не вдасться

Стереотип, що у центрі зайнятості можна «пересидіти» певний час, отримуючи фінансову допомогу, останнім часом руйнується. Адже відповідно до стратегії розвитку держслужби зайнятості на 2020-2022 роки, змінився алгоритм прийому тих, хто звертається. Тепер після набуття статусу безробітних громадяни повинні активніше долучатися до пошуку роботи. І допомагає їм у цьому кар’єрний радник. Як пояснюють у Кременчуцькому міськрайонному центрі зайнятості, це працівник, який направляє роботодавцям резюме безробітних, пропонує нові посади, контролює відвідуваність курсів.

Найперше, на що звертають увагу при підборі роботи, це спеціальність у вашому дипломі та на попередні посади, вказані у трудовій книжці. Тож випускнику університету підбиратимуть вакансії з огляду на диплом. А тому, хто має і освіту, і досвід роботи не за своїм фахом, можуть запропонувати одночасно декілька різних вакансій.

«Нам важливо підбирати вакансії не для звіту, а для реального працевлаштування. Щоб людина не тільки зверталася у центр для стажу чи вирішення своїх, скажімо, тимчасових фінансових проблем, а і з бажанням вирватися із безробіття і знайти прийнятну роботу, яка задовольнятиме зарплатнею», – розповідає завідувачка сектора рекрутингу відділу взаємодії з роботодавцями Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості Ольга Гончарова.

Де більше платять і куди охочіше беруть

Минулого року кількість працевлаштованих громадян в Україні збільшилася. Це підтверджують оприлюднені дані Держслужби статистики. Так, кількість зайнятого населення у віці 15-70 років за 9 місяців 2019 року (порівняно з відповідним періодом 2018 року) зросла на 219 тис осіб та становила 16 млн 600 тис осіб (з 57,2% до 58,3%). Відсоток невеликий, але дає привід стверджувати, що громадяни шукають і починають працювати саме на теренах Україні. Як і звертаються  до центрів зайнятості не лише, щоб отримати допомогу з безробіття. До речі, вона розраховується у відсотках до середньої зарплати (доходу) безробітного, залежно від страхового стажу: до 2 років – 50%, від 2 до 6 років – 55%, від 6 до 10 років – 60%, понад 10 років – 70%.

За кількістю бажаючих знайти роботу Кременчук не став винятком. Адже у II півріччі 2019-го до міськслужби звернулися близько 6 тис осіб: і щоб отримати статус безробітних, і за консультаціями. На біржі зазначають, що останніми роками ключову роль при виборі роботи відіграють не престижність, а актуальність і високооплачуваність праці.

Як аналізують у центрі, на сьогодні це наступні професії:

- електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах (з/п близько 16 тис 700 грн),

- помічник машиніста електровоза (з/п 11 тис 500 грн),

- слюсар-електромонтажник (з/п 11 тис грн),

- налагоджувальник контрольно-вимірювальних приладів та автоматики (з/п 17 тис грн).

Актуальними саме такі професії були і минулого року.

«Досі у Кременчуцькому регіоні тримається попит на кваліфікованих робітників із інструментами, працівників у сфері торгівлі та послуг, найпростіших професій, спеціалістів з обслуговування, експлуатації та контролювання технологічного устаткування», – аналізує Гончарова.

Тож за минулі півроку кременчуцькі безробітні найчастіше знаходили роботи у дошкільних навчальних закладах, лікарнях та поліклініках, на Крюківському вагонобудівному заводі, виробничо-торгівельній фірмі «Кремтекс», Кременчуцькому кар’єроуправлінні «Кварц», Кременчуцькій птахофабриці та регіональній філії «Південної залізниці».

Спеціалісти з відбору вакансій зазначають, що на сьогодні міські підприємства найчастіше шукають менеджерів з продажів, водіїв автотранспортних засобів, лікарів, медсестер, патрульних полісменів, швачок, фахівців з телекомунікацій, електриків, будівельників, прибиральників.

Нова робота: і молодому, і пенсіонеру

Численними оголошеннями рясніють сайти з пошуків роботи. Однак чи заплатить обіцяне роботодавець, якого знайшли самотужки?

Тож у допомогу безробітному – не тільки відомі інтернет-ресурси, а й сайт Держслужби зайнятості. Тут можна відстежувати и актуальні вакансії свого регіону, зареєструватися в онлайн-сервісах, щоб ваше резюме бачили роботодавці, а у ваш персональний кабінет приходили сповіщення щодо нових вакансій. Також тут нещодавно ввели нову послугу, з якою у чаті он-лайн можна отримати консультацію кар’єрного радника.

У Кременчуцькому центрі зайнятості зауважують, що до них все частіше звертаються громадяни з метою змінити професію, навчаючись на курсах. Із них близько 80% – це люди у віці 18-55 років, та 17-20% – передпенсійного віку. Декому пропонують пройти курси навчання певного напрямку. Однак більш розширений перелік щодо навчання по всій Україні можна знайти на сайті Держслужби зайнятості. Курси при університетах та професійно-технічних училищах проводять за такими професіями: адміністратора; водія легковика, вантажівки, тролейбуса; кравця, кухаря, обліковця з реєстрації бухгалтерських даних, перукаря, бізнес-аналітика, кадрового менеджера.

Попитом серед безробітних користуються курси спеціаліста комп’ютерної графіки (Adobe Photoshop, Corel Draw, Adobe Illustrator).

До речі, вікові перепони у питанні працевлаштування відходять у минуле. І доволі багато людей у віці 45+, зокрема з тих, хто уже вийшов на пенсію, також проходять курси і навчаються на гувернантку, няню, кухаря, кондитера, адміністратора, перукаря.

Зауважимо: пенсіонери не можуть мати статусу безробітних, оскільки вже отримують пенсію. І в центрах зайнятості їм надають консультації щодо додаткового пошуку роботи або направляють на курси. Важливо і те, що обов’язковою умовою навчання є подальше працевлаштування за даною спеціальністю, інакше людина муситиме відшкодувати усі витрати на неї центру зайнятості.

Вміти бути сучасним

Незабаром ринок праці вимагатиме нових спеціальностей, адже мільйони робочих місць поступово знищуватиме автоматизація. Про це на нещодавньому Всесвітньому економічному форумі у Давосі зауважив ізраїльський історик Ювал Ной Харарі. За його словами, автоматизована революція третього тисячоліття відбуватиметься поруч із економічними та соціальними змінами. Тим, хто захоче продовжувати працювати, а не йти на вимушену пенсію, доведеться опановувати незвичні та нові для себе спеціальності. Скоріш за все, стосуватимуться вони роботи з людьми або за комп'ютерами. Якщо пошукати вакансії, про які говорить історик, то їх у Кременчуці можна знайти уже сьогодні: фітнес-тренер (з/п від 7 тис грн), хореограф (з/п від 8 тис грн), торговий представник спортивних та риболовних продуктів (з/п близько 22 тис грн), Pre-sales менеджер (фахівець із перепродажів) (з/п від 9 тис грн), спеціаліст програмного забезпечення IC (з/п від 20 тис грн), менеджер з туризму (з/п від 5 тис грн).

Навіть на найпростіших професіях у сфері обслуговування оплата коливатиметься від 4 тис 200 грн (посада двірника) до 10 тис грн (вакансія покоївки).

Про розширення своїх вмінь та вдалий вибір професії для будь-якого віку нещодавно розповідали на зустрічі із абітурієнтами у Кременчуцькому національному університеті ім. М.Остроградського. Для прикладу, проректор університету Сергій Сергієнко за першою спеціальністю – інженер-електрик. Згодом став доцентом, захистив кандидатську дисертацію. Тепер він є проректором з науково-педагогічної роботи та новітніх технологій в освіті КрНУ.

Сергієнко розповів, що кременчужани досить часто приходять отримувати другу освіту. Та що останніми роками серед абітурієнтів актуальні спеціальності з програмного забезпечення, психології, менеджменту соціокультурної діяльності, у сферах туризму та маркетингу.

Вчений секретар ради університету Світлана Сошенко у свою чергу зазначила, що працівники вузу відслідковують затребуваність студентів на ринках праці. За їхніми спостереженнями, останні роки попитом роботодавців користуються філологічні, комп'ютерні, правознавчі, економічні, інженерні спеціальності. Додає, що чималу роль при вдалому працевлаштуванні відіграє професійне знання іноземної мови. У такому випадку люди не лише здобувають високоякісну освіту, скажімо, архітектора, дипломата чи високооплачуваного менеджера, а й дуже часто працевлаштовуються за цими спеціальностями за межами Кременчука.

Нагадаємо, отримувати високу зарплату у Кременчуці – реально.

 

Ліна Романченко

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

 

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися